slivka pri dacha neďaleko MoskvyRastlina patrí do rodu ossicle. Slivka pre moskovskú oblasť – najlepší druh ovocného stromu na nenáročné. Na rozdiel od marhúľ a broskýň, slivka spočiatku rastie v miernych zemepisných šírkach, trpí zimnou zimou. Zahrádkári ponúkajú rôzne odrody založené na dlhodobom výbere rôznych druhov sliviek z Číny, Španielska, Ameriky, ich viacnásobné opeľovanie.

Vlastnosti švestky

fruktifikuje slivkovú kolónuVšetky slivky predstavujú strom odvodený od kosti. V podstate švestky vyrastie až 3-6 metrov, majú okrúhlu korunu. Kostrové vetvy sú umiestnené v ostrom uhle k trupu, tvar stromu závisí od odrody. Existujú koloniálne rastliny – výsledok prirodzenej mutácie, stanovený výberom. Kompaktné a výnosné, tvrdia, že najlepšie druhy sliviek v regióne Moskve.

Plody slivky, v závislosti od odrody, majú farbu od zelenej po tmavo fialovú. Veľkosť krému sa pohybuje od 20 do 150 gramov. Existujú samopohladené odrody, ale niektoré z nich prinesú väčšie výnosy pri krížovom opelení. Zber sa v moskovskej oblasti od polovice júla do polovice septembra v závislosti od odrody.

Všetky druhy sliviek sú rozdelené podľa ich použitia:

  • slivky sú jedlé, líšia sa príjemnou chuťou, takmer všetky sú získané v dôsledku výberu;
  • podmienečne jedlé považujú plody divých sliviek, ktoré nemajú komerčnú hodnotu;
  • ozdobné slivky sa používajú v krajinnom dizajne, ich kvitnutie, tvar stromu a listu vytvára jedinečnú krajinu.

Zvážte najlepšie druhy sliviek pre moskovský región, ktoré sú v dopyte medzi fanúšikmi a odborníkmi.

Skoré odrody sliviek

V júli a na začiatku augusta bude úrodu lahodných plodov poskytovaná skorými odrodami.

slivka Zarechnaya skoroOdroda patrí do domácej skupiny, ktorú získali chovatelia Kursakovs. Strom stredného výšky, kompaktný, sférický handicap. Listy sú veľké, obličky sa vzďaľujú od streľby. Strom vstúpi do plodnosti 4 roky po výsadbe. Kvitnúce je ročné s vysokou zimnou odolnosťou. Odroda je odolná voči charakteristickým ochoreniam sliviek. Plum Zarechnaya skoro odkazuje na samobesplodnyh odrody, opeľovač môže byť Etude, Tambovskaya krása.

Odroda patrí do tabuľkových odrôd, má dobrú prenosnosť. Ovocie s hmotnosťou 35-60 gramov má chuť 4,5 bodov na päťbodovej stupnici, ktorá dozrieva súčasne v polovici júla.

slivkový kvetJedna z najskorších a najplodnejších odrôd, ktorá sa plodí dobre aj v severnej časti moskovského regiónu. Plody nie sú veľké, len 30 gramov, ale vetvy sú zakryté farebnými loptičkami. Krém nestráca chuť po zmrazení, vhodný na varenie. Odroda začína prinášať ovocie v budúcom roku po výsadbe. Dospelý strom obdarí 30 kg lahodného ovocia. Strom vydržia -40 C, ale rozmrazenie je zlé. Plumová odroda Rýchlo neplodná a opeľovaná len plumed hybridmi. Vhodné na opeľovanie odrody švestej červenej gule. Dôvodom je skoré kvitnutie. Výška globulárneho stromu je 2,5 metra, hybrid je odvodený od americko-čínskej odrody Kleymex, opeľovanie Ussuriyskaya červená.

slivkový sarkolSkorá odroda pochádza z čínskej generácie. Strom nie je vysoký, 2,5 m vysoký, koruna sa rozkladá, pyramídovitá. List je svetlozelený, ostré ostré špicaté. Kvety veľké, 3 kusy, biele. Plody o hmotnosti 45 g, šťavnaté, vláknité. Chuť je hodnotená na 4,4 bodov. Plody slivky Orlovskaya Dream nie sú prasknuté, nespadajú, zrieť v auguste.

Plodina sa vyskytuje po 3 rokoch, odroda je odolná voči perforovaným patchinessom, zimná odolnosť koreňov a suchozemská časť je vysoká. Pri veľkej úrode sa ovocie stáva menším.

rôzne čerešňové slivkyKultivár patrí do skupiny “ruská slivka”, získal opeľovaním slivky čínskej čínskej slivky Burbank. Strom sa pestuje, 3 m vysoký, rozotieraný s ranným malým plodom – 20-30 gramov.

Výhody cestujúcich sliviek slúžia:

  • vysoká zimná odolnosť;
  • skoršie zrenie;
  • odolnosť proti plesňovým ochoreniam;
  • ročné ovocie.

Nevýhody – samobesplodnost, s ranným kvitnutím zmrazí s opakujúcimi sa mrazmi.

Neskoré a stredne veľké slivky, najlepšie pre región Moskvy

Maďarská KorneevskáMaďarská slivková skupina má vysoký obsah cukru, tmavú farbu, z ktorej sú získané slivky, obľúbený sušený produkt. Stromy sú vysoké, slivky sa zberajú po vrhu. Plum Wengerca Korneevská je samozhášavá odroda s odvodňovacou hmotnosťou 130-140 gramov. Ovocie je dezert, mäso je dobre oddelené od kostí. Ovocný strom začína 3-4 roky po výsadbe. Vlastnosťou tejto odrody je rozpad pobočiek pod hmotnosť plodiny. Vyžaduje zálohovanie.

