Najlepšie odrody hrozna na trhuVinohradníci, ktorí majú skúsenosti s predajom vlastných plodín, vedia, že prvou vecou, ​​na ktorú kupujúci venuje pozornosť, je vzhľad hrozna. Nádherné zväzky pozostávajúce z mnohých veľkých bobúľ sú nevyhnutne prvé, ktoré priťahujú kupujúceho, a chuťové vlastnosti sa o niečo neskôr vyhodnotia. Žiadateľ sa nazýva najlepším hroznom pre trhové odrody, ktoré by mali dať tento druh zberu. Kroviny by mali byť schopné odolávať stabilným a vysokým výnosom, podstúpiť minimálne riziko kontaminácie nebezpečnými chorobami spôsobenými kultiváciou a stratou vaječníkov škodcami. Vďaka prebiehajúcim výberovým činnostiam získavajú vinári všetky nové zaujímavé odrody a formy, ktoré po testovaní niekedy davia známych lídrov v poradí najlepších odrôd hrozna.

Arkady Hrozno: popis a fotografia odrody

Hrozno ArkadyVytvorená ukrajinskými chovateľmi z križovania Moldavska a kardinála Arkady dnes je uznávaná ako jedna z najlepších odrôd hrozna v mnohých regiónoch krajiny, kde sa pestuje vinohradníctvo. Odroda sa vzťahuje na jedálne a výnosy 115 až 120 dní po začiatku vegetačného obdobia.

Rastlina tvorí silnú, zrelú vinič so silným koreňovým systémom a dobrým prežívaním. Arcadia poukazuje na priemerný výsledok odolnosti voči hroznovému ochoreniu, na ochranu viniča pred plesňou, sú potrebné dve preventívne ošetrenia a ochrana pred plesňou. Odroda toleruje mrazy na teplotu -21 ° C. S vlhkosťami kvapky, bobule niekedy crack, ktorý ovplyvňuje kvalitu plodiny.

Ako je zrejmé z popisu a fotografií, hrozno Arkady tvorí veľké, väčšinou husté zhluky s hmotnosťou od 0,5 do 2 kg. Tvar kefiek je valcový alebo v blízkosti kužeľovitého tvaru. Pri hmotnosti asi 15 gramov bobuľoviny môže táto odroda rásť o viac ako 2,8 cm. Súčasne majú bobule tvar srdca a krásnu žltkastú alebo bielu farbu. Vzhľadom k tomu, odroda je veľmi vysoký výnos, ovocie nemôže hromadiť veľa cukrov, ale s miernou kyslosť, chuť Arcadia nebude sklamať. Je osviežujúci, príjemný a ľahký, čo je obzvlášť dobre cítiť pri jedení čerstvých bobúľ s mäsovou konzistenciou.

Hrozno Kishmish Radiant

Hrozno Kishmish RadiantBezsemenné bobule stredného ranného hrozna Kishmish Radiant sú spotrebiteľom dobre známe. Odroda pestovaná v Moldavsku od kríža kardinálskeho a kishmishského ružového hrozna dozrieva v 125-130 dňoch a vyznačuje sa vysokými výnosmi, ktoré dozrievajú v stredných alebo silných kríkoch.

Related  Petunia Ramblin (Ramblin) – kaskádová krása

Kishmish Radiant sa neodlišuje od vysokej odolnosti voči mrazu a je náchylný na infekcie tejto kultúry. Zároveň odroda požaduje pozornosť vinohradníka a s náležitou starostlivosťou kompenzuje úsilie, dáva veľké a stredne veľké plody zlaté a červeno-ružovej farby s dĺžkou do 2,5 cm a hmotnosťou až 4 g. Mám zrelé bobule hustú konzistenciu a muškátovú chuť a vôňu. Karty s jedným z najlepších hrozna na trhu dosahujú dĺžku 40 centimetrov a môžu vážiť viac ako 600 gramov. Úroda sa ľahko prepravuje a skladuje dlhú dobu.

