Hroznové poliaPokračujeme v poznávaní technických a stolových hroznových odrôd rôznych periód dozrievania. Medzi obrovským počtom prezentovaných pre vašu pozornosť inú vzhľad a chuť bobúľ, určite vyzdvihnite niečo pre vašu letnú chalupu

Hrozno Lily údolia

Hrozno Lily údoliaHybridná forma hrozna z Lily of the Valley sa pomerne nedávno objavila k dispozícii záhradkárom Ukrajiny a Ruska. Rodičia stolný odrody Sultana stal žiarivý, dobre pokladaný vďaka vysoký výnos a kvalitu plodov, rovnako ako Talisman už dal vinárom mnohých zaujímavých krížencov.

V podmienkach Krasnodar územia Lily pripravený pre zber v posledných dňoch v lete, v zriedkavých prípadoch, Medium čoskoro zrenia zberu je odložené až do polovice septembra.

Rastliny počas celého roka poskytujú priaznivý rast, dozrievanie výhonkov je dobré, ale kvôli nedostatočnej zimnej odolnosti by sa kríky mali chrániť v chladnom počasí. Z bežných chorôb a škodcov vyžadujú hroznové kvety na Lily ďalšiu úpravu, vlastnú stabilitu na strednej úrovni.

Hmota kefiek, ktoré dozrievajú na tejto hybridnej forme, je v rozmedzí 500-700 gramov. Tvar zväzkov je kužeľový alebo valcový. Bobule s hmotnosťou do 13 gramov, výrazne predĺžené, žltej farby. Pod hustou kožou hrozna z Lily of the Valley, šťavnaté mäso, krásna chuť a svetlá chuť k muškátovej chuti.

Hybrida produkuje stabilne vysoké výnosy, zrelé bobule sa nerozpadajú, hrozno sa môže prepravovať a skladovať dlho.

Pamäťové hrozno učiteľa

Pamäťové hrozno učiteľaEG Pavlovský z prechodu Talismana a kardinála získal hybridnú formu extrémne krátkej doby splatnosti. Učiteľské hrozienky poskytujú na konci júla alebo prvý augustový týždeň veľmi masívny štetec so širokým okrajom. Hmotnosť stredne hustého alebo voľného sa pohybuje od 800 do 1000 gramov a väčšie vzorky sú tiež bežné.

Hroznové kríky Pamäť učiteľov dáva veľký nárast, ale vzhľadom na novosť hybridného materiálu je stále ťažké posudzovať odolnosť voči mrazu, dozrievanie výhonkov a odolnosť proti hroznovým infekciám.

V priebehu rokov sa tento hybrid ukázal ako vysoko produktívny, pomerne vytrvalý a získal úrodu s vynikajúcou komerčnou kvalitou. Veľmi veľké bobule tohto hrozna majú oválny tvar, hustú konzistenciu a vysoko oceňovanú chuť s ľahkými muškátovými tónmi.

Hrozno pamäti Negrulum

Hrozno pamäti NegrulumRodičovské formy hrozna Dátum de Saint-Vallier a Korn nyagra dal moldavského chovateľom nádherné hroznovej pamäť Negrul, spomenul na svoj pretiahnutý papilárne bobule silný modrofialový odtieň.

Toto stolové hrozno má priemerné obdobie starnutia a z veľkého množstva podobných odrôd sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou voči nebezpečenstvu, ktoré existuje pre kultúru, ako aj mrazu. S dobrým výnosom hrozna v pamäti Negrul, môže byť ďalej zvýšený pomocou agrotechnických techník. Kultúra je citlivá na starostlivosť, keby sa na jeseň podarilo dostatočne dobre a dával slušný rast.

Výraznou dôstojnosťou odrody sú veľkolepé voľné alebo stredne husté kefy s plodmi o hmotnosti 5 gramov a dĺžkami do 30 mm. Pri dĺžke 20 cm sa priemerná hmotnosť kefy pohybuje od 350 do 500 gramov. Degustácia hrozna hrozna pamäti Negruhl je vždy vysoká, rovnako ako komoditné kvality a prepravovateľnosť hrozna.