Maďarský štát vyžaduje starostlivé dodržiavanie načasovania preventívnej liečby chorôb a škodcov.

odroda SmolinkaSmolinková slivka, známa v strednom Rusku, je ako chov iba v južnej časti moskovského regiónu. Ovocie vejčitá-vejčitá forma váži 35 gramov. Odšťavovanie odčerpanie dezert, zber sa zhromažďuje v polovici augusta, až 15-20 kg z jednej slivky. Strom rýchlo rastie, plodnosť začína 2-3 roky, mrazuvzdorná s rýchlou regeneráciou, rastie až na 5,5 metra. Odroda je krížom opeľovaná, opeľovač je Supernumerary a Opal. Vetvy pod jeseň sú pokryté ovocím, bez podpory sa môžu pretrhnúť.

rozmanitosť Pamäť TimiryazevMalé ovocie vážiace 22 gramov jedinečnej chuti urobilo slivku Pamäť Timiryazev obľúbenou záhradou v regióne Moskve, strednej a strednej Volhy. Plody dozrievajú koncom augusta, začiatkom septembra. Koruna stromu je v tvare kríkov, vetvy sa znižujú pod hmotnosť plodiny.

Odroda je samopodivná s vysokou redukciou pri zmrazení. Výhoda slivky Pamäť Timiryazev je odolnosť proti clasterosporium a ovocné hniloby. Tento strom nemá rád sucho, je hygrofilný, ale je ovplyvnený kliešťami.

Yahontov slivkaŽlté drobné ovocie s hmotnosťou 25-35 gramov na jeseň pokryje strom s výškami celkom 5,5 metra. Plum Jahonovaya trpí suchom, mrazuvzdorný, nebojí sa opakujúcich sa mrazov. Odroda je čiastočne self-hnojiť, aj bez priateľky každý rok dá majiteľom ponuku šťavnaté ovocie s malou kosťou.

Plum švestky pochádza z troch rokov a piateho môžete získať 50 kg ovocných plodov. Ale to je podmienené prítomnosťou susedných sliviek Wengerka Moskva alebo Skorospelka červená.

Pochybnosť, či stojí za to vysadiť taký vysoký strom v dedine, je. Ale je tu aj možnosť – kúpiť sadenice Plum Yakhontova na trpaslíkovú slivku alebo pižmovú čerešňu.

Röklöld Kolektívna farmaStarý druh domácej skupiny s talianskymi koreňmi, ktorý má vynikajúcu zimnú odolnosť. Strom je až 3 metre vysoký, zaoblený. Plum Roklod kolkhoz má malý krém žltozelenej farby. Slivka patrí do tabuľkových odrôd, môže byť dobre zachovaná. Rozmanitosť vytvoril Michurin, prekročil Ternoslivu a Renclode green. Plody začínajú vo veku 4-5 rokov a rastú postupne. Osemročný strom dá až 18 kg smotany a za 11 rokov – už polovicu. Len zbierať ovocie, ktoré potrebujete rýchlo, inak padajú.

Výhody kolekcie poľnohospodárskych plodov Renkloed:

  • výnimočná odolnosť voči mrazu a zotavenie po abnormálne chladnej zime;
  • Kmeň stromu nie je vystavený mrazu.

Slivka vyžaduje opeľovač, ktorý nemožno odvodiť z čínskych odrôd.

Vaječná modrá slivkaCelé meno odrody je Egg Blue Plum. Strom je vysoký, až 6 metrov, schopný plodiť ovocie už 30 rokov. Jeho hlavnými výhodami sú vlastné hnojenie a zimná odolnosť. Nie je potrebné očakávať obzvlášť veľkú úrodu z tejto odrody, až 12 kg lahodného ovocia každý rok, bez ohľadu na to, čo to dáva. Hmotnosť sladkého sladkého bobu je 35 gramov. Pri plodení vstupuje do 5-6 rokov. Mraz do 35 stupňov odoláva bez poškodenia obličiek. Strom sa môže stať dekoráciou miestnej oblasti. Oreza je natiahnutá a dlho visí na vetvách.

slivkovité kvety v tvare stĺpcaPred vami kvetinové slivky v tvare kvetu. Predstavte si to, posypané ovocím s hmotnosťou 60 gramov. Je zaujímavé, že koloniálne odrody sú darom prírody, genetickou poruchou. Chovatelia si všimli nezvyčajný tvar stromu a upevnili ho. V dôsledku toho sa objavili druhy koloniálnych ovocných stromov, vrátane sliviek.

Zvláštnosťou takéhoto stromu je neprítomnosť obyčajných kmeňových ramien a ovocné vetvičky a oštep sa tvoria blízko kmeňa. V tomto prípade výnosy stromov tejto formy prevyšujú výnosy konvenčných stoniek a pre takýto strom je veľmi málo priestoru.

Sour ImperialPlum Colon Imperial sa rýchlo rozvíja, prvá úroda sa formuje za 2 roky, za 17 rokov plodí a dekoratívnosť sa zachováva už niekoľko rokov. Plody Imperial sú veľké, 60 gramov a veľmi chutné.

Strom dosiahne výšku 1,5-2 metra, nepotrebuje prerezávanie, ale vyžaduje podporu, inak sa bude ohýbať pod hmotnosťou plodiny. Stĺpy potrebujú ochranu v zime v každom veku, najmä sadenice.

Zodpovedný prípad – výber slivky pre letné sídlo. Treba vziať do úvahy, že strom vykazuje najlepšie vlastnosti pri pozorovaní agrotechník.

Video o umývadle v tvare stĺpca