Gigantella v krajineKto z nás je ľahostajný k voňavým a šťavnatým jahodám? Takíto ľudia pravdepodobne nestačia. Z týchto bobúľ sa vyrábajú všetky druhy dezertov, džemov, želé, kompótov, zahrňujú ich do šalátov a koktailov. Preto sa jahody jednoducho nestanú veľa. Z tohto dôvodu je Gigantella veľmi populárny a jeho veľkosť sa úplne zhoduje s menom.

Popis jahody Giantella

Giantella BerriesHlavnou charakteristickou črtou plodov určenej odrody je ich veľkosť a podľa toho aj hmotnosť (dosahuje 100 gramov). Gigantella je chovaný výberom, je ľahko rozpoznateľný nasledujúcimi vlastnosťami:

 • mäso bobúľ šťavnaté a husté;
 • chuť je bohatá, sladká, s miernou, sotva vnímateľnou kyslou;
 • čas dozrievania bobúľ – koniec mája – začiatok júna (a prvé kvety možno vidieť už v prvých dňoch mája);
 • tvar ovocia je správny, nerovnosť spravidla chýba;
 • táto odroda veľmi miluje vlhkosť, preto vyžaduje časté zavlažovanie;
 • charakterizovaná vynikajúcou prepraviteľnosťou – to znamená, že pri preprave bobuľových plodov nebudú jahody trpieť a zachovajú si pôvodný vzhľad;
 • odroda je pomerne odolná voči rôznym chorobám a vyznačuje sa značnou odolnosťou voči mrazu.

Hlavné črty starostlivosti o jahody Giantella

Strawberry bedsAby bola Gigantella plodná, je predovšetkým potrebné vybrať správnu pôdu. Mala by byť hladká a má neutrálnu kyslosť. Vzhľadom k tomu, že kríky Gigantella sú veľké a majú tendenciu k rastu, potom nestojí za to, že sa na lôžku s veľkosťou jedného štvorcového metra hodí viac ako štyri. Tiež pri výsadbe sadeníc jahôd Giantella stojí za to dať prednosť slnečnému poľa. Ak je táto podmienka splnená, plodiny dozrievajú veľmi rýchlo.

V počiatočnom štádiu sa používa draslík a menej často fosforové hnojivá. Nie je prípustné používať dusíkaté hnojivá. V druhom roku plodenia sa odporúča používať dusičnan amónny. Po aplikácii hnojív v pôde je potrebné systematicky vodu pôdy.

Jahody v skleníkuTeraz zvážte, ako sa správne starať o Gigantellu:

 1. Skoro na jar (akonáhle sneh zostúpil ako posledný), je potrebné zaobchádzať opatrne kríky: Najprv odstráňte suché lístie, a potom vyložený okolo krovia slamu cibuľu olúpeme a ihličia.
 2. Produkujte hnojenie minerálnymi hnojivami (najviac dvakrát počas sezóny).
 3. Na jahody lepšie ovocné, mali by ste trvalo odstrániť antény, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú plodnosť kefa.
 4. Gigantella sa tiež ošetruje špecializovanými prostriedkami proti škodcom.
 5. Každý rok sa odporúča, aby sa kompost v pôde.

Related  Dekorácia horúceho leta – odrôd šalátových paradajok

úroduZbierajte bobule jahôd, ako vyzerajú. Pri bohatom napájaní sa musíte uistiť, že bobule nezačnú hniť. V tomto prípade by sa frekvencia zavlažovania mala znížiť. Berry, ktoré hnilobu alebo na povrchu ktorých sú poškodené (zvyčajne v dôsledku ochorenia rastliny), by mali byť okamžite odstránené, pretože existuje riziko kontaminácie susedných kríkov.

Na zimné obdobie sa odporúčajú záhradkárom, aby príliš nezriedili listy jahôd Gigantella.

Prerezávanie jahôdKeď ignorujete toto odporúčanie, zariadenie môžete stratiť. Faktom je, že ďalšie listy ho chránia v období ťažkých mrazov, čo zabraňuje smrti kvôli nízkym teplotám.

Priemerné obdobie, počas ktorého jahody tejto odrody prinášajú ovocie, je osem rokov. Ale ak si všimnete, že niektoré kríky zmizli alebo sa zhoršili, je potrebné aktualizovať pristátie. Obvykle sa to robí tri až štyri roky po začiatku plodenia Gigantelly.

Niektorí záhradníci si všimnú, že jahodový fúzy nie je možné odstrániť. V tomto prípade sa po určitom čase zakopnú a ďalej sa nerozmnožia. Tak, lôžka tvoria akýsi “koberec”, ktorý vám umožňuje udržať vlhkosť v koreňovej zóne.

Giantella Jahodové semená: Je možné pestovať plné bobule?

Sadenica GiantellaTáto otázka je veľmi kontroverzná a je jednoducho nemožné poskytnúť jednoznačnú odpoveď. Ak sa pokúsite zhromaždiť semená z zrelých bobúľ doma, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete môcť pestovať veľké bobule.

Ale ak dostanete semená jahôd Giantella v špecializovanom obchode, stále existuje nádej na získanie plnej plodiny. Ale tento spôsob pestovania jahôd nie vždy splniť očakávania pestovateľov, tak pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na riziko, že by bolo lepšie kúpiť sadenice a zasadiť sa každoročne zvyšuje jahodovej plantáže.

Mnoho amatérskych záhradkárov povedať, že často pri pestovaní jahôd Gigantella semená, plody získať malý, že v poradí, nezodpovedá základným charakteristikám odrody.

Related  Pestovanie uhoriek na parapete v zime

Ako sa starať o jahody