Pestovanie petržlenu na predajDopyt po korenistých vitamínových zeleniach je počas celého roka stabilný. V lete však môže byť petržlen na predaj a mnohé môžu byť použité na vlastnú spotrebu. Pre komerčnú výrobu je preto potrebné vybrať si celoročný cyklus. V mimosezóne je dopyt a cena vitamínových zelených oveľa väčšia.

Zvláštnosti podnikania na petržlenu

V predaji sú čisté a čerstvé zeleninyMusí sa brať do úvahy podnikateľský plán pre pestovanie petržlenu, náklady sa splácajú a stávajú sa ziskovými, ak sú splnené viaceré podmienky:

 • letná plocha pre petržlen nie menej ako sto;
 • vopred pripravil miesto pre predaj čerstvých zelených plodov;
 • Skleníko je postavené v zime s vykurovaním a osvetlením;
 • je rozdelená plocha v byte s potrebným usporiadaním;
 • semená vlastnej produkcie alebo kúpené voľne;
 • existuje špecialista na pestovanie zeleniny.

Stabilný príjem zelenej hmoty je možné zabezpečiť len s poznaním agrotechniky v závode. Pri masovom pestovaní zelených listov pred rezaním musí byť zdravá a atraktívna pre zákazníkov. Petržlen musí byť predávaný čerstvý. Môže sa skladovať na chladnom mieste nie dlhšie ako týždeň, pričom stráca svoju chuť. Ak chcete získať veľký zisk, musíte dosiahnuť vysoký podiel rastúcej petržlenovej v skleníku.

Podnikanie bude efektívnejšie, ak súčasne s petržlenom sa budeme snažiť nútiť cibuľu, rozmnožovať včasnú zrelú šalát a kôpor. Komplexné dodávky v predajných centrách sa oceňujú viac.

Agrotechnika

Poľa je zasiate petržlenomPetržlen je dvojaký, listnatý a koreňový. Oba zelené sú rovnako užitočné, ale koreňová petržlenka má navyše cennú koreňovú plodinu. Listové odrody majú tvar s hladkými listami a vlnitej. V mimosezóne je dopyt po hladkej petržlenovej vôni skvelý, predpokladá sa, že je viac voňavá.

Semená petržlenu sú veľmi ťažké. Pre rýchle klíčenie musia byť prenesené do štádia proletariátu a potom zasiate do pripravenej živnej pôdy. Následne, za priaznivých podmienok, greeny porastie pred prvým výkonom odoberanie po dobu dvoch mesiacov, a potom postupný zber z jedného kra môže trvať niekoľko mesiacov. Ako rýchlo rastie petržlen na predaj, závisí od dodržania podmienok vývoja.

Related  Pokyny na použitie síranu medi v rôznych oblastiach

Semená klíčia pri teplote 3-4 , a výhonky môžu odolať poklesu na -9, ale nie dlho. Pohodlná teplota pre vývoj zariadenia je 15 stupňov. Po 20 rokoch sa rozvíja horšie, takže v lete petržiava dobre rastú v tieni. Pôda by mala byť mierne vlhká súčasne. Zloženie pôdy sa pripravuje ako voľná a fertilná zmes s prídavkom biohumu. Je potrebné poznamenať, že petržlen netoleruje čerstvú organickú hmotu a pri hnojení by mali dusíkaté hnojivá obsadiť malú časť.

Skleník na pestovanie petržlenuAk chcete získať skoro zeleň na jar, budete musieť použiť skleníky, a na jeseň – skleníky. V takýchto prístrešiach je lepšie pestovať listnaté skoré odrody, pretože koreň nie je vo vysokej dopyte. Získaná koreňová zelenina na jeseň by mala byť uložená v piesku a použitá v nasledujúcom roku ako semenníky a pre destiláciu skleníkov doma.

Vintage petržlen na predajVoda rastlina šetrne, ale často. Pri pestovaní v zime je potrebné povinné osvetlenie so špeciálnymi lampami so spektrom potrebným pre rastliny.

Pestovanie petržlenovej v skleníku

Pestovanie petržlenovej v skleníkuAby bolo možné plne využívať drahé vykurovanie okruhu a osvetlenia, najlepší spôsob je rast na niekoľkých úrovniach na regáloch. Je dôležité:

 • urýchliť klíčenie semien predklíčením;
 • zasiať v hĺbke 1 cm a nechať vzdialenosť medzi radmi 30 cm;
 • zriedenie so vzdialenosťou 5 cm puzdra;
 • mierne zavlažovanie;
 • dvojnásobné obloženie počas vegetačného obdobia komplexnými hnojivami.

Priaznivá teplota pre zimnú rastúcu petržlenu je 18 stupňov.

Pred rezaním zelenej hmoty denne je potrebné rastliny dobre napojiť, aby boli zelené šťavnaté. Udržujte rastliny dlhší čas, ak sú odstránené z koreňov a vložte plastové vrecko.

Ako pestovať petržlen doma

Pestovanie petržlenu na parapetePre domácu petržlenu je potrebné skladovať ľahký substrát živinami. Okrem toho sú potrebné špeciálne kontajnery a regály. Najlepším spôsobom by mohol byť od jesene nútiť list petržlenu z koreňov zozbieraných.

Related  Petunia Alderman – rysy kultivácie

Nie je nutné používať celú tyč. Stačí stačiť polovicu podlahy s vrcholom. Pri výsadbe sa musíte postarať o drenáž, aby v kontajneroch nebola stagnovaná voda. Nalejte petržlen, nemôžete vylievať vodu uprostred a samotný koreň by mal mierne stúpnuť nad zem.

Získajte semená petržlenu sami

Petržlenové kvetyAk vezmeme korene petržlenu vlani a dal ich do 45 dní okrem listov petržlenu vôle kvetu dáždnik podobné kôprom. Počas 120 až 130 dní sa semená rozvinú a dozrievajú v ňom. Semená petržlenu sú malé a ľahko sa rozpadajú. Súčasne ich môžete strieľať iba v stave úplnej zrelosti. Fotografia semien petržlenu ukazuje, ako ťažké je zostaviť.

Všetko o rastúcej zeleni – video