Vošky v kopriV kôpri niekoľko druhov vošiek parazízuje naraz, dáva od 12 do 18 generácií za sezónu a spôsobuje vážne škody na zelenú kultúru. Mravce, ktoré používajú a šíria tento hmyz, sa živia sladkou kvapkou, ktorú vošky uvoľňujú z kvapaliny. Jej stopy na rastline sú jedným z prvých príznakov nebezpečenstva ohrozujúceho výsadbu. Okrem lepkavých, sladkých škvŕn je istý znak prítomnosti škodca belavý, ako váhy popola. Jedná sa o starú škrupinu spadnutú vošu.

Mravce sa šíria mravcamiAk sa vošiek vošky, čo robiť záhradkárov, a ako chrániť pred infekciou nové lôžka? Po prvé, škodcovia majú rád mladé výhonky a lístie, hromadí sa na zadnej strane v spodnej časti listovej dosky a na kôprových dáždnikoch, ktoré tvoria. Na týchto miestach, kde je povrchová vrstva najtenšia, múčka prepichne rastlinnú tkanivu a živí sa jej šťavami.

Kvôli rýchlemu chovu vošiek sa kôp rýchlo ukáže, že je doslova omietnutý hmyzom. V dôsledku toho sa zeleňou nevyvíjajú, deformované, s voškami, navyše na kôpru lôžka môžu byť prenesené ohrozujúce infekcie rastlín, napríklad škodlivé huby, ktorých kolónie na greenoch vyzerať olejové škvrny sadzí. Čo ak múčka predstavuje reálne nebezpečenstvo pre plodinu?

Ak sa záhradné rastliny, ktoré nemajú ready-to-úrodu ovocia, zemiakov a okrasných rastlín bez obáv môžu byť liečené s insekticídmi, chemikálie striekať lístie je veľmi nebezpečné. Preto, aby sa vysporiadať s vošiek na kôprom, veľký dôraz je kladený na prevenciu, dodržiavanie poľnohospodárskej techniky a striedanie plodín, ako aj využitie biologických produktov a ľudových prostriedkov.

Ako sa zbaviť vošiek v kôpri, aby nedošlo k strate plodiny, zeleň nestratila svoje vlastnosti a zostala bezpečná pre ľudí?

Preventívne opatrenia na kontrolu vošiek na kôpre

Zdravé kvetinové džbánkyAk chcete vysiať kôpor, vyberte dobre vetrané a dobre osvetlené oblasti. Nie je možné predpokladať nadmernú hustotu výhonkov, pretože vošky a iní škodcovia sa najskôr usadia na predĺžených, nedostatočných rastlinách potravín a vlhkosti. Larná hydinové sa spánkujú na rastlinných zvyškoch, burinách a už nakazených pestovaných rastlinách, ktoré odchádzajú do zimy. Na jar šľachtici zachytia sadenice vychádzajúce z podzemia a začnú sa aktívne množiť. Čo robiť, aby mšice nezabíjala úrodu vitamínov?

Ak zabudnete starať o odstránení buriny, suché stonky kôpru a ďalšie dáždnik, podobné typy infikovaných hmyzu, je riziko straty na úrode z vošky prudko padajú.

Rovnako dobré je starostlivé vyšetrenie rastlín, najmä zadnej časti listov a dutín, kde sa vošky vo väčšej miere hromadia. Včasné zistenie a ručné odstránenie jediného škodcu nemôže vytvoriť veľkú populáciu a rastliny budú uložené.

Related  Tajomstvo pestovania cukety: rady od skúsených letných obyvateľov

Čisté plemená a dodržiavanie striedania plodínNemali by sme zabúdať na pravidlá striedania plodín. Nespierajte kôpor na miestach, kde sa pestovali mrkva, zeler a petržlen, rovnako ako podobné druhy postihnuté niektorými druhmi škodcov. A na susedných lôžok takýchto rastlín je lepšie, aby sa rastliny. Na ochranu kôpru od vošiek a iných hmyzích škodcov je užitočné alternatívne postele s touto kultúrou s cesnakom a cibuľou. Mnoho koreninových bylín má odstrašujúci účinok na vošky, napríklad koriander, bazalka, mätu a fenykl.

Pomoc a kompetentne používané okrasné rastliny. Phytoncides z nechtíka lekárskeho, dalmatínskeho a chemického harmančeka pôsobiaceho depresívne pôsobia na škodcu. Zasadil vedľa postele kôpor kosmeya ako lavatera, slez a hľúz begónie, a celý rad strukovín, fenikel odvádza pozornosť od vošiek.

Spoľahliví obrancovia kôpru od vošiekAle zasiať túto zeleň v blízkosti kroviach viburnum, lípy a vtáčie čerešne nestojí za to. Tieto rastliny primárne priťahujú nebezpečný škodca a môžu sa stať zdrojom znečistenia okolitých lôžok.

