Jarné postrekovanie záhradyAk stromy nie sú venované náležitú pozornosť, dokonca aj s vynikajúcimi sadenicami a odrodami z ovocnej záhrady, je ťažko možné čakať na dobrú zber. Jedným z najdôležitejších opatrení pre starostlivosť je striekanie ovocných stromov na jar.

Postupom času a správnym postupom:

 • pomôže vybudovať spoľahlivú ochranu pred množstvom nebezpečných chorôb rastlín;
 • zabraňuje škodlivým hmyzom;
 • vytvorí rezervu na budúce kvitnutie a zber.

Jedna z najdôležitejších udalostí, ktorá otvára novú letnú sezónu, je zameraná na ničenie škodcov, ktoré sú skryté pred očami záhradníka. Mnohí z najhorších nepriateľov ovocných stromov sa spánkujú a rozvíjajú vo vnútri kôry, v povrchovej vrstve pôdy pod stromami a dokonca aj vo vnútri obličiek.

Jarné spracovanie stromov pomôže zachrániť zberV akých obdobiach na jarnej liečbe ovocných stromov pred škodcami prinesie najväčší prínos? Aby sa zabránilo masívnemu vzniku armády hmyzu, prvá bitka s ním sa robí, keď priemerná denná teplota prekoná bariéru +5 ° C a hlavný snehový kryt vypadne. Presné dátumy nie je možné pomenovať, pretože veľa závisí od klimatických vlastností regiónu a podmienok určitého roka.

Jarná úprava ovocných stromov pred otvorením obličiek

Vo väčšine oblastí strednej kapely by sa malo začať pripravovať na postrek od polovice marca.

Pred striekaním sa kmeň stromu musí čistiťČo je toto školenie? Pred prechodom na jarné ošetrenie ovocných stromov škodcami:

 • rastliny sa vyšetrujú na identifikáciu poškodených a mŕtvych výhonkov, trhlín a rany na kôre, vetviacich vetvách a iných problémoch;
 • rezané orezané suché výhonky;
 • vykonať čistenie kmeňov a kmeňových konárov z lišajníkov a poškodených na zimu, exfoliovanej kôry;
 • pod stromy a kríky sú čistené minuloročnej lístia a iných zvyškov, aby sa zabránilo množeniu škodcov a zeminy držať nielen liečbu škodcov ovocných stromov na jar, ale aj vyčistiť kmene na plantážach.

Plátky sekcií sú ošetrené záhradným vínomVšetky tieto opatrenia sú zamerané na zníženie rizika šírenia infekcií z mŕtvych častí rastlín na zdravé. Preto, po pilinách a čistení, všetky povrchy rany a rezy na kríkoch a ovocných stromoch na jar sú ošetrené síranom medi, s použitím 1-3% roztoku látky vo vode. A až potom je utesnenie záhrady.

Čo na jar sprej ovocné stromy?

Voľba prípravkov na kontrolu škodcov a chorôb je dnes taká široká, že pri návšteve obchodu je ťažké navigovať vo farebných baleniach. Aké prostriedky sú vhodné na striekanie ovocných stromov na jar?

Roztok síranu meďnatéhoNajpopulárnejšie prostriedky pre záhradkárov v Rusku možno uznať ako síran meďnatý. Síran meďnatý je fungicíd, ktorý úspešne pôsobí proti takýmto bežným ochoreniam ovocných stromov a bobuľovitých kríkov ako múčnatka a škrabka. Môže byť použitý v každom počasí počas celého roka.

Pri liečbe ovocných stromov na jar bolo síranom medi účinnejšie, je založené na kvapaline Bordeaux. Za týmto účelom sa vitriol mieša v rovnakých častiach s haseným vápnom.

Výsledná modrá kvapalina má nielen vlastnosti fungicídu, je to:

 • bojuje proti bakteriálnym infekciám;
 • pomáha vyrovnať sa s určitými druhmi hmyzu.

Jarné postrekovanie ovocných stromov so železným vitriolom je tiež zamerané na boj proti chorobám rastlín, ale používa sa ako vrchný listový obväz so železom. Rovnako ako v prípade síranu meďnatého sú potrebné dve ošetrenia záhrady so síranom železa, aby sa dosiahol trvalý účinok.

