keš z angreštuAngrells sú obľúbené medzi záhradkármi za vynikajúce výnosy. Ak chcete dlho plodiť ovocie, mal by venovať dostatočnú pozornosť. Spracovanie egreše na jeseň – jedna z dôležitých fáz starostlivosti o kríky. Počas tohto obdobia je potrebné pomôcť plantážam pripraviť nielen na zimu, ale aj na ďalšiu zber.

Čo robia spracovanie egreše na jeseň?

Na zabezpečenie najlepších podmienok je potrebné vykonať niekoľko opatrení na spracovanie egreše:

 • zber a spálenie starých listov a burín;
 • rezané staré, choré a zlomené vetvy;
 • ak je to potrebné, pestovať plantáže;
 • spracovať a vykopať pôdu okolo kríkov;
 • na kŕmenie minerálnych a organických hnojív;
 • na ošetrenie egreše z chorôb a škodcov;
 • vyčistiť pôdu pod krídlami.

Všetky uvedené opatrenia na spracovanie egreše po zbere, je lepšie neodkladať neskôr. Pozrime sa na agrotechniku ​​spracovania egreše.

Ako zvládnuť egreše po zbere?

Liečba egreše začína plevelom buriny okolo kríkov. Ak sa pliesňovanie nevykonávalo počas leta, potom pod kríkom rástla veľa malých a veľkých burín. Nemali by byť vytiahnuté, pretože korene v pôde môžu zostať a opatrne kopať lopatou, aby nedošlo k poškodeniu egreše. Je tiež potrebné zozbierať nahromadené nečistoty a padlé listy, pretože pod ňou zostáva veľa škodcov a patogénov rôznych chorôb.

Prerezávanie angreštu by malo začínať šesťročným vekom. Basálny slabý rast by mal byť vynechaný v budúcom roku po výsadbe kríkov, výberom 3 – 4 silné výhonky. Po prvé, vystrihnúť rozbité vetvy, poškodené chorobami a škodcami, staré a malodorodonosyuschie. Na dobre vytvorenom krbe by mali byť až 18 vetiev rôzneho veku, dostatočne riedke, aby poskytli prístup k svetlu a vzduchu dovnútra púzdra a uľahčili následné čistenie.

Ako správne rezať egreše – video:

Po páde listov s suchou jeseň a veľké plodiny, je potrebné vodu egreš. Takéto napájanie na ľahkých a piesočnatých pôdach je veľmi dôležité. Súčasne sa zvyšuje rast koreňa a kefka je lepšie pripravená na mrazu.

Kvôli dobrému rozvoju Bush a pravidelnej plodnosti je potrebné vykopať a uvoľniť pôdu. Na rozdiel od pružiny kopanie, pôdy počas pádu je zlomkové, a obrátené vidlice, pretože veľké hrudky spomaľujú vlhkosti v pôde na jeseň a na jar. Korene egreše sa nachádza v blízkosti povrchu pôdy, takže v rámci spracovania koruna Bush by mala byť vykonaná veľmi presne, do hĺbky nie väčšej ako 7 cm.

V súvislosti s bohatým ovocným ložiskom, egreše vyžadujú zvýšené hnojenie.

Počas kopania sa na pôdu pod jednou húštou nanášajú tieto hnojivá:

 • až 10 kg kompostu alebo zarasteného hnoja;
 • 20 gr. Draslíkaté hnojivá (síran draselný);
 • 30 gr. fosforečné hnojivá (dvojnásobný superfosfát);
 • 300 gr. popol pece.

Najlepším výsledkom bude kvapalné organické hnojivo vo forme zriedenej infúzie mullínu alebo vtáčieho trusu.

Úlohou týchto hnojení je pripraviť ker, aby si mohli v budúcom roku zapísať do kvetov púčiky

Humus alebo rašelina v zmesi s popolom žiaduce posypať zeminy vykopanej puzdro má hrúbku nie viac ako 10 cm. Vrstva sa nanesie ako vnútorný objímky zónou a prikustnuyu pásu. Vďaka zlepšenej mulčovanie vzduchu a vody, teplota a spôsob živín ornice, sa zabráni zamrznutiu z koreňov, zníženie rastu buriny. Odporúča sa umlčať pôdu pred nástupom mrazu.

Liečba egreše z chorôb a škodcov

háveďNa jeseň je povinné ošetrenie egreše z chorôb a škodcov.

Účinným prostriedkom na boj proti plesňovým ochoreniam je železo vitriol, 3% roztok je ošetrený puzdrom po páde listov. Taktiež sa používa 1-3% roztok Bordeauxovej kvapaliny.

Na boj proti múčnatke sa používa 5% roztok sódy na pečenie. Pre ochranu proti Septoria antraknóza alebo bokalchatoy egrešov hrdze spracovanie pôdy a pod by to malo byť oxychlorid (40 g. 10 litrov vody), emulzie, mydlo-meď alebo infúzie popol. Všetky spadnuté listy by mali byť spálené.

Pre ochranu proti voškám, alebo ognevok egreše spracovanie piliarka by mali byť vykonávané na jeseň malation roztoku (20 g, v 10 litroch vody), infúzie popola (1 kg na 10 litrov vody) alebo infúzie cibuľové šupke, nasekaný cesnak alebo zemiakový vňate.

Všetky opatrenia prijaté na ošetrenie egreše budú mať priaznivý vplyv na rast a výnos.

Ako pestovať zdravé egreše – video