trvalé kvetyVytváranie kvetinových záhonov v krajine je príjemná a tvrdá práca. Koniec koncov by ste mali starostlivo vybrať farby. Trvalka kvety, kvitnúce celé leto – ide o ideálnu možnosť a sen každého kvetinárstva. Koniec koncov, takéto kvety sú ľahko tolerované silnými zimami a nepotrebujú ročné výsadby.

Ozdobte vilu s kvetmi je ľahké. Koniec koncov, existuje veľké množstvo farieb, ktoré pri výsadbe a starostlivosti nevyžadujú ťažkosti. Je potrebné vybrať a vybrať rastliny, ktoré zdôraznia originálnosť a sezónnu zvláštnosť lokality. Sen je realizovateľný, takže môžete obdivovať krásu kvetov od jari do jesene.

Kvety sú ozdobou krajiny a pýchou kvetinárstva. Koniec koncov, jasné farby kvitnúcich rastlín vytvárajú pohodu a harmóniu. Kvetinový svet je veľmi rozmanitý. Vyberte si kvety na dizajn vilovej stránky, ktoré potrebujete, aby vyhovovali kráse a harmónii počas celej sezóny.

Aké vytrvalé kvety si vyberiete?

Niektorí pestovatelia uprednostňujú každoročné kvety, pretože sú jedinečné svojimi farbami. Ale mnohí si vyberajú trvalé kvety.

Výhody vytrvalých kvetov pre chaty:

 1. Nepotrebujete transplantáciu približne 2 roky.
 2. Odolajte krátkemu mrazu.
 3. Pozoruhodne zima.
 4. Nepotrebujete dodatočnú starostlivosť.
 5. Vyzerajte skvelo počas teplého obdobia.
 6. Môže byť použitý ako základ pre vytváranie kvetinových záhrad.
 7. Pestovanie trvalých kvetov je oveľa lacnejšie, pretože počas transplantácie môže byť rastlina rozdelená na niekoľko častí na vytvorenie nových záhonov.

Aby ste mohli kvetnúť počas celého teplého obdobia, musíte sa o to postarať na jeseň. Jesenné – to nie je čas strácať srdce, musíte pracovať v záhrade, takže kvitnúce rastliny poteší oko.

Výsadba celoročných kvetov môže byť troch typov:

 1. Žiarovky.
 2. Roots.
 3. Semená.

Môžete pestovať celé kompozície, ktoré v nasledujúcich rokoch nevyžadujú transplantáciu.

Pravidlá pre výsadbu viacročných kvetov

 1. Rozhodnite sa o pláne, aký bude kvetinový záhon.
 2. Musíte jasne vedieť, aký typ a rast rastúte kvety. Nízky chov by mal byť v popredí, vysoké rastliny v pozadí.
 3. Nezabudnite, že hraničné kvety umiestnite pozdĺž ciest a ciest.
 4. Zvážte farebný gamut, čas rozkvetu a harmóniu každej rastliny.

Trvalé kvety vysadené na jeseň

Zvážte dlhodobé kvety na chalupy s fotografiami a názvami, aby každý záhradník mohol zdvihnúť ten kvet, ktorý bude vyzerať perfektne na záhon.

Kvet na jar

Crocuses (foto) – existujú 4 druhy, najpopulárnejšie sú holandské hybridy. Všetky druhy kvitnú v rôznych jarných obdobiach, takže rastliny všetky odrody.

krókusy

Hyacinty – rastlina začína kvitnúť v apríli. Existuje viac ako 30 odrôd, ktoré sa odlišujú nielen farebne, ale vo forme.

hyacinty

Narcissus – existuje veľa druhov rastlín, rôznych farieb a tvarov. Žiarovka rastliny je pozoruhodne zimujúca, takže na jar bude môcť potešiť krásne a elegantné kvety.

narcisy

Tulipány. Existuje veľké množstvo skupín tulipánov, ktoré sa odlišujú farbou, tvarom a rozmanitosťou.

tulipány

Barvinok je kvet krátkych výšky, dosahuje výšku 20 centimetrov, kvety malé, modré. Pozoruhodne rastie v tieni.

brčál

Adonis z Amur je krátkodobo pestovaná rastlina. Kvete so žltými, červenými a ružovými malými dvojitými kvetmi.

