Fotky ryžového listu sú suchéŽiadna kuchynská záhrada sa nedá robiť bez ryžových kríkov. Berry je nielen chutné, ale je veľmi užitočné, odporúča sa najmä jesť a jar v boji proti nedostatku vitamínov. Z tohto dôvodu, všetci záhradníci chcú získať dobrý zber. Ale niekedy ríbezle suché listy, a to je vážny problém, kvôli ktorému rastlina môže zomrieť.

Zoznam dôvodov

Samozrejme, že listy môžu vyschnúť z najnebezpečnejších dôvodov – sucho a nedostatok vody. Pri neprítomnosti dažďa by sa ryžové kríky mali dôkladne napojiť, aby sa zabránilo vysychaniu užitočnej rastliny. To je obzvlášť dôležité v obdobiach zodpovedných za ovocie:

  • vzhľad listov;
  • tvorba pukov;
  • kvete;
  • vaječníkov budúceho ovocia.

Zavlažovanie by sa malo vykonávať v koreňoch, pokúšať sa nedotýkať sa listov. Inak môžu spáliť na slnku.

Problém s nedostatkom vlhkosti sa dá ľahko vyriešiť, nie je to však najčastejšia odpoveď na otázku, prečo sa čierny ryžou suší. Bohužiaľ, problém najčastejšie spočíva v invázii vošiek. Hmyz škvrny listy do takej miery, že je ťažké pre nich dostať potrebné látky zo slnka. Okrem toho, škodcovia nasávať šťavy z listov, z ktorých sa stávajú žlté, suché a zvlnené.

Čo ak vysuší ryžový?

voškyAk je odpoveď na otázku, prečo schne ríbezle, bola invázia vošiek, že je čas prijať drastické opatrenia, pretože v lete sa môžu objaviť šesť alebo sedem generácií škodcu utratenie ukazovateľ rastliny.

Existuje niekoľko spôsobov, ako chrániť kríkovité kríky pred nebezpečným hmyzom:

  • Zdá sa, že tam sú mravce. Ak chcete trvale zbaviť hmyzu, musíte vykoreniť mravenisko z miesta, kde rastú ryžové. Najjednoduchšie je vypĺňať otvory s mravcami. Pre špeciálny efekt použite špeciálny prostriedok, nie obyčajnú vodu. Niekedy je ťažké pokryť celý mravenec vo všeobecnosti, pretože nie je možné sa pozrieť pod zem. Je lepšie naplniť obydlie hmyzu niekoľko dní, aby ste si boli istí pozitívnym účinkom.
  • Na jar, keď sa objavia nové púčiky, by sa mali odstrániť nafúknuté a veľké, pretože sú veľmi pravdepodobné, že budú infikované vošky. Odstránené obličky je vhodnejšie spáliť, že infekcia nie je zvyknutá na inom mieste. Kvitnúce výhonky sú zvyčajne ošetrené popolom. Pohodlné prášok rastlín, iné sa postriekajú roztokom popola. Je pripravený z pohára popola na liter vody.
  • Najťažšia vec, ktorá sa má zaoberať voškami v lete, pretože chemický účinok ničí ovocie. Ak sa infekcia zistí iba počas obdobia plodnosti, povolené sú iba bylinné infúzie. Takže vošky nemajú tolerovať palinu, takže tinktúra na tejto burine zachráni ryžové pred vyschnutím.
  • Iný vzrušujúci spôsob môže pomôcť, ak ryža opustí. Samotná príroda pomáha kontrolovať vošky, keď viete, ako ich používať. Najlepší bojovník s týmto škodcom je lienky, preto je vhodné ich nalákať do vašej záhrady. Aby ste to dosiahli, postačí, že rastliny okolo rastlinných kríkov rastú niektoré bylinky, čo môže byť tiež užitočné. Medzi nimi, kôpor, koriander, tansy, bazalka alebo harmanček. Takéto opatrenie nielenže pomôže pri kontrole vošiek, ale bude chrániť aj kríky v budúcnosti.

háveďKaždý začiatočník záhradník sa stratil, keď vykostené ryžové v jeho záhrade. Čo robiť v tejto situácii je teraz jasné. Akékoľvek škodcovia sú škodlivé pre rastliny, ale voška – veľmi časté ochorenie u ríbezlí, takže existuje mnoho metód pre jeho úspešné odstránenie.

Video: Prečo sa čierne ryže vyschne