Pri pestovaní paradajok používalo bohatú minerálnu výživu na získanie vysokého výťažku. Paradajka začína dať veľa ďalších výhonkov. To vedie k zahusteniu výsadby a k zníženiu výnosu. Ak chcete regulovať rast, aplikujte pasynkovanie paradajok.

Čo je rozmaznávacej paradajky?

nevlastný paradajok

Rajčiaky v každom axilárnom liste, od prvého prúdu, môžu vyrastať. Je súčasťou hlavného kmeňa a nijako sa nelíši v type rastu. Na ňom sú listy, sú položené kefy s ovocím. Tieto výhonky v počiatočnom štádiu rastu sa nazývajú nevlastné deti. Ak je vľavo, rajčiak sa začína rozvíjať a zahusťovať. Na štetkoch farárov sa vytvárajú vaječníky a plody sú preťažené. To vedie k mletiu všetkých plodov. Jeden z nevlastných detí môže rásť intenzívne, začína viesť vo vzťahu k druhým a stáva sa hlavným vrcholom.

Ak chcete vyrovnať pomer zelenej hmotnosti a počtu ovocia, upravte zaťaženie, aplikujte pasynkovanie paradajok do skleníka. Toto je odstránenie nepotrebných výhonkov v dutinách listu pred začiatkom ich silného zahustenia.

Najlepšie je odstrániť ich predtým, než sa zdvihnú na dĺžku nie dlhšiu ako 5 cm. Do tejto veľkosti nevlastný nevlastný chrbát stále vyžaruje živiny a jeho odstránenie nepoškodí paradajky. Ak sú odstránené neskôr, paradajka je zranená a stráca svoj výnos.

Keď je potrebné stráviť pasynkovanie paradajok?

sadenicové paradajkyPrví nevyslovci sa dajú pozorovať už na sadeniciach. Preto pri výsadbe okamžite odstráňte všetky prebytočné výhonky, ktoré môžu byť asi o 1 cm viac. Ide o prácu náročnú na prácu, ale ušetrí by ste extra prácu počas starostlivosti v skleníku.

Po pristátí v zemi na trvalé miesto, paradajky začínajú formovať nevlastné deti intenzívne. Pravidelne najskôr po 6 až 7 dňoch prechádzajú riadky a odstrániť zbytočné výhonky pred začiatkom ich prerozdelenia.

Skúste deti, ktoré sa majú odstrániťMusíte neustále odstrániť svojich nevlastníkov. Pasynkovanie rajčiakov je dôležitou súčasťou starostlivosti pri tvorbe paradajok. V skleníkoch sa táto operácia vykonáva aj po začiatku odberu ovocia.

Related  Výsadba a kultivácia zo semien jahôd “Ruyan”

Ako zapichnúť paradajky?

Tvorba nevadov v determinantných a neurčitých odrodách rajčiakov je odlišná. Pozrime sa podrobne na pravidlá pre rozmaznávanie paradajok v závislosti od typu kefky.

Pasynkovanie paradajky s neurčitým bushom

rozhodujúce paradajkyNeurčité odrody sa vyznačujú neobmedzeným rastom hlavného vrcholu a všetkých bočných výhonkov. Ak nechcete tráviť pasynkovanie takéto rastliny, rýchlo obsadiť celý objem v skleníku, a získať vysoko kvalitné úrody nebude fungovať.

Ako náplasť paradajky v skleníku s neurčitým typom Bush? V závislosti od ich druhu, tvoria, pričom jeden, dva, a tiež tri hlavné výhonky.

Pri formovaní, vrátane iba jedného stonky, sú odstránené všetky nevadia v listových ramenách, pričom zostávajú iba hlavné výhonky s kefkami nesúcimi ovocie. Vo skleníkoch sa postupne znižujú paradajky a kmeň sa položí na povrch pôdy a všetci tvorcovia nevlastní sa naďalej odstraňujú.

Tvorba dvoch alebo viacerých hlavných stoniek môže mať rovnaký počet výhonkov. Premenia sa na ovocné výhonky a stanú sa ďalšími stonkami. Zvyšok všetkých výhonkov sa postupne odstraňuje a zabráni ich eskalácii.

Pasynkovanie paradajky s určujúcim bushom

paradajky

Odrody s determinantným druhom kríkov sú obtiažnejšie než neurčité. Vždy existuje možnosť odstrániť požadovaný záber, ktorý bude pokračovať v raste celej rastliny.