Related  Preskúmanie najlepších odrôd samoopelivých uhoriek

Adonis Amursky

Kvety sú trvalky pre chaty, ktoré kvitnú na konci jari a celé leto

Daylily je vysoká kvetina, ktorá má rôzne farby: ružová, oranžová, biela a tak ďalej.

day-lily

Pansy je jemná, trvalá kvetina, ktorá zaujme svojim pôvodným tvarom a nezvyčajnou kombináciou farieb.

sirôtky

Pivoňka – jedna z veľkolepých vysokých kvetov, ktoré vyzerajú skvelo nielen v predmestskej oblasti, ale aj v kvetinových kyticových kompozíciách.

pivonky

Phlox phalanx – voňavá, svetlá, vysoká kvetina, ktorá poteší oko s rozmanitosťou.

Phlox matný

Lily je jemná a neuveriteľne roztomilá kvetina. Púči zapôsobia svojou krásou. Škaredé rastliny sú citlivé na choroby. Ale ak sa opatrne staráte o to, kvet vám dá elegantné kvety.

ľalia

Chrpa – mimoriadna ponuka. Existuje niekoľko druhov s bielymi, ružovými, tmavo fialovými a fialovými levanduľovými kvetmi.

nevädza

Gladiolus.

mečík

Iris.

kosatec

Astilba je vytrvalá vysoká rastlina, ktorá kvitne po celé leto a poteší jasnými farbami. Kvety rastliny sú malé, môžu byť ružové, biele, fialové. Rastlina je odolná proti chorobám a škodcom, nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Astilbe

Hostiteľ. Kvety majú veľké listy, ktoré môžu mať rôzne farby. Stonky kvetov sú dlhé, môžu dosiahnuť 125 centimetrov.

hostiteľ

Zvončeky – ak sa správne staráte o kvetinu, potom môže rozkvitnúť. Vzhľad a farba zvonov je rôznorodá, takže je možné ich nájsť na takmer každom záhonovom poli.

zvon

Vyberte si trvalé kvety kvitnúce celé leto tak, aby boli nasledované jednoduchou starostlivosťou. Na vytvorenie kvetinového záhonu v oblasti letnej chaty, ktorá bude neustále kvitnúť, stačí na plantáž od 8 do 10 odrôd celoročných kvetov, ktoré kvitnú v rôznych časoch. Týmto spôsobom zabezpečíte nepretržitý rozkvet vašich obľúbených a najkrajších kvetov. Musíte jasne definovať sortiment a môžete začať.

Pamätajte si, že takmer každá rastlina kvitne asi 3 týždne. V tomto období môžu 2 alebo 3 rastliny rozkvitnúť a vytvárať opakovanú kvitnúcu fotografiu na záhrade. Existuje veľa trvalých odrôd kvetov, ktoré sú odolné voči škodcom, chorobám. Vďaka fotografie vytrvalých kvetov môžete vopred porozumieť, ktorá kvetina bude v procese kvitnutia. To pomôže správne a harmonicky vytvoriť záhon alebo záhon.

Uprednostňovaním celoročných rastlín pestovatelia kvetov dlhodobo určujú vzhľad svojho pozemku. Aby sme sa nemali mýliť s výberom plodín, je užitočné pozrieť sa do katalógu popisujúceho viacročné kvety s fotografiami a názvami.

kvetinové záhony trvaliek vo vidieckom domeSvet okrasných rastlín je neuveriteľne skvelý. Ale trhá kvety pre vaše záhony, hraníc a rabatok, nováčikovia často ísť o farebných ilustrácií a neberú do úvahy také dôležitých kritérií, ako načasovanie kvitnutia a veľkosti rastliny. Aké kvety rastúce v krajine, kvitnúť celé leto, boli dobre viditeľné, nenáročné a dokonale spojené s inými “obyvateľmi” lokality?

Vysoké záhradné trvalky s fotografiami a menami

Plánovanie kvetinových záhonov začína výberom rastlín, ktoré zaberajú hlavné miesta výsadby. Ak chcete rozbiť kvetinový záhon s kruhovým pohľadom, “jeho hlavné postavy” budú vysoké, dobre označené kvety. V kvetinovej záhrade nachádzajúcej sa pri dome alebo plotu sú také vysoké trvalky tiež nenahraditeľné.