Related  Fotografie s popisom odrôd orechov

Charlie hrozno

Charlie hroznoZrenie hrozna Charlieho na 105-110 dní je nový hybrid, získaný v dôsledku prekročenia odrody Nadezhda AZOS a Victoria. V súčasnosti prebiehajú aktívne testy hybridnej formy, ktoré už preukázali vysoký výnos a odolnosť voči chorobám.

Rastliny hrozna Charlie tolerujú mrazy pri -24 ° C, ale aj pri vysokom zrýchľujúcom sa raste vyžadujú kryty zimu prístrešie.

Vínna réva vytvára intenzívny puzdra, na ktorý zrel v auguste ťažký, s hmotnosťou do 800 gramov na dĺžku banda asi 30 až 35 cm. Pre priateľský a krupnoplodnogo úrodu odporúča štandardizáciu kefy a rezných laterals. Bobule majú prakticky čiernu farbu, predĺžený oválny tvar a hmotnosť 8-10 gramov. V minulosti hrozno nebolo zaznamenané na hrozno a praskanie bobúľ. Zrelé hrozno Charlie má chuť nočného listu, ktorý zmizne, keď sa ovocie plní a farbí.

Hrozno Pleven

Hrozno PlevenTabuľka odrody bulharskej výberu Pleven sa získava z križovatiek hrozna Taliansko a Yantar. Zrelosť bobuľovín na jedálenský účel je v prvej polovici augusta. Zjavný nedostatok intenzívnej rozmanitosti plevánskeho hrozna je nízka odolnosť rastlín voči škodlivým hubám, fylloxerám a mrazu. Odroda sa vyznačuje vysokým výnosom a pripravenosťou mladých výhonkov na zimu.

Priemerná zväzka kónických foriem váži 300 gramov, má priemernú alebo menšiu hustotu. Veľký žlto-zelené hrozno Pleven váži 3 – 5 gramov, opálenie sú jantár, rýchlo sa hromadia cukor a nízky obsah kyselín majú dobrú chuť a hustú konzistenciu chrumkavú.

Na základe najlepších vlastností tejto odrody chovatelia vytvorili Muscat, európske a stabilné odrody. Ako výsledok, nové odrody a hrozno, a “staré Pleven je dopyt poľnohospodárov a pestuje sa v rôznych regiónoch krajiny.

Hrozno Viking

Hrozno VikingVysokokvalitné hybridné hybridné hrozno Viking bolo získané vďaka výberovej práci vykonanej ukrajinským amatérom Zagorulko VS Rodičovský pár pre túto odrodu je množstvo Codreaniek a AOS-1. Bobule pôvodný tvar s výrazne papilárne špicatým hrotom na silnú dokonalé zrenie kríkov Viking možno očakávať až 110-120 dní od bud praskla. Vďaka tomu tvoria kefy kužeľové kefy strednej hustoty s hmotnosťou od 500 do 750 gramov.

Bobule v klastroch hrozna Viking hladký, modrofialový odtieň s priemernou hrúbkou kože a výraznou harmonickou chuťou. Vôňa je slabá. Dužina je hustá, menej často s prevládajúcou šťavnatosťou.

Hrozno Athos

Hrozno AthosPrijaté z rodičovských foriem Talismana a Codrjankiho, tabuľka Hybride na začiatku dozrievania Bondarchuk VK bol nazývaný Athos. Od odhalenia obličiek až po začiatok zrelosti bobúľ sa vyžaduje 95-100 dní.

Rastúca rýchlosť hrozna Athosu je takmer vysoká. V rovnakej dobe, v zime, výhonky vyzrieť takmer 100%. Hybridná forma je charakterizovaná zvýšenou odolnosťou voči mrazu a dobrou odolnosťou voči chorobám poškodzujúcim kultúru.

