hrášok na ražniEbony strom – dlho pečene, rajčiak, má ďalšie mená – dátum slivka, divoký dátum, srdce. Môže byť kvetináč z kosti? Doma je možná exotická kultivácia, ale je spojená s množstvom podmienok. Tropické rastliny vyžadujú počas celého roka špeciálnu mikroklímu. V zime rastlina prelieva listy, vyžaduje odpočinok a nízku teplotu. Plody domáceho stromu sú užitočné. Vlastné opeľované odrody Khachia a Giro – pomôcť záhradníkovi.

Ako môžem získať sadivový materiál?

inokulácia persimmons pre fruktótizáciuČastejšie doma, rastie sa mu dáva kosti z rajčiaka. Je dôležité vybrať si ovocie zo sebaopolenej odrody. Bobule by mali byť zrelé, bez poškodenia. Nemôžete mať zmrazené ovocie, semená nie sú životaschopné. Ak vedľa ovocia sú listy s plesňou – zo semienka stojí za zmienku. Ak chcete žuvačka dospieť v teple, môže byť držaná vykurovaciu batériu.

Osivá semena by sa mali uchovávať 2 dni v slabom roztoku manganistanu draselného. Iba utopené kosti sú vhodné na výsev. Ďalej sa na semená pôsobí stimulátorom rastu, stratifikácia počas 2 mesiacov pri +5 ° C Po týždni držte vykurovaciu batériu. Pred zasiatím semien, tvrdé stužky ceruzky s brúsnym papierom.kosti z rajčiaka

Súčasne je možné očkovať semená jednoduchej:

 • jesť ovocie a vyberať semená;
 • okamžite vložte do hĺbky 1,5 cm do hrnca voľnej zeminy, zakryte, vložte na teplé miesto;
 • príležitostne zavlažovať povrch, vzduch, výhonka by sa mala objaviť do dvoch týždňov.

Môžete si kúpiť záhradné sadenice v škôlke, nebude to lacné. Na vlastnú sadenicu sa môžete očkovať z ovocných stromov.

Požiadavky na výsev ražni, starostlivosť o sadenice

klíčky z kameňaPôda na výsev osiva musí byť ľahká a tenká. Vhodná zmes piesku a rašeliny v rovnakých častiach. V domácom prostredí sa žemľa zo semienka vyklíčí v malom kontajneri, ktorý je zhora pokrytý odparovaním. Batériu nemôžete použiť ako zdroj tepla – zem sa rýchlo vysychá. Je potrebné vytvoriť miniteplike. Výhonky sa ťažko uvoľňujú z jamiek, malo by sa im pomôcť ich zvlhčením z postrekovacej pištole a umiestnením nádoby do polyetylénovej škrupiny na noc. Hneď ako výhonky dajú prvé skutočné listy, musia byť zasadené, alebo nechať jednu, najsilnejšiu sadenicu. Preveďte rastlinu na pripravenú pôdu:

 • lúk humus;
 • rašelina;
 • riečny piesok.

Aby kompozícia získala užitočné vlastnosti, môžete do nej pridať EM-1 Baikal, ale iba 2 týždne pred výsadbou.

ražni na okennom parapeteV domácom prostredí môže byť kultivácia persimmons z kostí bez transplantácie trvať až 3 mesiace. Sadenica rastie rýchlo a plní korene malou nádobou. Každý ďalší hrniec by mal byť väčší ako predchádzajúci 3 až 4 cm. Je už nemožné – voľná zem sa zmení na kyselinu. Od okamihu vytvorenia bočných ramien by mal byť strom zbavený, takže vetvy sú husté a koruna je sférická.

Related  Prehľad populárnych hybridných odrôd uhoriek s fotografiou a popisom

Ak chcete pestovať rajčiak z kameňa ako okrasná rastlina je k dispozícii z akéhokoľvek ovocia. Ale môžete získať plodinu iba z roubovaného rastliny. Rastlina rajčiaka s malým rezom z ovocného stromu s ovocím. Takýto štep môže byť odobratý v botanickej záhrade, v škôlke alebo s dobrými priateľmi. Je dôležité, aby bol strom zdravý. Ak očkovaním za každoročné sadenie, plodnosť možno očakávať v priebehu 5 rokov.

Agrotechnika domácich paradajok – rajčiak

jemné kvitnúce žemlePestovanie rajčiaka sa spája s vytvorením “tropického” prostredia pre rastlinu. To znamená:

 1. Záhradná rastlina potrebuje veľa rozptýleného svetla na jar a na jeseň s 2-3 hodinami osvetlenia. Priame slnečné svetlo netoleruje želvičku, v jasnom letnom dni by sa okno malo utiahnuť gázou.
 2. V lete rastlina má rád čerstvý vzduch, ale bez vetra, zatienený.
 3. Voda strom v malých porciách, bez vytvárania stagnácie a nečistoty v krabici.
 4. Denné striekanie na listoch je povinné.
 5. Počas obdobia odpočinku strom vylučuje listy a môže byť skladovaný pri teplotách do -15. Zvyčajne dosť +5 až 10 stupňov v temnom podzemí s pravidelným navlhčením zemského kóma.
 6. Počas vegetačného obdobia je potrebné mierne hnojenie, presadenie alebo obnovenie hornej vrstvy substrátu.

transplantácia rajčiakaDomáca starostlivosť o plemene z kameňa na výrobu ovocného stromu je spojená s rovnováhou stresových podmienok s priaznivými podmienkami. To spôsobuje, že stromy prinášajú ovocie v nezvyčajných podmienkach. Obmedzené dávky hnojív nevedú k vegetatívnej hmote, inak sa korene nedokážu vyrovnať. Ale umelé osvetlenie a neprítomnosť tahu sú pre plemami pohodlné. Pravidelná tvorba koruny bráni rastu pozemnej časti a pomáha koreňom.

Ako vodu žemľa je špeciálna veda. Ak je strom v jasnej miestnosti so zvýšenou teplotou – listy sušené. Voda rastlina s teplou vodou častejšie, ale nevytvárajú nečistoty, v ktorých nie je vzduch, korene sytič. Moderovanie je potrebné vo všetkom. Zalievanie nemôže nahradiť denné postrekovanie, vytváranie hmly v korune. Striekanie listov sa vykonáva v horúcom počasí niekoľkokrát denne. Ak chcete zvýšiť vlhkosť umiestnenú v blízkosti akvária, podšálka alebo palety s kamienkami a vlhkým machom.

Related  Foto s popisom čerešňových škodcov a spôsoby ich boja

Ako pestovať rajčiak z kamene – video v 3 častiach