Insekticíd RegentInsekticíd Regent, ktorého výučba je prezentovaná, bola vyvinutá na kontrolu poľnohospodárskych škodcov (medveď, Colorado chrobák). Ale mnohí ľudia vedia drogu ako bezchybný “ničiteľ” švábov a mravcov. V skutočnosti je to dobré v domácnostiach dosť.

popis

Insekticídny obal RegentRegent je univerzálny prípravok založený na aktívnej zložke fipronil. Látka sa vyrába buď v granulovanej forme v polyetylénových vreckách alebo v ampulkách vo forme koncentrátu.

Účinok “vyhladzovania” sa dosiahne blokovaním prenosu impulzov v nervovom systéme škodcov. V dôsledku toho sa hmyz rozvinie ochrnutie a neskôr smrť. Liečivo vstupuje do tela hmyzu dvoma spôsobmi:

  1. Pri kontakte s látkou alebo jej roztokom s chitínovou membránou alebo labkami (v tomto prípade je toxická zložka nebezpečná pre príbuzných, s ktorými postižený hmyz prišiel do styku).
  2. Pri konzumácii postriekanej rastliny.

Je prísne zakázané miešať prípravok inými insekticídnymi látkami.

dôstojnosť

regent v ampulkáchMedzi hlavné výhody insekticídu Regent patria:

  1. Neexistuje výrazný zápach.
  2. Liečivo sa vyrovná s veľkým počtom hmyzu.
  3. Economy.
  4. Vysoká účinnosť.
  5. Jednoduché použitie a príprava riešenia.
  6. Neexistuje chemická agresivita.
  7. Liečivo funguje aj po postreku: dospelí ľudia zomierajú takmer okamžite a larvy sa neutralizujú aj po dlhom čase.

Insekticíd Regent: návod na použitie

potrebujú insekticíd liečbu regentPred prácou sa najskôr pripraví pracovný roztok, ktorý zriedi prípravok v požadovanom množstve v granulovanej alebo kvapalnej forme.

Prvým krokom je príprava nádoby, v ktorej sa zriedi insekticíd, ako aj rozprašovač. Potom otvorte ampulku alebo vak a presuňte obsah do pripravenej nádoby. Podľa pokynov pre insekticídu sa Regent pridáva do správneho množstva vody a dobre premieša (uistite sa, že granule sú úplne rozpustené). Hotový roztok sa naleje do nádoby s rozprašovačom a nastrieka sa.

Pri práci používajte iba čerstvo pripravený roztok.

Ošetrenie sa vykonáva iba v dobrom, bezvetrnom počasí, najlepšie pred 10:00 alebo po 18:00. Ak sa očakáva zrážanie, potom sa práca vykonáva najmenej 4-6 hodín predtým, ako sa vyskytnú. Čas práce závisí od zberu.

Striekanie rastlín, pokúsiť sa dostať drogu aj v odľahlých oblastiach a pod lístie rovnomerne, bez “glades”. Pri práci so zemiakovými puzdrami dbajte na to, aby sa riešenie nedostalo do okolitých kultúr. Okrem toho sa manipulácia uskutočňuje najneskôr mesiac pred zberom. V opačnom prípade hrozí riziko otravy.

Účinnosť striekania závisí od dodržiavania noriem pre plodiny.spotreba obilnín

normou spotreby insekticídov pre zeleninu

toxicity

Insekticíd patrí do tretej triedy nebezpečenstva. Pri príprave malty na prácu je potrebné prijať preventívne opatrenia a nosiť ochranný odev.

Oblečenie by malo mať dlhé rukávy a nohavice, ktoré úplne pokrývajú nohy. Okuliare a maska ​​alebo respirátor sú potrebné.

Pri striekaní odstráňte deti a zvieratá z práce. Liečivo je úplne bezpečné pre dážďovky, teplokrvné pôdne mikroorganizmy. Malá toxicita sa pozoruje u klíšťat. Ale pre hmyz je insekticíd veľmi toxický. Ak sa však dodržiavajú všetky pravidlá používania, kontakt s včelami nie je možný.