Hrozno, ktoré dozrieva na viniči, má krásny kónický tvar a pozostáva z hladkého, bez príznakov bobúľ, s priemernou hmotnosťou 10-12 gramov. Bobule sú podlhovasté, oválne alebo cumlíky s bohatou purpurovou alebo takmer čiernou farbou. Konzistencia ovocia je chrumkavá, šťavnatá. Pri používaní čerstvých bobúľ hrozna Athos koža je prakticky nie je cítiť.

Related  Ampelnye begonias – kultivácia, aplikácia, reprodukcia

Hroznová hrozienka

Hroznová hrozienkaChovatelia z Ukrajiny z niekoľkých kardinálov a Chaush dostali hrozno Zest tabuľkových stretnutí s nádhernými ružovými a fialovými bobuľami pretiahnutého tvaru. Pri perióde dozrievania 100-110 dní môžete odstrániť kefu v prvom týždni v auguste.

Počas štúdií odroda nevykázala príliš vysokú odolnosť voči infekčným chorobám hrozna. Hrozno Hrozno Hrozienka vyžadujú povinné útočisko a v strednom pásme môže rásť iba v chránenej krajine.

Hmotnosť kefa neprekračuje 550 gramov, zhluky majú priemernú hustotu a pozostávajú z veľkého podlhovasto oválne bobule, až do 34 mm a s hmotnosťou 7,5 g. Ovocie má hustú, chutnú buničinu so slabou arómou.

Hrozno Murom

Hrozno MuromOdvodené v ChGL je. IV Rozmanitosť hrozna Michurin Murom sa týka tabuľkových odrôd predčasného dozrievania. Rodičovské formy, ktoré sa používajú na prekročenie, sú odroda Víťazstvo a Sever. Rastová sila tejto odrody je vysoká a Muromet vyniká takmer úplným zrelím výhonkov a vysokou zimnou odolnosťou až na -26 ° С. Murometové hrozno má vysokú odolnosť voči múčnatke s múčnatkou, vyžaduje sa úplné ošetrenie viniča proti oidiu.

Veľa murometov váži 350-400 gramov, má široký kónický tvar a nízku hustotu. Bobule sú okrúhle alebo oválne, dokonale akumulujú cukor. Pod hustou purpurovo-červenú kožu s hustým pruinom je mäsitá, bez chuti, mäso.

V priaznivých rokoch má zber hrozna Muromets vysokú obchodnú kvalitu, ide do čerstvého a vo forme hrozienok. S mokrým letom môžete čakať na prasknutie bobúľ alebo vytvorenie “hrášku”.

Hrozno Richelieu

Hrozno RichelieuHybridy hrozna skoršej zrelosti, Richelieu výnosy cez 115-120 od začiatku vegetačného obdobia. Hrozno Richelieu sa vyznačuje silnými silne rastúcimi kríkmi s kvalitatívne zrelými výhonkami – jedným rokom.

Hybrida je náchylná na formovanie veľkého počtu vaječníkov, aby sa zabránilo preťaženiu viniča, je dôležité vykonávať dávkovanie kefiek a výhonkov. Rastliny dobre reagujú na starostlivú starostlivosť a majú zvýšenú odolnosť voči napadnutiu škodcami, chorobám a mrazom až do -22 ° C.

Hrozno hrozna Richelieu je veľmi veľké. Priemerná hmotnosť 600-800 g kefy, tmavé bobuľové, v dĺžke do 30 mm takmer čierne, majú oválny tvar, priemernú hrúbku kože, šťavnaté, mäsitý textúru a slušné chuť. V zberu sa “hrach” nezaznamenáva, vosy sa veľmi nezaujímajú o vyzreté kefy.

Chameleon hrozna

Chameleon hroznaUkrajinský chovateľ N.P. Vyshnevetsky viacstupňovú krížiky známych odrôd a vysoko výnosných hybridov bola získaná hrozno Chameleon sa starnutím veľmi krátka doba, ktorá sa rovná 100-110 dní.

Mrazuvzdornosť tohto nového hybridného hrozna neprekročí -23 ° C, rastliny sú zriedkavo postihnuté hnilobou a známymi plesňovými infekciami kultúry.

