jahody na holandskej technológiiPred nejakým časom bolo možné snívať o jahodách v chladných ročných obdobiach. Toto nádherné bobule sa objavilo na stoloch len medzi bohatými a vplyvnými ľuďmi sveta. Ale teraz, jahody nielenže môžu byť niekedy jedené, ale tiež pestované doma, na záhrade špeciálnymi technikami. Jeden z najefektívnejších – pestovanie jahôd na holandskej technológii. Preto sa veľké množstvo ľudí stalo majiteľmi veľkej plodiny a jahôd dostatočne nielen na osobnú spotrebu, ako lahodný darček pre rodinu a priateľov. Kultúra sa začala predávať a kedykoľvek počas roka, dokonca aj v zime.

Naučiť sa holandský spôsob pestovania jahôd a osobne sa angažovať v chove sladké a plne predávané produkty môžu každý.

Jahoda v holandskej technológii

Celosvetovo najväčším dodávateľom jahôd na medzinárodných trhoch je Holandsko. Ich technológia sa zaujíma o tých, ktorí chcú získať vysoký výnos, pretože sú potrebné holandské odrody jahôd. Čo je pozoruhodné, technológia znamená rastúce jahody v uzavretom priestore. To znamená, že kultúra je vysadená v uzavretých skleníkoch, vybavených špeciálnym a vysokokvalitným vybavením. Táto metóda nemôže nechať ľahostajný žiadny záhradník a každý, kto o ňom čítal, bude mať výpočty a pestovať jahody s vysokým výnosom. Pomôže to veľmi špeciálnym zariadeniam, ktoré udržia optimálnu úroveň vlhkosti, osvetlenia, teploty. Rastliny nebudú bolet, hnijú a časom vytvárajú kvetenstvo, prinášajú ovocie.

Vo všeobecnosti sa pri výnosoch úrody vytvoria všetky podmienky, v ktorých záhradkár nutne očakáva šťastie. Musíte pracovať trochu a mať túžbu, a jahody poteší s jeho vynikajúcu jedinečnú chuť, neuveriteľnú arómu a krásny výhľad.

Skúsení milovníci záhradníkov odporúčajú začiatočníkom začať s malým množstvom sadeníc alebo semien, a preto:

 • Úspory v prípade výpadku úrody;
 • Získanie cenných skúseností a zručností;
 • Poznanie všetkých jemností rastúcich jahôd na holandskej technológii.

Podstata holandskej technológie

podstatu holandskej technologickej fotografiePodľa holandskej metódy sa jahody získavajú počas celého roka. Ako sa to deje? Technológia znamená “účasť”. To je neustále vysadené mladé sadenice, s periodicitou 1-1,5 mesiacov. Zatiaľ čo jedna sadenica vyrastie, druhá už kvitne, tretia produkuje plody.

Čo je dôležité, sadenice po zbere sú vyhodené a nové je zakúpené v agrofirme. A holandské odrody jahôd: “Honey”, “Pandora”, “Marmalade”, atď Najobľúbenejšou odrodou je “Frigo”, ktorej sadenice sa uchovávajú až 9 mesiacov a doslova mesiac po výsadbe sa plodí.

Pre jahody pristátie na dacha, Mar, Tristar, Polka, Mrak, atď značky budú vyhovovať. Oblasť, na ktorej budú vysadené sadenice, by mala byť pripravená od začiatku jesene. Je potrebné spracovať pôdu, kopať a “napájať” hnojivá. Na jednu stotinu miesta sa vyžaduje 20 kilogramov vápna, 3 kilogramy chloridu draselného, ​​5 kôstkov hnoja a superfosfátu. Sadenice by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 30-40 cm na hrebeňoch s šírkou 1 meter. Po prvom roku každý krík nechá 20 záchytov. Do jesene by mali byť vyťažené, očistené od zeme a suché listy, ale v každom prípade sa nesmie umyť.

Povinné pravidlá pre výsadbu jahôd holandskou technológiou

Podľa štandardu sa sadenice delia na tri poddruhy:

 • A – hrúbka koreňového systému 12 mm;
 • A + – hrúbka do 20 mm;
 • A + extra – viac ako 20 mm.

Preto produktivita A – 15 gramov na kefu, A + – až 200 gramov, A + extra – až 500 gramov bobúľ. Niektorí sú rozrušení, že existuje len málo sadeníc s veľkým priemerom. Malé kríky sú však trvalejší a trvaleji dochádza k zmenám teploty, aj keď poskytujú malý, ale stabilný výnos.

Výsledné zásuvky by mali byť uskladnené pri teplote 0 – + 2 ° C, najlepšie v chladničke. Deň pred ich pristátím sú rozmrazené vo vnútri a vložené do akýchkoľvek kontajnerov, od hrncov až po vrecia z polyetylénu.

Ako pestovať jahody?

Holandská technológiaAby sa neriešili žiadne spory, mali by sa okamžite umiestniť body v otázke – ako sadiť jahody – vertikálne alebo horizontálne. Tu všetko závisí od miestnosti, v ktorej sa pestuje kultúra.

Veľké skleníky, ktoré sú vybavené umelým osvetlením a vybavením, umožňujú pestovateľovi pestovať plodiny vertikálne. Rozhodli sme sa vybudovať skleník v malej miestnosti, v garáži alebo v kôlni, je lepšie kupovať plastové tašky a nastaviť optimálne podsvietenie. Navyše väčšina holandských poľnohospodárov postupne upúšťa od vertikálneho umiestnenia plodiny a využíva horizontálnu metódu pestovania. V polyetylénových vreciach je možné ľahko namontovať odkvapkávaciu kvapalinu, neustále sa udržiava teplota zeme a optimálna vlhkosť.

Dôležité podmienky pre pestovanie jahôd

Na internete sú podporovatelia pestovania jahôd na holandskej video technológii poskytované takmer na každej lokalite záhradníkov. Postupné práce na vybavovaní skleníkov, metódy výsadby určené na kultiváciu hnojív sa plne odrážajú filmovaním profesionálnych i amatérskych kultivátorov na sladké bobule.

Pestovanie jahôd na holandských technológiách zabezpečuje súlad so základnými princípmi:

 • Čo najviac prirodzené svetlo, použiť umelé len v extrémnych prípadoch;
 • Počas kvapkania zavlažovanie by voda nemala spadnúť na kvety, iba na zem;
 • Každých 1 – 1,5 mesiaca, rastliny nové sadenice pestované v agrofirms;
 • Staré kríky po zbere sú vyhodené:
 • Používajte špeciálne navrhnuté hnojivá;
 • Časom opeľujte rastliny pomocou kefy;
 • Obsahujú neutrálnu kyslosť v pôde;
 • Nastavte obsah oxidu uhličitého vo vzduchu pomocou sviečky, ktorá by sa mala niekoľko minút zapáliť 1-2 krát týždenne;
 • Pri vertikálnom usporiadaní kultúry je pri sadeních potrebné urobiť otvory vo vzdialenosti 7-8 cm, s horizontálnym výsadbou v rozloženom poradí vo vzdialenosti 20-30 cm.

Ako môžete vidieť, nie je ťažké pestovať jahody aj s naším, povedať mierne, nie mierne podnebie. Najdôležitejšou vecou je sledovať poradenstvo skúsených záhradníkov, ktorí už dlho ťažia.

Video o tom, ako pestovať jahody