Zber petržlenu na posteli záhradníkaPetržlen – pikantné pestovaná rastlina, bez ktorej je ťažké si predstaviť, letná slávnosť. A zimné ženy používajú bylinky čerstvé pri príprave rôznych pokrmov. Pestovať korenie továreň na svojom letnom chate v zdravej forme, musíme sa snažiť nebyť okoloidúci, ktorý nechaj to, vyzerá to, že petržlen žltého v záhrade.

Chuť a chuť takého korenia, ako petržlen, ľudstvo objavili pred mnohými storočiami. A od tej doby, petržlen sa zakorenil v oblastiach záhrady. Listy a korene rastlín slúžia ako vynikajúce korenie pre polievky, omáčky, šaláty a druhé kurzy. Čerstvé a mladé vetvičky petržlenu sú tak chutné, že sa konzumujú v čistej forme.

V prospech, nie na úkor

Užitočné pre zelené ľudské teloVýhody používania petržlenu pre ľudské telo sú neoceniteľné. Je známe, že také zariadenia ako petržlenu bohaté skupiny vitamínov, vrátane vitamínov A, C, B, PP, a mnoho ďalších, ktoré môžu nielen naplnenie misky nezabudnuteľnú chuť, ale tiež obohatiť ju užitočných stopových prvkov a látok.

Pokiaľ ide o prínosy, treba mať na pamäti, že by sa malo očakávať len vtedy, ak je rastlina pestovaná správne a teda zdravá.

Vzhľad je indikátorom zdravia

Čistá stonka - výsledok úspešnej kontroly škodcov a chorôbAk je rastlina zelená, plná sily a jej vzhľad poteší oko – potom je vhodná na konzumáciu. Ale stane sa, že jeden pohľad na petržlenu odrádza od všetkej túžby pridať korenie do všetkých jedál. Najmä ak petržlen na záhrade nažltne a vyzerá neatraktívne.

Existuje niekoľko dôvodov pre túto chorobu. Ale v každom prípade je potrebné nielen porozumieť problému, ale aj odstrániť ho, aby sme si mohli vychutnať vynikajúcu chuť petržlenu, zelené vetvičky, ktoré potešia vzhľad. Ak zistíte, prečo sa petróza na posteli zmení na žltú, je možné zabrániť opakovaniu choroby raz a navždy.

Príčiny a následky

Petržlenové listy začali žltnúťVo všeobecnosti je petržlenom nenáročná rastlina. Pestovanie takého korenia je potešením. Zasievajte skoro na jar a vyberajte si správne úrodné miesto s voľnou pôdou. Ak chcete zachovať vlhkosť, pokryte fóliou až do prvého výhonku. A čakajte na zber, nezabudnite vodu petteľu milujúcu vodu. Nebudeme spomenúť uvoľňovanie pôdy a kontrolu buriny. Bez toho nebude žiadna rastlina dávať dobrý zber, a to ani taký nenáročný ako petržlen.

Rovnako ako ostatné rastliny, petržlen je náchylný k chorobám. Choroby petržlenu a jeho škodcov sú ľahko rozpoznateľné na fotografiách nižšie. Keď ste určili, čo sa vaša petržlenová choroba zhoršila, môžete ľahko odstrániť príčiny a pestovať dobrú úrodu.

  • Peronosporoz listy petržlenuPeronosporosis. Táto choroba ľudí sa nazýva falošná rosa. Choroby sú ovplyvnené priamo listami petržlenu, ktoré sú na samom začiatku choroby pokryté bielymi škvrnami a potom, čo takéto škvrny rastú a sú žlté.
  • Na hárku sa objaví hrdzaRust. Žlté-hnedé podložky, ktoré pripomínajú hrdzu, sa môžu objaviť na listoch petržlenu na začiatku leta a poškodiť celú plodinu.
  • Mrkva múka poškodzuje listy petržlenuMrknutá múčka. Príčinou tejto choroby sú larvy, konzumácia koreňov. Výsledkom je oneskorenie rastu rastlín a v dôsledku toho žltnutie.
  • Jedným z škodcov petržlenu je melódiuMelónový kaviár. Škodcovia vo forme melírovaných vošiek napadajú listy a výhonky mladých rastlín, ktoré sa nachádzajú na spodnej strane listov. Tykev voňavka saje z petržlenovej šťavy, čo vedie k jej žltnutiu, vädnutiu a smrti.

Kontrola proti škodcom

Čisté užitočné zeleneMôže sa predchádzať akejkoľvek chorobe, najmä v čase, kedy sa uvoľní pôda, bojovať proti burinám a kŕmiť hnojivo petržlenom na posteli. Pestoví parseri stále zaútočili? Nebuďte naštvaný. Zničenie škodcov je tiež poskytované.

  • Mrkva sa môže vystrašiť tým, že sa klíčky premyjú infúziou pomarančových kôrovcov alebo pokropením tabakového prachu medzi riadkami.
  • Zmes tabakového prachu s vápnom je tiež dobrý spôsob, ako sa zbaviť škodcov.
  • S peronosporozom môže bojovať len odstránenie poškodených rastlín, aby sa neinfikovali susedné. Preto je hlavnou vecou aktuálnosť a pozornosť.
  • Časom testované a skúsené ľudové metódy v boji proti melónom a tekvicami prinášajú vynikajúce výsledky. Napríklad veľa záhradníkov vyhráva bitku o petržlen, ak ju ošetria infúziou púpavíc, listy a korene, ktoré sa musia uchovávať tri hodiny v teplej vode.
  • Rast útočiace na petržlenoch je jednoduchšie zabrániť, než potom hľadať spôsoby liečby. Existuje tvrdenie, že sa choroba vyvíja vo vlhkom prostredí. Po vyriešení problému s vysokou vlhkosťou sa nemôžete obávať hrdze. Pre upokojujúce a dodatočné záruky je potrebné postriekať petržlenom špeciálnymi prostriedkami, čím sa zvyšuje odolnosť. Chlorid meďnatý alebo bordická kvapalina vám pomôže.

To v žiadnom prípade nie sú všetky spôsoby boja proti škodcom v lôžkach, ktoré sa dokonca snažia pokaziť vašu úrodu. Akýkoľvek problém má dôvod, a preto existuje riešenie. Zabránenie ochorenia rastlín je oveľa jednoduchšie ako odstránenie príčin a liečenie poškodených postelí. Včasná prevencia a riadne striedanie plodín vám ušetrí veľa problémov.

Úvod do dáždnikových pikantných rastlín – video