Je dôležité, aby trvalé kvety vyvolené pre záhradu nielen zdobia miesto s jasnými farbami, ale tiež majú dekoratívne zeleň, ktoré po kvitnutí budú slúžiť ako zázemie pre nižšie rastliny.

meadowsweetRôzne odrody kvetu kvitnú v prvej polovici leta. Lush brush-like svetlo, ružovkasté alebo biele oblaky nielen ladne vznáša nad vyrezávané lístie, ale aj odradiť od oblasti horseflies, mušiek a zvlášť otravné komáre v tomto ročnom období. Výška rastliny dosahuje jeden a pol metra, kultúra je zima-odolná a dokonca má liečivé vlastnosti.

Related  Pravidlá pestovania hrozna v strednej skupine pre začiatočníkov

kmeňových ružeOd konca júna alebo prvých desiatich dní v júli je čas dostať luxusné ruže. Vysoké, silné stopky obsahujú až 20 veľkých jednoduchých alebo froté koroliek všetkých odtieňov od bielej, žltej až fialovej.

Rastliny, alebo sa nazývajú veľkofarebný slep, sa považujú za rastliny milujúce teplo, preto nie všetky oblasti Ruska môžu bezpečne prežiť zimu. Môžu sa však ľahko vymeniť. Napríklad v prípade Uralu sú kvetiny celoročných kvetov celé leto s fotografiou a menom blízkym predchádzajúcej kultúre.

ZebraJedná sa o slimák Zebrina s nádhernými fialovými fialovými kvetmi, zdobenými charakteristickými ozdobami žíl. Vkusná rastlina tvorí voľný bylinný keb o výške 1,5-1,8 metra s množstvom zeleného listu a vzostupných kvetení 10-15 kvetov.

buzzon ozubenýObyčajne zateplené a nie menej dekoračné je buzul, ktorý rastie a kvitne v najťažších podmienkach.

náprstníkNeuveriteľne pôsobivý vzhľad hustého vzostupného kvetenstva foxglove. Kultúrne odrody sú nápadné v rôznych farbách mnohých bellflowers. Tento trvalý kvet na záhrade vyzdobí lokalitu od júna do augusta.

pochva fialováV polovici leta prichádza čas rozkvetu rôznych druhov a odrôd bonsai. Fialová, ružová, biela alebo červenohnedá čiapka jej kvetenstvo bude vyzerať skvele v otvorených oblastiach, v blízkosti vody, v blízkosti Rudbeckia členitý, alebo zlaté gule a rovnaký nenáročné alpské astry.

Druhá kultúra je pomerne nízka, ale musí nevyhnutne vstúpiť do zoznamu názvov trvalých kvetov pre Sibír, severné Rusko, Ural a ďalšie oblasti, kde rastliny vyžadujú vytrvalosť.

kvitnutie jeruzalemského artičokaV malom priestore, kde je záhrada susedí s lôžkami a zeleninové záhrady, na hraniciach môžu byť zasadené topinambury alebo slnečnicového hľuzy s hrubé listami v tvare srdca, klobúky žlté kvety a stonky, niekedy aj viac ako výšky 2-3 metrov.

Trvalky kvety pre stredne veľkú záhradu

Stredná zóna kvetinového záhonu alebo kvetinových záhonov necháva kvitnúce rastliny vo výške od 40 do 80 centimetrov. Tento katalóg z viacročných kvetov pre chaty s fotografiami a menami je neuveriteľne rozsiahly a pre rôzne oblasti krajiny môže zahŕňať desiatky a stovky hodných plodín. A vo väčšine prípadov môžu byť záhony vyzdobené nielen kvety, ale aj lístie.

Trvalka perzská makNapríklad, už od začiatku jari, zo snehu, pubertačné, svetlozelené listy perzského maku sú znázornené s pubescenciou, s fantasticky rozrezaným okrajom. A obrovská hala červenej, oranžovej a modrej farby dokonca sa objaví v prvých dňoch v lete spolu s mnohými typmi záhradných sedmokrásky, Columbines, mnohofarebné bôb a luxusných dúhovky.