Na ochranu feniklu pred napadnutím vošky je možné pomocou netkaného krycieho materiálu s najnižšou hustotou. Takáto tkanina umožňuje prechádzať teplo a svetlo, je to dostatočne ľahké, aby nedošlo k poškodeniu rastu rastlín, ale nedovolí, aby hmyz prenikol a upevnil na listoch a výhonkoch. Ako liečiť vošky na kôpri bezpečne a rýchlo sa zbaviť hmyzu?

Ak sa vošky stále objavujú na kôpri, hmyz sa odleje zo zelene silným prúdom vody a ťažko postihnuté časti rastlín sú odtrhnuté a zničené.

Keďže usadzovanie vošiek je riešené záhradnými mravcami, koncentrácie tohto hmyzu v záhradných plantážach nemožno ignorovať. V boji proti mravcom pomôžu špecializované insekticídy, ošetrenie, ktoré by sa malo vykonávať mimo plodín zelených plodín.

Ako liečiť vošiek na kôpre?

Na vetve kôpru, osadenie vošiekDnes záhradníci ponúka mnoho vysoko účinnú kontrolu hmyzu a pôsobí proti voškám. Ale je možné jesť kôpor, ak vošky, a s ním, a zelené sú liečené týmito drogami? Je zrejmé, že je to veľmi nebezpečné z dôvodu rizika, že chemické látky padnú na ľudský stôl. Ako zbaviť feniklu vošiek a nebojte sa, že zelené budú toxické? Biopreparáty, ktoré nepoškodzujú ľudí a iných teplokrvných organizmov, sú najbezpečnejšie, ale účinne ničia nielen vošky, ale aj mnoho bežných hmyzích škodcov.

Related  Vyberte si pre svoje záhradné fazuľa

Po postriekaní kôprom s fytopytómom stráca hlavná masa vošiek po 2 – 3 dňoch. Súčasne maximálny účinok trvá až sedem dní a v suchom počasí môže fytoverme bojovať s vošky na zelených rastlinách až na 3 týždne. Čo iné spracovať mšicu na kôpri? Podobne, ale po dobu 5 dní sa akumuluje a prejavuje účinok enterobakterínu, ktorý je dobre preukázaný pri zvýšenej teplote vzduchu v rozmedzí 28 až 30 ° C Na zozname podobných liekov by sa mala venovať pozornosť biotínu.

Na kontrolu vošiek použite biológiuZvýšte ochranné sily kôprového listu s vrchným obväzom z roztoku superfosfátu a chloridu draselného v pomere 2: 1. 30 gramov zmesi hnojív sa rozpustí v 10 litroch vody a kôp sa rozprašuje, bez toho, aby ignoroval spodné časti listov a radikálnu zónu. Po týždni sa liečba opakuje.

V prípade použitia moderných prostriedkov boja vošiek môžete pripraviť a používať zeleninu na jedlo po 5-6 dňoch po postreku.

Ako sa vysporiadať s vošky vo kopri, bez ohrozenia seba a ich rodinných príslušníkov? Je tu príležitosť zbaviť sa vošiek na kôpri, bez použitia umelých prostriedkov.

Ako sa vysporiadať so voškami na koreňových ľudových prostriedkoch

Marigolds nedovolia, aby sa rastlina usadila na kôpriVosy zomrú po postreku zeleniny mydlovým roztokom, ktorý vyžaduje 10 litrov vody a 100 gramov tekutého mydla alebo čistiaceho prostriedku. Ak tieto zlúčeniny nemáte, 300 g brúseného mydla na prádlo urobíte. Pre vyššiu účinnosť sa do horúceho mydlového roztoku môže zavádzať 150-250 gramov popola. Po ochladení sa rastlina postrieka rastlinami av prípade potreby pomocou kôpru v potrave postačí opláchnuť zväzky v teplej vode.

Repelentný a depresívny účinok na vošky nie sú len chemikálie, ale aj veľa rastlín, ktoré sa nachádzajú priamo na lôžkach a záhonoch.

V letných podmienkach, keď vošky sú už na kopci, môžete využiť dobrú pomoc – nasýtené infúzie z:

  • paradajky alebo zemiaky;
  • drvená cibuľa a šupka;
  • cesnak;
  • chemický harmanček;
  • nechtík;
  • bylina;
  • lastovičník;
  • horúce chilli papričky;
  • kôň šťovík.

Related  Čo dať vedľa mrkvy?

Na prípravu infúzie môžete použiť mahorku a horčicový prášok. Je dobré, ak sa tieto prostriedky použijú v kombinácii s roztokom mydla a agrotechnickými metódami.

Ako sa vysporiadať s vošky – video