Sadenice zemiakov zo semienPestovanie zemiakov v stiesnených podmienkach v prímestskej oblasti neumožňuje plnohodnotnú rotáciu plodín, najmä pri pestovaní zemiakov. Úniky v zemi sú stráviteľné, prenášané prostredníctvom hľúz. Ak nedôjde k žiadnej výmene materiálu na výsadbu, potom sa vynikajúca plodina považuje za šesť hľúz z púšte.

Spôsoby zvýšenia výťažku zemiakov

Pestovanie zemiakov zo semienOtázka, ako pestovať dobrý zber zemiakov, zmätola každého záhradníka. Každý chce znížiť plochu záhradných plodín kvôli výnosom. Na pestovanie zemiakového lôžka zemiakov potrebujete:

  • pozorovať striedanie plodín;
  • spĺňajú agrotechnické požiadavky;
  • pravidelne nahradiť sadivový materiál.

Pri tomto prístupe sa stane skutočnosťou množstvo ton zemiakov zo stoviek. Vlastnosť zemiakových hľúz postupne nahromadzuje choroby, roky strácajú chuť a výnos, každý vie.
Ako je možné pestovať dobré plodiny zemiakov? Semená môžete aktualizovať nákupom elitného materiálu v semenárskych farmách a chovateľských staniciach. Je to drahé a niekoľko uzlov bude musieť byť násobené. Výsledkom je, že v priebehu troch až štyroch rokov sa zber znova zníži.

Po niekoľkých rokoch sa zemiaky degenerujú a vyžadujú si novú náhradu. Najlepším spôsobom je získať zdravý sadivový materiál zo semien.

Zemiaky zo semien

Zber semien pre následné výsadbyPestovanie zemiakov zo semien sa môže stať fascinujúcim a užitočným povolaním. Bobule na kríkoch obsahujú semená, ale nenesú dedičné choroby. To znamená, že dostaneme kefu zo zemiakov zo semien, dostaneme super-elitný sadivový materiál. Iba semená menšie než špicaté a nevzbudzujú dôveru vo výsledok.

Môžete si kúpiť semená v špecializovanom obchode a môžete si ju z vlastnej plantáže vyzdvihnúť sami a zbierať veľké balabolky z kríkov na jeseň. Potom je treba ich držať až kým sa na okne nenachádza pomalý stav a vyberiete semená v kontajneri, opláchnite, vysušte a umiestnite na suché tmavé miesto až do konca marca. Tieto i iné semená v bobule majú rozdelenie vlastností. Zo semien rastú zdravé kríky, ale nie všetky zopakujú vlastnosti maternice.

Related  Správne a včasné vysádzanie uhoriek na otvorenom priestranstve – garanta úrody

Ako pestovať sadenice?

Sejba semien zemiakovExistuje niekoľko bodov, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

  • klíčky semien trvá 2 roky;
  • sadenice netolerujú zber;
  • pôda by nemala obsahovať patogény.

Predviesť prípravu semien je ošetrenie manganistanom draselným s následným premytím a sušením malých semien. Zem by mala predstavovať voľnú zmes živín, nevyhnutne preosievaná. Niekoľko šálok s drenážnymi otvormi je inštalovaných v panve. Pôda sa naleje na dve tretiny skla v 100 ml a na povrchu sa položí niekoľko semien. Je potrebné jemne pieskovať povrch, posypať z pištole na utesnenie. Zakryť poháre. Sadenice sa objavia po 2 – 3 týždňoch.

Nemôžete vyradiť klíčky namáčaním listu.

Klíčky zo zemiakovSprávne zalievanie zemiakov v tejto fáze je cez paletu, rovnako ako begóniá. Samotná zem vytiahne vlhkosť. Z tých pár výhonkov, ktoré sa objavili, musíte zanechať jeden najsilnejší, zvyšok nakrájame nožnicami na manikúru. Veľmi slabý koreňový systém sadeníc je zle obnovený. Preto je potrebné vyhnúť sa štádiám traumy pri vychystávaní. Semená sú skladované v množstve a kury sú pestované na dve desiatky. Pre osobnú ekonomiku už nie je potrebné.

V budúcnosti bude vyžadovať prekládku v priestrannejších kontajneroch. Takto sadenica rastie na stabilné teplo bez opakujúcich sa mrazov. Doba výsadby je 60 dní plus 2 týždne pre výhonky. Z tohto dôvodu by sa osivo malo spustiť do zeme dva a pol mesiaca pred stabilným teplom v regióne. Ako sa starať o zemiaky pestované v sadeníkoch?

Starostlivosť o sadivo zemiakov

Zemiakové lôžkaZasadené vo voľnej úrodnej pôde sa budú sadenice rýchlo rozvíjať. Treba poznamenať, že puzdrá sa budú líšiť vo vzhľade. Cieľom záhradníka bude čakať na zber a odobrať semená z najúspešnejších exemplárov až po poslednú najmenšiu hľuzu. Správne zavlažovanie zemiakov nie je namočiť listovú dosku zhora, ale na vodu pozdĺž vysokých brázd. Po šrotovaní zemiakov sa voda naleje do brázd a vytvoria sa podmienky na namáčanie celého veslovania. Takéto napájanie na letné potreby 2.

Zemiaky s nadmernou hĺbkou sú škodlivé. Ak je zem vlhká v hĺbke 10 cm, všetko je v poriadku.

Zemiaky dostanú vlhkosť zo vzduchu cez pôrodnú dosku listu. Po chvíli vyrastie výsadba pestovaná zo sadeníc vo svojej zdravej forme. Je dôležité, aby bola burina čistá. Ako sa pestovať zemiaky je známe každému zeleninovému záhradníkovi. Tu stačí preskúmať každý keš. Takáto burina ako quinoa je miesto, kde začína vývoj phytophthory. A pre elitné zemiaky je úplne zbytočné, aby bola okolo.

Related  Prečo je prerezávanie marhule, jej typy a načasovanie

Nie je zlé počas letnej sezóny stráviť 2 – 3 postrekovanie plantáže s EM-1 Baikal. Tento prípravok vytvára podmienky pre lepší vývoj a plnenie koreňov. Mikroorganizmy majú priaznivý vplyv na vývoj rastlín a zlepšenie pôdy.

sklizen

Nový sadivový materiálAk sa staráte o zemiaky ako vašu obľúbenú rastlinu, výsledky vás prekvapia. Každý keš dá až dvadsať hľúz rôznych veľkostí. Ak chcete vybrať z kefa, ktoré sa vám páči, potrebujete celú úrodu. Nehazujte ani tie najmenšie zemiaky. Aby ste z neho dostali plný krík, stačí len udržať hľuzy.

Hľuzy s hrebeňom budú budúci rok plné bush.

Všetok vybratý materiál by sa mal umývať a držať v rozptýlenom svetle v chladnom až svetlozelenom prostredí. Možno budúci rok bude nový materiál odvodený z vlastnej odrody. Oprava vlastností je ďalšou úlohou.

Ako často menia semená zemiakov?

Prijaté zo semien sadby pre druhého ročníka v agronomoch sa nazýva superelit prvého reprodukcie. Z nej na budúci rok sa rozvedené odrodové zemiaky stanú super-elitou. Ďalšia reprodukcia prináša potravinové zemiaky a elitné semená. Po troch rokoch výnos začne klesať a je potrebné hľadať čerstvé zemiaky na chov. Každoročne je ľahšie pestovať niekoľko kríkov zo semien a postupne pripravovať čerstvý výsadbový materiál.

Ako pestovať zemiaky zo semien – video