Rastlinná záhrada po ošetrení ježkaKaždý záhradník alebo agronóm, ktorý sa podieľa na pestovaní zemiakov, skôr či neskôr čelí procesu plnenia tejto plodiny. No, ak je územie malé – zvládnete to ručne. Ale čo robiť tým, ktorí zasadili celú oblasť alebo pole zemiakov? Našťastie existuje možnosť vymaniť sa z tejto situácie. K dnešnému dňu existuje špeciálne zariadenie – “ježkovia” na pletenie zemiakov. Budú schopní zmierniť prácu letného obyvateľstva. Požadovaná práca s týmto dizajnom je omnoho rýchlejšia. Zatiaľ výsledok je absolútne rovnaký ako pri ručnom pletení. Takže, čo je toto jedinečné zariadenie? Tento článok pomôže odpovedať na túto otázku.

Hlavné výhody ježka

Továreň určená na pletenie zemiakovTakzvané morskí ježkovia sú prostriedky, ktoré sa obvykle skladá z niekoľkých krúžkov rôznych priemerov. Kruhy sú od seba v určitej vzdialenosti, a ich hrany usporiadané kolíky, ktoré zmierniť stávkovanie zemiakov burín. Konštrukcia bežného mužom, komponenty sú pripojené k sebe navzájom v určitom uhle.

Výhody tohto zariadenia stačia. Najdôležitejšie sú:

  • Umožňuje rýchlo zbaviť buriny. Okrem toho, zemiakové puzdrá zostávajú nepoškodené a zbytočná tráva sa úplne roztrhne z koreňa.
  • Spolu s pliesňovaním táto štruktúra dobre uvoľňuje a uvoľňuje pôdu. Po takomto spracovaní budú zemiaky dobre rásť – bude mať prístup k vzduchu a absorpcia vlhkosti sa zlepší.
  • Zemiakové plantáže získavajú estetický vzhľad, zachová sa štruktúra série.

Jerzy pre motoblokVo všeobecnosti je návrh veľmi užitočný a potrebný. Okrem toho je potrebné poznamenať, že toto zariadenie na pletenie zemiakov sa môže používať absolútne na akejkoľvek pôde, ako aj v akýchkoľvek oblastiach. Hedvábí sa spravidla nakupujú spolu s motorovým blokom – sú dodávané so súpravou. Ale čo ak ešte nemáte tento dizajn? Nebuďte rozrušený – môžete objednať potrebné vybavenie od dodávateľa.

Variety ježkov na spracovanie zemiakov

Rotary ježek pre motoblokK dnešnému dňu existujú dve odrody ježkov:

  1. Rotácia – hlavné funkcie: pletie, chmývanie a hluk. Nepochybná výhoda tejto rôznorodých ježkov – to sa úplne hodí k akémukoľvek motobloku.
  2. Kužeľ – určený na odstránenie buriny pred vznikom.

Related  Pokyny na použitie insekticídu Fastac

Na základe charakteristík sa stáva zrejmé, že sa obvykle nakupujú rotačné štruktúry.

Domáce ježkovia na pletenie

Niektorí remeselníci dokážu vyrábať ježky na pletenie zemiakov vlastnými rukami. Je pravda, že v tomto prípade hovoríme o spracovaní malých oblastí. Ak sa chcete zbaviť buriny, napríklad na celom poli – budete musieť kúpiť špecializované vybavenie. Tak ako si vyrobiť domácu konštrukciu na pletenie zemiakov? Hneď to povieme, za týmto účelom bude potrebná ostrosť a malá horlivosť.

Najprv musíte vytvoriť kresbu. Aby ste to dosiahli, je potrebné presne uviesť, kde bude každá časť umiestnená. Ak sa to nepodarí, v poslednej chvíli sa niečo nemôže spojiť a dizajn bude musieť byť znovu prepracovaný.

Domáce ježko dizajnJerzy pre manuálne použitie. Takýto ripovač môže byť reprezentovaný nielen vo forme kužeľa. Niektorí majstri odoberú dutú tubu a zvárajú zuby. Prijatý dizajn je upevnený na kovovom ráme a potom na drevenej stopke. Princíp operácie je jednoduchý – musíte tlačiť dopredu a dole. Iba potom môžeme zaručiť, že sa zachytí veľká vrstva pôdy.

Než začnete navrhovať túto trysku, pokúste sa nájsť remeselníka, ktorý už má podobné domáce zariadenie. To je potrebné na otestovanie vašej sily a pochopenie, či sa s ním budete vyrovnať (pre túto prácu je potrebná dobrá fyzická príprava).

Zber z dobre upravenej záhradyJerzy pre motoblok. Ak chcete postaviť ježkov pre motorový blok, musíte sa pokúsiť tvrdo. Budete potrebovať tri rôzne veľkosti diskov. Napríklad súbor môže byť nasledovný: 300: 200: 100 mm. Kruhy by mali byť na kovovej rúre.

Extrémne krúžky by mali byť umiestnené od seba vo vzdialenosti 17,5 cm. Neodporúča sa prekročiť toto číslo.

Stále potrebujú trny. K tomu môžete kúpiť kovovú tyč a odrezať ju z 40 kusov. Pokiaľ ide o dĺžku hrotu, môže to byť iný, ale v priemere je zvyčajne 10-14 cm.

V štruktúre musíte umiestniť najväčší krúžok a vonkajšia strana je malá. Disky môžete pripojiť pomocou špeciálnych prepojok.

Zhrnutie, chcem povedať, že ježkovia na pletenie zemiakov sa môžu stať nepostrádateľnou vecou. Ušetria čas a úsilie. Pomocou týchto návrhov nemôžete pochybovať o tom, že plodina bude vynikajúca.

Related  Kazetové nádrže na pestovanie sadeníc rastlinných a kvetinových plodín

Kultivátor na spracovanie zemiakov – video