colorado zemiakový chrobákPestovanie zemiakov predpokladá nielen primeranú starostlivosť o plodinu, ale aj ochranu pred rôznymi škodcami. Jedným z najlepších liekov v tejto oblasti je Prestige z Colorado chrobáka. Insekticíd má silný vplyv na škodcov, ale na rozdiel od iných prostriedkov je relatívne bezpečný pre ľudí.

Účel a zloženie lieku Prestige

prestíž proti chrobákovi zemiakov v ColoradeNa začiatku letnej sezóny väčšina záhradníkov premýšľa o ochrane zeleninových plodín pred škodcami, ktoré v prírode existuje veľa. Najviac znepokojujúcim je zemiak, pretože najbežnejšie sú organizmy, ktoré negatívne ovplyvňujú jeho rast a výnos, najmä kolorádový chrobák.

Existuje mnoho spôsobov, ako bojovať proti škodlivému hmyzu. Toto a ľudové metódy a silné chemické zložky, ale vedúce postavenie má nápravu od Colorado chrobáka Prestige. Liek sa používa na ošetrenie hľúz pred výsadbou, aby sa chránila rastlina a jej budúce plodiny.

Prestige patrí do skupiny hmyzu – spôsobuje deštruktívny účinok na škodcov aj rôzne baktérie hub.

Zloženie činidla obsahuje 2 látky:

 • pencicuron – pesticíd, ktorý má škodlivý účinok na fungálne baktérie a zvyšuje odolnosť voči nepriaznivým faktorom životného prostredia;
 • imidakloprid – insekticíd s krátkou dobou expozície, ktorý ničí škodlivý hmyz.

Prípravok Prestige z Colorado chrobákov sa vydáva vo forme koncentrovaného roztoku, ktorý vyžaduje predbežné zriedenie vo vode.

Rozsah lieku Prestige

fungicídny prípravok proti hmyzu PrestigeČinidlo sa najčastejšie používa na prevenciu útokov najbežnejších škodcov, pričom jed z Colorado chrobáka Prestige má široké spektrum účinku.

Táto látka pomôže v boji proti nasledujúcim škodlivým organizmom:

 • vošky;
 • medveď;
 • Kovařík;
 • larvy májového chrobáka;
 • malé blchy;
 • cikády;
 • mol.

Okrem toho je náprava veľmi účinná proti hnilobe, plesniam a tiež vhodná na preventívne opatrenia.

Návod na použitie

spracovanie sadivaZačať spracovanie Prestige z Colorado chrobákov by mal byť bezprostredne pred vysadením mladých hľúz do zeme, až potom bude mať prípravok plný účinok. Okrem toho látka dezinfikuje sadivový materiál.

Pred rozprašovaním by ste mali skontrolovať hľuzy na rezy – ak je poškodená celistvosť škrupiny, zemiaky nie je možné spracovať.

Podrobné pokyny na používanie Prestige z Colorado chrobákov zahŕňajú nasledujúce fázy:

 1. Zriediť 50 ml koncentrovaného produktu v 0,6 l vody. Výsledný roztok je postačujúci na približne 50 kg zemiakov.
 2. Hľuzy umiestnite na povrch pokrytý filmom.
 3. Rovnomerne rozprašujte hľuzy špecializovaným postrekovačom nie viac ako 1 deň pred výsadbou.
 4. Hľuzy sušte 2-3 hodiny.
 5. Zariadenie upravte v pôde.

Related  Ako pestovať kvitnúce kvety Begonia

po prestížnej liečbePo preniknutí sadbových zemiakov do pôdy bude vlhkosť rozptyľovať, takže na hľuzách sa objaví ochranná vrstva. V procese rastu budú vrcholy postupne absorbovať zložky činidla a budú toxické pre škodcov. Ak zložky roztoku vstupujú do organizmu hmyzu, účinok paralýzy bude fungovať – ​​škodca stráca schopnosť pôsobiť a potom zomrie.

Akcia lieku pokračuje až do okamihu kvitnutia. V priemere je ochranná doba približne 30-35 dní.

Okrem toho je použitie prípravku Prestige z chrobáka z Colorada prijateľné pre baklažánové, paradajkové a iné rastliny. Na tento účel sa koncentrát zriedi vo vode v pomere 1: 100 a nasiakne korene sadeníc počas 8 hodín. Potom hneď zasadený do zeme.

Škody na drogy Prestige

Zber zemiakov po prestížnej úpraveSamozrejme, leto obyvatelia sa zaujímajú o otázku prítomnosti škody spôsobenej Prestige z chrobáka v Colorade. Tu je možné poznamenať, že pri zberu, inými slovami, v hľuzách nie sú toxické látky pozorované po 50 dňoch po ošetrení. Počas tohto obdobia sa molekuly činidla rozpúšťajú v pôde a zvyšky liečiva sa neutralizujú. Podľa toho môžu byť zemiaky bezpečne zjedené.

Obdobie rozkladu toxických látok prípravku Prestige je 40-50 dní, takže rané odrody zemiakov nemôžu byť liečené nápravou!

Vzhľadom k tomu, že liek patrí k toxickým látkam, je potrebné vykonať predbežnú liečbu hľúz v maske, okuliaroch a najlepšie v špeciálnych šatách alebo oblekoch. Postup by sa mal vykonávať vonku.

Po ukončení postreku si sprchu a umyte si oblečenie.

Prestige z Colorado chrobákov je skutočne považovaný za jednu z najlepších možností boja proti všetkým druhom škodcov. Liek je neškodný a stupeň jeho ochranných funkcií je pomerne veľký. Pred použitím prípravku si dôkladne prečítajte pokyny a postupujte podľa jeho pokynov.

Chráňte Prestige zemiakov – video