Letné výsadba zemiakovOptimálny čas výsadby zemiakov sa určuje podľa princípov technológie používanej na naočkovanie hľúz do pôdy. V tejto fáze procesu by sa mala venovať osobitná pozornosť. Časovanie závisí od spôsobu vysádzania a od nich priamo od užitočnosti získaného výnosu. Predtým, ako sa hľuzy vysadia do zeme, musia byť vyklíčené. K tomu, 14 dní pred navrhovaným dátumom výsadby, sú zemiaky usporiadané v jednej vrstve na dobre vetranom a osvetlenom mieste. Bežné papagáje sú z hľúz dobre odstránené vopred.

Zemiaky pripravené na pestovanie majú silné, zelené klíčky, nie príliš dlhé a nie príliš tenké.

V našom bežnom chápaní sa proces výsadby skladá z nasledujúcich manipulácií:

  • Prvý vykopáva otvory v zemi a monitoruje dodržiavanie nameranej vzdialenosti medzi nimi.
  • Druhý prehlbuje rastlinný materiál a do jamiek pridáva časť humusu alebo hnoja.
  • Najlepšia hĺbka zastierania je 13-15 cm.

S týmto prístupom je zaručené šetrenie práce a navyše je vynikajúcou možnosťou pre väčšinu paradajok.

Určenie optimálneho času na výsadbu zemiakov

Optimálny čas na pestovanie zemiakovAby ste určili najlepší čas na pestovanie, musíte vedieť, že výnos môže byť znížený nielen veľmi skoro, ale aj oneskoreným pristátie koreňovej plodiny. Optimálna teplota pre vloženie hľúz je 5 stupňov tepla v hĺbke 13-15 cm, čo podporuje rýchle klíčenie zemiakov a zelená hmotnosť krov rastie rýchlejšie. Pri výsadbe zemiakov v júni už nie je pozorovaná určitá závislosť výnosov na teplote pôdy. Vzhľadom k tomu, ako to dokazujú príslušné pozorovania, výsadba, produkovaná v chladnej pôde – prináša viac výsledkov ako ohrievanie až na 12 C. A v júni je pôda v požadovanej hĺbke práve taká teplota.

Príprava semienVrchol životnej aktivity papagájov sa dosiahne v okamihu, keď sa zem zohreje na 3 až 7 C. V našej zemepisnej šírke sú posledné termíny výsadby zemiakov stredné a koncom mája. Zem je už dostatočne teplá, ale v tomto čase môžu byť hľuzy zatvorené v malej hĺbke. Teplo nie je deficit a povrch záhrady je vyhrievaný čo najlepšie.

Skoršie zemiaky sú zasadené na pozemku, tým menej by mala byť hĺbka ich zabudovania.

Ak je v určitej letnej chate bohatá čierna zemina raritou, potom sa zemiaky musia vysadiť na konci apríla. V južnom regióne sa toto obdobie mení na začiatok apríla. Tu nemôžete meškať s pristátím, pretože dokonca týždeň oneskorenie ohrozuje 30% pokles výnosu.

Dôležité momenty a nuansy júnovej výsadby zemiakov

Neskoré dátumy výsadby zemiakovKeď z nejakého dôvodu bolo príliš neskoro na zasadenie záhrady, je potrebné poznať niekoľko dôležitých bodov a tiež zohľadniť priaznivé dni vhodné na sadenie zemiakov v júni. Nie je nič nemožné, ale také podmienky vylodenia v našej krajine sa praktizujú zvyčajne na juhu. Ak nie je potrebné urobiť nič iné, mali by ste si zakúpiť hľuzy, ktoré dozrievajú pred začiatkom studenej sezóny. Keď je jesenné teplo, má zemiak čas na dobrú zber. A tento typ pristátia je dosť problematický:

  • Prvým problémom je zachovanie plodiny.
  • Druhá, výsadba zemiakov v júni, najmä ak je letná sezóna veľmi horúca, vyžaduje ochranu pred suchom a slnkom pre každé jednotlivé lôžko.
  • A tretí, v strednej zóne v tejto dobe je veľmi aktívny Colorado chrobák, a to nielen jeho zrelé larvy, ale aj dospelí.

Related  Prečo je tapiséria nevyhnutná pre pestovanie ostružinov

Takže je možné sadiť zemiaky v júni? Prirodzene, ale v tomto prípade dedinčan bude mať veľa drotára, aby získal dobrú úrodu.

Zber zemiakov neskorého vysádzaniaAk však potrebujete pristátie, aby ste získali pristávací materiál, potom je najvýhodnejší čas. V odbornej literatúre sa tento termín nazýva “letné výsadba”. Pristátie je možné až do konca mesiaca a pestované hľuzy sa zozbierajú v polovici októbra. Agrotechnické zložitosti sú rovnaké ako pre včasné vysádzanie na jar. Tvorba tuberkulózy trvá od konca leta do jesene, ale iba vtedy, ak teplota okolia neklesne pod + 9 ° C.

Funkcia starostlivosti o neskoré zemiakyZasadený v júni, zemiaky by mali byť dobre napojené, najlepšie sa to robí metódou radikálneho zavlažovania, najlepšie vo večerných hodinách. Môžete si zariadiť zavlažovanie hadicou, stačí len urobiť vysoké uličky a posunúť hadicu na horný okraj každého vysokého radu. Aby sa voda nestrácala nadmerne – odporúča sa, aby sa na spodnej časti lôžka vytvoril akýsi druh priehrady z improvizovaných materiálov. Ak by zemiaky neboli vyvrátené, potom je zbytočné strácať drahocenný čas, zvýšená vlhkosť a teplo bude robiť svoju prácu a zemiaky určite pôjdu do rastu. To dá šancu nielen získať plodinu, ale tiež vyhnúť sa masívnemu nájazdu chrobáka z Colorada.

Letné dátumy výsadby zemiakov – video