Na začiatku jari sa motorová nafta účinne využíva na ošetrenie stromov z hibernácií zimy. Tvorí tenký, nepriepustný film, ktorý sa usadzuje na povrchu kôry a neumožňuje, aby hmyz dýchal. Zvyčajne účinok príde o niekoľko hodín. Lvy a vajcia uložené v obličkách a pod kôrou sú usmrtené bez toho, aby sa vyvinuli do dospelého hmyzu.

Efektívne spracovanie stromovTieto ošetrenia sa vykonávajú pred rozmnožovaním. Čo inak striekať ovocné stromy v apríli? Dôležitým prídavkom fungicídov budú systémové prostriedky na potláčanie hmyzu, napríklad s listovým parazitom na mnohých záhradných výsadbách.

Posypanie ovocných stromov na jar pred kvetom a po ňom

Bohatý kvitnutie stromuDruhá etapa útoku na choroby a škodcov sa uskutočňuje, keď sa rastliny pripravujú na kvitnutie, už majú otvorené pupeny a tiež vo fáze výskytu vaječníkov. V tejto dobe sa hlavný dôraz kladie na vyhubenie škodcov, ako aj konsolidáciu výsledkov boja proti chorobám a infekciám.

Na jar, sprej ovocné stromy, s cieľom zber plnej, zdravé plodiny v lete? Na záhrade sa zaobchádza dvoma spôsobmi:

 • Keď sú na stromoch iba púčiky;
 • keď väčšina okvetných lístkov preletie a na vetvách sa objavia prvé príznaky vaječníkov.

Záhrada je spracovaná v niekoľkých etapáchV tomto štádiu sa používajú komplexné insekticídy v kombinácii s fungicídnymi činidlami. Okrem toho stojí za to venovať pozornosť ošetreniu listov s močovinou alebo močovinou. Chemický výrobok narába s viacerými úlohami súčasne:

 • bojuje proti väčšine chorôb jabĺk, hrušiek a kameňa vrátane všetkých druhov hniloby;
 • zničí škodcov vo fáze vajíčok a pupienkov;
 • je dusičnanové hnojivo, ktoré simuluje rast zelenej hmoty.

Vo veľkých záhradách sa nachádzajú ďaleko mimo obydlia spracovanie chovoch jarných škodcov ovocných stromov sa vykonáva prípravné DNOC súčasne účinné proti roztočom, hmyzu a patogénov.

Prípravok je toxický, preto pri jeho použití sú potrebné závažné bezpečnostné opatrenia. Liečba sa vykonáva veľmi skoro na jar alebo na jeseň, keď rastliny nevykazujú známky aktívneho rastu.

Populárne v posledných rokoch sú prípravky biologického pôvodu dobré pre prevenciu chorôb. Ak je strom už chorý alebo postihnutý škodcami, takéto prostriedky, hoci sú bezpečnejšie pre samotné rastliny a pre človeka, nebudú veľmi pomáhať, alebo vôbec nemôžem vyrovnať sa s týmto problémom.

Ako sa vykonáva sprej ovocných stromov na jar?

Ako striekať záhradné plantáže? Koľko riešenia môže byť potrebné na zavlažovanie konkrétneho stromu?

Striekanie stromov s chemikáliami by malo byť prísne dodržanéAk sa odvolávate na pokyny pripojené k chemickej ochrane rastlín, vždy existuje podiel riedenia lieku, ako aj približný prietok kvapaliny na meter štvorcový. Ale ako sa zamerať na tieto čísla, keď postreky ovocných stromov na jar nie je len na zemi, ale predovšetkým na korune?

To je dôvod, prečo je veľmi dôležité, aby skoro na jar na prípravu vysoko kvalitné postrekovač, ktorý umožňuje smerovať sprej, aby hydratujú najviac neprístupných častí stromu. Spravidla dobrý stroj vám umožňuje šetriť chemikálie, vyhýbať sa zbytočným stratám a poskytovať silné jemné rozptýlenie. Video o striekaní ovocných stromov na jar pomôže zvládnuť spôsob kompetentného výberu drog a zavlažovanie rastlín. Liečba môže byť považovaná za ukončenú, keď koruna stromu či kríka mokra zo všetkých strán spracované kufra a koreň podkrovný priestor, kde môže hmyz skrývať a spór zimné plesňové.

Striekanie ovocných stromov začiatkom jari – video