Melóny cassaba alebo Melo cassabaMelóny Kassab alebo Melo cassaba sú z Malé a strednej Ázie. Staroveká odroda je známa skutočnosťou, že sladké ovocie a rekordná šťavnatosť sa neberú na melóny, ale už sú v procese skladovania.

Na rozdiel od dobre známych melónov európskych melónov, kasábov je prakticky bez výraznej chuti. Plody tohto druhu sú zaoblené alebo ťažko sploštené, v mnohých odrodách na základni je viditeľný mastoidný výčnelok. Koža kasavy môže byť v závislosti od odrody hladká, pokryté sieťovinou alebo pokrčená. V niektorých odrodách, dokonca aj na zrelých plodoch, sú viditeľné chlpy, zvyčajne vlastné len vo vaječníkoch. Mäso na rez je husté, čerstvo nakrájané ovocie je bylinné s uhorkou arómu. Rastliny melónu Cassab sú stredne veľké. K pôrodným listom sú listy upevnené pomocou krátkych stoniek.

Podľa podmienok dozrievania a terénu, kde sa pestuje táto rada melónov, sú melóny melódií konvenčne rozdelené do troch odrôd.

Letný melón melón

Letný melón melónSummer Kassab (var. Zhukowskii) z Minor a Strednej Ázii je malý vo veľkosti, hladká, bez vrások kožu a skoré dozrievanie. Do tejto skupiny, ktorá sa aktívne pestuje v Malej Ázii av USA, existuje niekoľko typov:

  1. Kassab Žukovský je melón so sférickým alebo ťažko splošteným stredne ťažkým ovocím. Na žltej, hladkej alebo mierne pokrčenej koži melónov môžete spozorovať výtery a škvrny tmavozeleného sfarbenia.
  2. Kassab Videli v tvare, veľkosti a kvalite záveru buničiny do Zhukovsky druhov, ale čierne a zelené škvrny na koži sú viditeľné a sú v plnej zrelosti melónu.
  3. Honeydew alebo med melón sa líši od vyššie uvedených odrôd hladké alebo sotva oky kôra ovocia.

Pre všetky letné kasby charakteristické tavenie alebo mierne vláknité hrubé mäso s vysokým obsahom cukru v zrelom ovocí.

Letná kapusta má vysoký obsah cukruJe takmer nemožné ukladať tieto melóny, takže sa najčastejšie používajú na lokálnu aplikáciu v pestovateľských oblastiach.Zvláštny spôsob ukladania melóna melónu

Related  Plum pre moskovský región – najlepšia trieda, výberové kritériá

Doba splatnosti v jesennej a zimnej dobe Kassaby

Jesenné a zimné kasby, izolované v rôznych hassanbey, sú väčšie ako tie prvé a vyznačujú sa viac vrásčitými plochami ovocia.

Zrenie sa vyskytuje iba počas skladovania, čo vedie k tomu, že v špeciálnych podmienkach sa melóny skladujú po dobu 1 až 3 mesiacov.

V Karakalpacko a Khorezm okolie pestuje melón Gurvak alebo Gurbek tiež súvisí Kassab, ale líši sa od nich v kruhový alebo oválny tvar bez projekciou a takmer hladké povrchové kôry.

Doba splatnosti v jesennej a zimnej dobe KassabyNa reze melón viditeľné šťavnaté zelenkastý mäsa a malé dutiny naplnené veľké biele alebo žltkasto krémovo sfarbené semien. Termín dozrievanie melónov tohto druhu je 75-105 dní, ale trhať ovocie stala sladká, ktoré potrebujú na prežitie. Po dosiahnutí fyziologickej zrelosti melón nie je prenosný a používa sa iba na miestnu spotrebu.

Muscat melón Kassaba – video