Položil na vinici a dozrievajú veľmi veľké, až 1700-2000 gramov štetcom, na ktoré sa vzťahuje s ozdobnými veľmi sladkých bobúľ, a to aj vo vlhkých rokoch nie je náchylný k popraskaniu. Šupka stredne hustých bobúľ, svetlo ružová atraktívna farba. Hrozno Chameleon prináša vysokú až 30 kg úrody viniča.

Related  Dúšok exotiky s mango stromom na parapete

S vysokými komoditnými vlastnosťami dochádza k tomu, že zrelé bobule môžu po dlhú dobu bez straty vlastností zostať na púšti, prepravovať a skladovať.

Hrozno sfingy

Hrozno sfingyZ rodičovských foriem hrozna Timur a Strashensky VV Spoločnosť Zagorulco dostala hybridné hroznové Sfingy, ktoré dávajú zrelé bobule 100-105 dní po začiatku vegetácie.

Rezy tohto hybridu sú dobre zakorenené a dospelé rastliny sú celkom odolné voči chorobám. Navyše hrozno nesie mrazy až -23 ° C, v ruských podmienkach kríky sa musí vzťahovať na zimné mráz a mráz na jeseň. Vinič hrozna Sfinga silný, dobre zrel.

Cylindrekonické objemové zhluky sú voľné alebo drobné, ich hmotnosť sa pohybuje od 600 do 950 gramov. V niektorých prípadoch sa vytvárajú kefy do 1500 gramov. Podlhovasté bobule vínneho tvaru hrozna Sfingy majú hmotnosť asi 10 gramov a dĺžku až 30 mm. Hrozno má ostrú dužinu, harmonickú chuť s vysokým obsahom cukru a jasnú arómu.

Hrozno Krasopol Nikopol

Hrozno Krasopol NikopolUž na konci júla sa hroznových kríkmi Beauty Nikopol Kuban môžu žať tmavo ružové alebo fialové oválne plody zhromaždené v kužeľové polovice-voľná kefu s hmotnosťou 500 gramov. Na zrenie tejto odrody testovanej mnohými pestovateľmi trvá približne 105 dní. Beauty Nikopol tak má dostatočnú odolnosť proti múčnatke a plesni vínnej révy lepšie ako dvakrát za sezónu pracovať ako preventívne opatrenie.

Berry s hmotnosťou do 5 gramov je pomerne hustý, sladký, má tenkú pokožku a príjemnú chuť. Grape Beauty Nikopol je považovaný za jeden z najlepších pre pestovanie nielen v tradičných vinárskych oblastiach, ale aj v centrálnej časti Ruska, v podmienkach uzavretej krajiny. Štetce majú krásny vzhľad, vysokú prenosnosť a skladovaciu kapacitu.

Hroznový šalát

Hroznový šalátTáto skorú známkou hroznovej révy komody Rusku viac ako 40 rokov a tie sa stali populárne od Kuban na severozápade a na Ďalekom východe. Pre starnutie voľných, vysoko rozvetvené zoskupenia révy Riddle Sharov trvá len 110 dní, a to vďaka svojej nenáročnej Far predkov pristál slivka kultivar, až do -32 ° C, zimné vytrvalosti a dobrú ochranu proti škodcom.

V strednej zóne rastliny tejto odrody niekedy nepotrebujú zimné prístrešky a každoročne aktívne prinášajú ovocie. Na kríkoch sú vytvorené stredne veľké, s hmotnosťou od 110 do 500 gramov hrozna. Bobule sú zaokrúhlené na hmotnosť 2,5 gramov s tmavo modrou kožou, pokryté hrubým pruinom. Rozmanitosť hrozna Šarovova hádanka rýchlo a účinne hromadí cukor. Výsledkom je, že zrelé bobule majú príjemnú chuť s jemným “lišajníkom” a výraznou arómou. Konzistencia ovocia sa topí, hustá, s vysokým obsahom šťavy. Po zbere hrozna sa skladujú bez straty kvality na tri mesiace.

Video o výbere odrody na darovanie