Hlavný únik determinantálnych paradajok je vždy dokončený, t.j. ukončí rast, vytvára kefku na konci. Ak sa tým odstránia všetci nevládni ľudia, rastlina nemá vrchol rastu. Už nevytvára výhonky s novými kefami a listami nesúcimi ovocie. Zber týchto paradajok je obmedzený iba ovocím, ktoré boli vytvorené skôr.

Aby sa neodstránili potrební steroidov, postupujte podľa nasledujúcich pravidiel:

  • sú odstránené nie skôr ako rast 4-5 cm;
  • pred začiatkom odstránenia sa určuje nevlastný kôň, ktorý sa stane hlavným rastovým výhonkom;
  • keď sa pochybuje o odstránení výhonku, nechá sa rásť, môže sa následne preraziť a dokončiť rast.

Related  Cherry Iput – nejaká predčasná splatnosť

Pasynkovanie paradajok v obraze bude jasnejšie ukazovať odstránenie prebytočných výhonkov a vytvorenie kríkov.

miesto na odstránenie výhonkov

Odrody a hybridy s super-determinantným typom rozvetvenia kroviny majú svoje vlastné charakteristiky v pasynkovaniya. V súčasnosti sa odrody rajčiakov zberajú bez pasyningu. Ak odstráni všetky nepotrebné výhonky pred prvým štetcom, neskôr môžu všeobecne nie pasynkovat. Tieto paradajky, napríklad, Alaska, biela výplň 241 Vershok, Boney M, Gavroche, Clay Gribovsky 1180 Moskva, raketa, predčasný sibírsky Jamal.

zelených paradajokVäčšina určených odrôd pestovaných na otvorenom území nie je vysadená, pretože to vedie k zníženiu výnosu. Pasynkovanie paradajka najdôležitejšie vo skleníkových podmienkach, pretože sa snažia získať maximálny výnos, návratnosť nákladov na údržbu nákladné stavby.

Ako sa vykonáva postup pasyningu?

pasynkovanie

Najčastejším spôsobom, ako odstrániť výhonky, je zlomiť ich rukami.

Odporúča sa to urobiť gumovými rukavicami. Operácia sa uskutočňuje v prvej polovici dňa, kedy sú stonky šťavnejšie, zatiaľ čo výhonky sa ľahko prerušia.

Násilník je upnutý palcom a ukazovákom, potom sa pohybuje v opačnom smere, až kým sa neodstráni od závodu. Malá rana sa objaví na mieste zlomu. Až do konca dňa sa miesto poškodenia vysuší a patogénna infekcia sa do neho nedostane.

nevlastné detiStejníc môže byť tiež rezaný nožom alebo nožnicami. Pri použití rezacieho nástroja by sa mali používať nasledujúce pravidlá:

  • Nože musia byť ostré na ostrosť holiaceho strojčeka, takže poškodenie pri rezaní je minimálne;
  • pohyby musia byť rýchle a presné, aby sa nepoškodili rastúce stonky alebo iné dôležité orgány;
  • po vykonaní operácie na jednej rastline predtým, než dôjde k ďalšej prevádzke, je nutné ponoriť lopatky nástroja do dezinfekčného roztoku, napríklad 1% bielidla alebo 1% manganistanu draselného;
  • ponechajte kúsok vystreliť asi 1,5 cm, aby ste spomalili tvorbu nových nepotrebných výhonkov na tomto mieste;
  • nakrájané kusy sa dajú do nádoby a vyberú zo skleníka tak, aby nevyvolali výskyt infekčných chorôb zo zvyškov rastlín.

Related  Jahoda: dozrievanie v závislosti od odrody

Niekedy po pasynkovaniya, po nejakom čase v mieste, kde bol výstrel odstránený, začne rásť nový. Vzniká zo spánkovej obličky, ktorá bola v axilárnom liste. Preto musíte opakovane odstrániť nevlastné deti.

bohaté plodiny

Niekedy sa po dlhom čase, keď sa už vytvorili viaceré kefy, začína rásť v spodnej časti paradajok. Útek je tiež tvorený zo spánkovej obličky, ale predtým, než sa tento herec nemohol vytvoriť na tomto mieste. Ide o odrodovú vlastnosť alebo paradajky dostávajú príliš veľa výživy, takže sa stimuluje vznik ďalších stoniek. Aby nevznikli preťaženie zariadenia a nezhustily pristátie, mali by byť tieto nevlastné deti tiež včas odstránené.

Správne pasymaking paradajka – video lekcia