Related  Vyberte si meruňku pre región Moskvy – najlepšie odrody miestneho výberu

AquilegiaZnámy pre fotografiu a meno na Sibíri, dlho-obdobie kvetu Kandyk bude tiež zaujímať kvetináčov strednej kapely.

kvitnúce cukríkyBloom v apríli alebo začiatkom mája, rastlina je veľká rozmanitosť záhonu s už tradičnými druhmi šafran, hyacint myšou alebo modrice, rovnako známy pre svoju vynikajúcu odolnosť a prežitie mimo Uralu.

muscariPod korunami stromov, ktoré zatiaľ nie sú úplne rozkvitnuté, a ľalie z údolia sa cítia dobre v tieni budov. Ich kvitnutie padá v máji a potom až do druhej polovice leta je záhrada zdobená hustou oponou široko kopijovitých kožovitých listov s jasnými korálkami šarlátového ovocia.

V poslednej dobe sú anemony stále viac populárne, ktoré nekvitnú po veľmi dlhú dobu, ale vždy svieži a jasný.

pažítkaSpolu s tradičnými, dobre známymi názvami a fotografiami cibule na záhrade a záhrade sú trvalky nie menej efektívne, ale zároveň užitočné. To je dnes k dispozícii pre nadšencov záhradníctva trvalé druhy cibule s veľkými kvetenstvo-klobúky fialové, ružové, biele alebo zelenkavé tóny.

spoločný yarrowRovným dielom nenáročné a krásne kultivary konvenčných rebríčka kvetov v prvom mesiaci v lete, a odchádzajúci takmer pod snehom s kvetenstvo žlté, biele, ružové a oranžové odtiene.

Horúcich letných mesiacoch – vysielacieho času dieťaťa dych kvet, neha súperiť s takými “hviezd” v záhrade ako Astilbe, to je najlepšie, aby sa necítili pod spaľujúcim slnkom a v temných kútoch.

AstilbeOd augusta, ukazuje farebný klobúk nad tmavo zelené lístie Phlox, daylilies svetlé svätožiary na zozname mien kvitnúce celé leto, ako na fotke, vytrvalých kvety k severozápadu. Zároveň prichádza čas pre rastliny rodiny Astro.

cluster aspterNad jasnými rozetami listov, kvetenstvami dorenyukmy, malokvetými mrazuvzdornými chryzantémami, vzrastá gayardia trvalka. Lilac, ružové a biele farby svietia s kríkmi viacročných asterov.

Trvalky podmorské kvety pre záhradu s fotografiou

Popredné miesto kvetinového záhonu je dané nízkym rastlinám, ktoré vytvárajú efekt nepretržitého koberca. Ak sa pozriete do katalógu s fotografiami a názvami vytrvalých kvetov pre letnú chalupu, takýto výsledok sa dá dosiahnuť pomocou rôznych typov čistiacich prostriedkov, ktoré udržujú dekoratívnosť a sviežosť zelene počas leta.

plstená plsťVynikajúce, svetlé škvrny na pozadí budú vyzerať husté vankúšové kolíky a malé ružové.

ArabisPre otvorené priestory v oblastiach s ľahkou prevzdušnenou pôdou môžete vyložiť arabčinu. Tento závod bude rýchlo obsadiť miesto, ktoré mu bolo pridelené, a v druhom roku sa bude páčiť s ružovými alebo bielymi balíkmi kvetov.

Duchene IndianSkupina menších záhradných trvaliek obsahuje kvety s názvom dyusheneya. Dekoratívne jahody tvoria krásne zelené pokrytie, pokryté žltými kvetmi, na drôte, ktoré sa neskôr objavia červené, ale bohužiaľ, nejedlé bobule.

Zdobenie chalupe trvalky, je potrebné sa postarať, aby boli chránené pred chladom, ktorý je väčšia pravdepodobnosť, že trpí žiarovky, ľalie, plamienok a okrasné kríky. Ich náklady na zimnú kryciu mulčovacia zmesi rašeliny alebo suché lístie, a potom chránený netkanou textíliou.

Kvety trvalky pre chatky – video