actar insekticídAktara – je insekticíd zo skupiny rýchlo širokospektrálnych neonikotinoidov. Výborne sa vyrovnať s mnohými škodcami. Po ošetrení rastlín sa škodcovia prestávajú stravovať s nimi v priebehu pol hodiny. A dokonca aj po dni a nevracajte sa domov vôbec. Okrem toho je činidlo účinné nielen pri aplikácii do pôdy, ale aj pri postreku. Namočením cez korene sa insekticída dostane do listov a potom ho žiadne poveternostné podmienky nemôžu umyť. Liečivo je účinné počas 5 až 7 týždňov.

Účinnou látkou lieku Aktara je tiametoxam. Chemická látka sa vyrába vo forme granúl dispergovateľných vo vode balených v 4 gramoch, 250 mililitrov koncentrovanej suspenzie v kvapalnej forme v 1 litrových nádobách a 9 mililitroch liekovkách.

Insekticíd používaný zabiť vošky na kríku ríbezlí, pásavky zemiakové na zemiakové vošky, červce, strapky, molice a lozhnoschitovok v kvitnúcich rastlín.

Aktara návod na použitie

aplikácia hercaPráca na zničení škodcov by mala začať hneď, keď si všimne aspoň jeden hmyz. Na prípravu pracovnej kvapaliny je potrebné len na ulici vylúčiť inhaláciu prípravku.

Spravidla sa matečný lúh najprv pripraví rozpustením celého obsahu chemického balenia v litre vody v nádobe s trochu väčším objemom.

Ale na pracovnú koncentráciu, musí mať určité množstvo materského lúhu (150-200 / 250/600 ml pre zemiaky, ríbezlí a izbové rastliny, v danom poradí), zriedený v 5 litroch vody a potom naplniť postrekovače.

Pred rozstrekovaním sa kontroluje obsluha jednotky. Ošetrovanie rastlín sa vykonáva výlučne v bezvodnom počasí počas rána alebo večera, keď slnko zapadá a uisťuje sa, že droga nespadá do susedných kultúr. Ak je predpoveď počasia zlá a za hodinu môže pršať, postrek zostáva do lepších časov.

Pokyny na použitie insekticídneho aktínu: miera aplikácie

aktín v granuláchZvážte mieru spotreby dvoch koncentrácií lieku.

Pokyny na použitie aktinu EDC pre vnútorné rastliny a zeleninu (s koncentráciou thiamethoxamu 250 g / kg)

Pri použití prípravku v tejto forme a koncentrácii je trvanie ochrany počas striekania 14-28 dní a pri ošetrení pôdy 1,5-2 mesiacov.

Akar pre vnútorné rastliny pomáha od pôdnych múch a hubových komárov. Jednoducho ošetrite rastliny zavlažovaním pôdy a pripravte roztok 1 g / 10 litrov vody.

Na odstránenie vošiek, nečistôt, výhonkov, šupiniek, bielych lúk sa rastliny ošetrujú niekoľkokrát v koreňovej výške 0,3-0,4 m s koncentráciou roztoku 8 g / 10 l vody. Podobne sa zriedi sprej.

Ak chcete získať zemiaky z zemiakového chrobáka v Colorade, potrebuje sa 1,2 g chemického činidla na 10 litrov vody. V tomto prípade sa vykonáva jednak samostatná úprava, ako aj striekanie počas vegetácie. Až do úplného vymiznutia škodcov sa vyžadujú 14 dní.

Na záchranu rybích kríkov z vošiek zdvojnásobte spracovanie kríkov, zriedením 2 gramy na 10 litrov vody. A prvýkrát – pred rozkvitnutými púčikmi, druhý – keď sa zbiera úroda.

Čo sa týka dekoratívnych kvetinových plodín, keď sa objavia vošky a chrasty, rozstrekujte insekticíd a zrieďte ho v množstve 8 g na každých 10 litrov vody. Podobne prichádzajú do boja proti mieňam, trikám alebo mastheadom.

Pokyny na použitie kvapalného účinku (s koncentráciou 240 g / l tiametoxámu)

Na rozdiel od granulovanej formy liečiva chráni rastliny pred škodcami asi 7-28 dní. Trvanie závisí od počasia, škodcu a spôsobu použitia.

Ochrana zemiakov z zemiakového chrobáka z Colorada sa dosiahne nastriekaním puzdier roztokom pripraveným v množstve 0,6 ml / 100 m2. Počkajte, kým plná akcia lieku bude trvať 3 týždne.

Eliminovať vošiek na ríbezle kríky spracovanie kríky dvakrát: pred rozkvetom poháriky postrekový roztok pripravený v pomere 2 ml / 10 litrov vody (výsledok bude čakať dva mesiace) po postreku a zber plodov, za použitia podobné koncentrácie.

Na odstránenie škodcov (ako sú pliesňové mušky, hubovité komáre) na rastlinách v kvetináčoch je potrebné kvetnúť do koreňa a pripraviť roztok v pomere 1 ml / 10 l vody. Zničiť whitefly, shchitovku, vošky, falošné, thrips môže byť podobne.

prínosy lieku

používanie lieku pre rastliny vo vnútorných priestorochAktara má veľa výhod:

  • má veľkú biologickú aktivitu;
  • je odolný voči rôznym poveternostným podmienkam;
  • dostatočne malú dávku;
  • Actar sa používa aj pre orchidey;
  • Neexistuje žiadna závislosť, ktorá umožňuje používať drogu neobmedzene niekoľkokrát;
  • pôsobí veľmi rýchlo, takže môže byť použitý v núdzových prípadoch;
  • s koreňovou aplikáciou lieku trvá približne 2 mesiace;
  • má širokú škálu opatrení;
  • účinný proti mnohým škodcom;
  • môžu byť aplikované priamo na pôdu;

Toxicita lieku

používanie ochranných prostriedkovPodľa klinických štúdií vedci zistili, že liek Aktara sa v rastlinách šíri výhradne prostredníctvom stonky a lístia. Prítomnosť chemického činidla v plodoch nebola odhalená, čo poukazuje na vysokú hygienickú bezpečnosť počas kvapkania zavlažovania zeleninových plodín.

Súčasne je droga po požití toxická, takže je dôležité vylúčiť insekticídu pred vstupom do žalúdka alebo dýchacieho traktu. Keď sa zistí príznaky otravy, ako je zníženie motorickej aktivity a výskyt záchvatov.

Liečivo je pre včely veľmi toxické. Pre ošípané, ryby, dážďovky a rôzne vodné mikroorganizmy je toxicita liečiva strednej veľkosti.

kompatibilita

Liečivo Aktara sa môže používať súčasne s mnohými inými insekticídmi, regulátormi rastu, fungicídmi, pesticídmi.

Nie je možné miešať prostriedky Aktaru prostriedkami alkalickej reakcie.

Aby ste sa chránili pred nepredvídanými situáciami, mali by ste skontrolovať kompatibilitu chemikálií vopred.

Podľa inštrukcií je možné chemický prípravok uchovávať 4 roky od okamihu výroby na miestach, ktoré nie sú prístupné vlhkosti, k solárnym lúčom pri teplote -10 ° C až + 35 ° С.

Ako natrieť Actaru pre zavlažovanie – video