Uhorky sa pestujú vonku alebo v skleníku. Všetky odrody sú rozdelené na skoré, stredné a neskoro. Ak hovoríme o použití, potom môžeme rozlíšiť aj tri typy:

 • Šalát.
 • Vhodné pre zimné polotovary.
 • Universal.

Sadenice na sadenie semien sa zvyčajne vysádzajú skoro a na uzatvorenom pozemku. Uhorky na morenie a konzervovanie sa výhodne pestujú vonku a zhromažďujú po dosiahnutí strednej veľkosti.

Všetky druhy uhoriek na solenie sa vyznačujú tenkou kožou a elastickým, hustým mäsom. Najčastejšie majú pupienky čiernej farby.

Najlepšie semená uhorky na morenie

Kvalita semien uhorky pretrváva až 6-8 rokov. Ak používate vaše semená, musíte zvážiť, že najlepšie klíčenie, ktoré majú v druhom alebo treťom roku. Aby ste sa uistili, že semená sú živé, odporúča sa to skontrolovať takto:

Potrebujete kúpiť semená vopred. Najčastejšie sú pripravené na siatie, to znamená, že nie je potrebné ďalšie spracovanie. Trh ponúka taký počet semien tejto kultúry, že výber môže vytvoriť vážny problém. Pri nákupe je žiaduce starostlivo prečítať text na obale, aby ste zistili, prečo sú určené. Je tiež dôležité poznať rozdiely medzi odrodou a hybridom (označené ako F1 alebo F2). Táto odroda sa vyrába už dlhé roky a je stabilná, hybrid je určený na jeden rok. To znamená, že nemôžete určiť, čo bude rásť zo semien z hybridov.

Nákup semien je najlepšie v špecializovanom obchode. Ak uhorky pre morenie sú pestované v otvorenom teréne, je dôležité, aby semená bola regionalizovanej (určený pre určitý región), odolný proti studeného vzduchu, nižšia úroveň vlhkosti, vetra, teplotných zmien. Výhodná je tiež považovaná za takú kvalitu ako odolnosť proti odtieňom.

Vonkajšie, semená uhoriek musia byť “plné” a nezachycené na povrchu mierne slaného roztoku.

Skúsení výrobcovia nákladných vozidiel dlhodobo venovali pozornosť triedam, ktoré označujú lúč. Tvoria veľa vaječníkov, ovocie je malé, chutné a vhodné na konzervovanie.

Uhorky na solenie a konzervovanie

Klasické pre morenie a konzervovanie sú také odrody ako:

 • “Elegantný”;
 • “Nijinsky”;
 • “The Murom”;
 • “Movir”;
 • “Cascade”;
 • “Jar”;
 • “Magnificent”;
 • “Súťažiaci”;
 • “Erofei”.

Related  Vyberte si meruňku pre región Moskvy – najlepšie odrody miestneho výberu

“Súťažiaci” odkazuje na skorých odrôd, plody rastú až 12 cm “Erofei.” – univerzálna trieda so zmiešanými kvety, plody sú malé (6-7 cm), lumpov.

Skúsení výrobcovia nákladných vozidiel sa domnievajú, že je to najznámejšia odroda. Je odolný voči chorobám a nie je náročný v starostlivosti, opylovaný hmyzom.

Iné odrody a Nezhinská “dynastia” sa líšia tým istými vlastnosťami:

 • “Nezhinka”;
 • “Era”;
 • “Phase”;
 • “Nosovskiĭ”.

Vzhľadu uhorky niektorý z týchto odrôd majú všetky vlastnosti “soľného poťahu”: Priemerná veľkosť, tenké kože a pevné telo, ktoré je podľa tvaru uhorky stupňa soľ nátery vyzerajú ako na fotografii nižšie:

V marinovanej a solenéj forme sú tieto uhorky silné a chrumkavé. Ďalšou výhodou je možnosť získať kvalitné semená.

Odrody uhorky úprimné pudy seba opeľovanie na solenie, Zozulya,’Zador,’Orpheus,’aliance “. Milovníci veľmi malých konzervovaných uhoriek môžu rásť “parížsky Cornwall” alebo “Lilliput”. Sú veľmi plodné, s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami.

Pre tých, ktorých pôda málo osvetlená slnkom, by mohlo byť najlepšie odrody uhoriek pre solenie: “The Murom 36” alebo hybridy «F1 tajné společnosti,a’Moscow Nights F1».

“Muromsky 36” – malé svetlo zelené uhorky (dĺžka 6-8 cm), odolné voči krátkodobému zníženiu teploty vzduchu.

“Tajomstvo spoločnosti F1” a “Podmoskovnye pm F1” – univerzálne odrody s ovocím strednej veľkosti.

Ako pestovať uhorky na morenie a konzervovanie doma?

Tí, ktorí nemajú záhradu, môžu pestovať uhorky na lodžii alebo balkóne za predpokladu, že odroda je správne zvolená. Uhorky musia byť samozložiteľné, silné a s malým ovocím. Tieto vlastnosti sú cornish uhorky.
Zasiahol uhorky na balkón, ktorý potrebujete vo februári. Na solenie a konzervovanie sú vhodné “balkón” a “Mesto uhorka”. Bič sú celkom kompaktné a plody z dutín rastú vo zväzkoch. Tieto odrody sa vyznačujú svojou malou veľkosťou ovocia, vynikajúcou chuťou a arómou a schopnosťou umiestniť do konzerv na zimu.

Related  Domáca starostlivosť o jedinečný melónový strom

Sadenice sa pestujú doma. Po pristátí na balkóne je každá rastlina viazaná na drôt umiestnený vo výške 1,5-1,7 m nad krabicou. Pravidelne musíte odstrániť antény a uvoľniť pôdu. Posypeme uhorky 2 alebo 3 krát týždenne s vodou pri izbovej teplote. Je tiež žiaduce rozprašovať stopky. Keď uhorky rastú na drôte, vrcholy sú ošklbané.

Dva odrody sú vhodné na pestovanie na parapete: “ruský” a “Rytov”, biče, ktoré rastú na 2 metre.

Môžete ich zasiať vo februári, apríli, auguste a októbri. Existujú 2 spôsoby očkovania: na sadenice a okamžite na trvalom mieste. Ak sa pestujú sadenice, uhorky sa transplantujú až po zobrazení 3 alebo 4 reálnych listov.

Pôda by mala byť úrodná: 4 vedierka záhradnej pôdy, ¼ komora kompostu, pol litra popola a hrubého piesku. Nalejte uhorky potrebujte teplú vodu, teplota v miestnosti by nemala byť pod 25oS dňom a 17oS nocou.

Bez ohľadu na spôsob výsadby, každá rastlina je vytrhávaná nad piatym skutočným listom. Potom, čo začnú rásť raz 2 bič asi 20 dní od vedľajších nosových dutín, je potrebné zviazať, alebo odkazujú na “rebrík”, vyrobený z dreva alebo kovu.

Druhýkrát sa stonky trhajú, keď rastú 4-5 reálne listy. Z dutín sa budú znovu rozmnožovať riasy. Najskôr sa vyskytujú výpary (kvety muža), potom – s vaječníkmi (samice). Opelenie sa vykonáva ručne – samčí kvet sa aplikuje na ženskú. Ihneď po opylení začať vyvíjať uhorky. S riadnou starostlivosťou z jednej rastliny môžete mať až štyridsať ovocia.

Uhorky hybridné na konzervovanie – video