čierne ríbezleTakmer každé záhradnícke miesto rastie čierny ryžový kebus. Milujte ryže, nielen na základe jeho chuti. Každý vie o svojej jedinečnej užitočnosti a bohatosti s vitamínom C, ale nie každý vie, ako šíriť ríbezľ s odrezkami. Najslávnejšia a najjednoduchšia metóda reprodukcie čierneho ríbezlí je spôsob šírenia odrezkov. Hoci táto metóda je dosť jednoduchá, vyžaduje si nejaké vedomosti a zručnosti.

Reprodukcia ryže na jeseň

Ak chcete pestovať svoj vlastný zdravý ovocný kobylý keš sám, potrebujete vedieť, ako správne sadiť ríbezľové odrezky alebo metódu rozdelenia kríkov. Podrobnejšie informácie o odrezkoch výsadby ryže.

Najlepší čas na reprodukciu odrezkov ryže – október. Na jeseň, vysadené a prežúvané odrezky, pomocou jarnej rozmrazenej vody na pestovanie korene, sú dobre zakorenené a nechať rásť. Avšak v zime môžu byť pod vplyvom mrazu vyrezané odrezky zo zeme a musia byť ručne nastavené na jar. Cesta z tejto situácie je usadiť odrezky v blízkosti horizontálnej polohy.

Odrezky ríbezlíNajskôr sa pripravujú jednoročné lignifikované výhonky. Nemali by byť tenšie ako 7 mm a dostatočne vyvinuté. Výhonky sa orezajú ostrým nožom na kusy s dĺžkou 20 cm, vrchol sa prerezáva cez obličky pod pravým uhlom a spodná časť sa rozrezáva pod obličky šikmo.

Pre odrezky sa používa najjednoduchší stimulant vo forme vody. Odrežte s ostrým ostrím, vystreľujte a spustite do vody. Takže sú držané vo vode na týždeň. Voda musí byť niekoľkokrát zmenená. Teplota v miestnosti by mala byť pohodlná – +20 ° C. Namočené odrezky sú dobre zakorenené a zakorenené.

Ďalšie výsadba odrezkov ríbezlí sa vyrába dvoma spôsobmi:

  1. v pripravených kontajneroch;
  2. na otvorenom teréne.

Pri prvej metóde je potrebné pripraviť nádrže na výsadbu. Veľmi vhodným materiálom sú plastové priehľadné sklá alebo plastové fľaše s objemom jeden a pol litra. Fľaše sú odrezané z krku, prepichnuté na dne drenážnych otvorov a pokryté ich pripravenou pôdou. Rastliny umiestnite do kontajnera, kompaktujte pôdu a rozliať ju vodou.

Related  Potrebujem vybrať kvety z zemiakov?

Rezy rybízu v pohárochKontajnery s odrezkami sa prenesú na parapety a postarajú sa o nich až do jari. Nevyhladzujte ani neprečistite pôdu. Kvety a vaječníky, ktoré sa môžu počas tohto obdobia objaviť, sú bezohľadne odstránené, aby zabránili uvoľneniu rastliny.

Pokiaľ ide o druhú metódu, spočíva v nasledujúcom. Pred začiatkom rozmnožovania je potrebné pripraviť pozemok plodnej, voľnej pôdy a pridávať kompost alebo hnoj do neho. Miesto je vykopané, vyrovnané, huby sú rozbité. Rezy rybízu sú správnejšie na jeseň, pretože obličky v tomto čase vstúpia do stavu pokoja.

odrezky odrezkyRezy sú vysadené v jednom alebo dvoch riadkoch v riadkoch na šnúre, prilepení 40 cm v uličkách, 20 cm medzi líniami a 15 cm medzi samotnými rastlinami.
Je žiaduce, aby rastliny boli šikmo. Iba dve obličky zostávajú na povrchu. Potom sa pôda dobre rozliaje vodou, preplní rašelinou, slamou, humusom, hrubá vrstva až 5 cm. Mulčovu možno nahradiť tmavým alebo priehľadným filmom.

Charakteristickým rysom tohto druhu odrezkov ryže je to, že film roztrúsený na zemi je v pravidelných intervaloch prepichnutý a odrezky sú zasadené do hotových dier.

Reprodukcia rybín v lete

odrezky ryže v skleníkuRezance rybízu v lete sú tiež veľmi produktívnym spôsobom reprodukcie ríbezlí. To však bude vyžadovať dodatočnú prácu na organizovanie skleníka alebo skleníka.

Pri reprodukcii ríbezlí v letnom období narastajú ročné výhonky počas sezóny, len v okamihu, keď sa zmení z mäkkej zelenej krajiny na zúžené. Tento výhonok sa považuje za zrelý na rozmnožovanie, keď si zachová určitú pružnosť, ale pri ohýbaní sa zlomí. Optimálny čas rezania pre odrezky je júl-august.

Začiatky zberu môžete začať len v letných mesiacoch – počas teplého počasia, zataženia – počas celého dňa. Rezy, ktoré sú odrezané z vrcholov konárov, sú oveľa životaschopnejšie.

Odrezky sú dobre zachované, ak sú zabalené do vlhkej hrubej tkaniny. Nakrájajte vetvičky na odrezky 8-12 centimetrov, pričom ich nechajte na 3-4 listoch, rozrežte alebo skráťte spodné dva listy. Nižší rez striebra je šikmo rozrezaný a horný rez rezaný v pravom uhle.

Na efektívnejšie zakorenenie sa odrezky umiestnia do roztoku heteroauxínu (10 mg na 1 liter) denne a pokryjú sa vlhkou handrou.

Ďalej je potrebné pripraviť miesto pristátia. Skleníky a ohniská sú pripravené vopred. Po prvé, pôda je valcovaná a vyrovnaná, vrstva hrubého piesku a rašeliny je nahromadená na vrchole. Pôda je dobre vyliata.

Related  Populárne medzi záhradníkmi reďkovky

Rezy sú zakopané v zemi na 2 cm, priľnavé k vzdialenosti medzi rastlinami 5 cm a 8 cm – medzi riadkami. Znova vylial pôdu, neumožňuje vyraziť odrezky zo zeme, pokryté filmom a pritenyayut.

Starostlivosť o odrezky

Správna starostlivosť má veľký význam pre ďalšie prežitie odrezkov. Skladá sa v udržiavaní vysokej vlhkosti a pohodlnej teploty. V prvých týždňoch sa postriekajú 3- až 4-krát denne. Optimálna teplota počas dňa je 25 ° C, v noci – 16 ° C. Ak teplota pod prístreškom stúpne, ventilátor je vetraný. Zvyčajne sa po troch týždňoch odrezky objavujú korene, znižuje sa zalievanie a rastliny sa kŕmia.

Postupne zasadené odrezky musia byť vytvrdené! Z tohto dôvodu sú kryty vetrané a úplne vyčistené.
Výsadba materiálu na nasledujúci rok jarom sa mení na plné výhonky, ktoré sa na jar vysadia už na inom mieste alebo na trvalom mieste. A na jeseň z nich rastú silné kríky.

Video: reprodukcia čierneho ríbezle odrezaním