Popis a fotografie hrozna Codreanky

Hrozno CodreanquePodľa fotografie a popisu hrozna môže byť Codreanka oprávnene považovaná za jednu z najzaujímavejších moderných odrôd. Pred dozretím bobúľ od Kordyanka, získaného z rodičovských odrôd Marshalsky a Moldavska, trvá od 110 do 118 dní. Odroda tvorí vysoko výnosný vysoko výnosný vinič, schopný odolávať veľkému množstvu veľkých kefiek s hmotnosťou od 400 do 1500 gramov.

Medzi nedostatky súvisiace s najlepšími odrodami hrozna je drvenie bobúľ, s ktorými sa môžete vyrovnať, pomocou gibberellinu, ktorý spôsobí, že rastú bobuľovité plody a znižuje sa počet kostí v nich. Zvyčajne ovocie hrozna dlhé asi 3 cm a vážiace asi 7 gramov sa vyznačuje hustým modrofialovým zafarbením, hustou dužinou a nepostrehnuteľnou kožou. V čase dozrievania bobúľ nahromadia pomerne veľa cukru, ale získavajú príjemnú chuť ešte o niečo skôr. Kefy musia byť prepravované, dobre skladované a dlhšie strácajú svoje vlastnosti, ak zostanú na kríkoch.

Hrozno Hadji Murat

Hrozno Hadji MuratZákladom práce tadžických vedcov pri chove hrozna Hadji Murat bola odroda Zabalkansky a Muscat Hamburg. V dôsledku toho jeden z kandidátov na titul bol pomenovaný najlepšou odrodou hrozna pre trh, bobule dozrievajú v 125-135 dní na energické kríky.

Hrozno Hadji Murat zažije mrazy až do -22 ° С, ale cíti sa lepšie v skleníku alebo v zimnom útulku. Výhonky ovocia tejto odrody dozrievajú 75% alebo viac, udržiavajú extrémne veľké kefy, vážia od 800 do 2500 gramov a dobre zachovávajú svoje vlastnosti počas skladovania a prepravy. Táto odroda je vysoko výnosná a má tendenciu tvoriť veľké množstvo vaječníkov, a preto je potrebné zabezpečiť kvalitu plodov, je potrebné normalizovať budúci zber.

Related  Popis lieku Aktellika a pokyny na jeho použitie

Kartáče z hrozna Hadji Murat majú dokonale kužeľovitý tvar a strednú hustotu. Zrelé oválne plody môžu vážiť od 15 do 25 gramov, majú hustú takmer čiernu farbu, sú pokryté sivým voskovým povlakom a majú slušnú chuť.

Hrozno Pretty Woman

Hrozno Pretty WomanNa dozrievanie tmavo ružovej s hustou fialovou špičkou krásnych bobúľ v odrode, Pretty Woman opustí 110 až 110 dní. V Krasota, kríky strednej výšky, dobre dozrievajúce ovocné výhonky a dokonca, s hmotnosťou asi 500-700 gramov kefa. Odroda vykazuje priemernú odolnosť voči bežným infekciám a škodcom.

Bunky obsahujú predĺžené, dlhé asi 3 cm a vážia až 6 gramov plodov s dobrou čerstvou chuťou, šťavnatou a skôr mäsovou buničinou a sotva vnímateľné pri krakovaní kôry. Bobule hrozna Pomerne nadbytok vlhkosti v štádiu dozrievania môže niekedy prasknúť. Plody tejto odrody nie sú zlé získanie sladkosti, ale nemôžu súťažiť s jasnosťou chuti s odrodami pre osobné použitie.

Hroznový monarcha: fotografie a opis odrody

Hroznový monarchaPri výbere najlepších odrôd na trhu s hroznom získava Monarch pozornosť záhradníkov a špecialistov, pretože v strednej dobe dozrievania produkuje veľké 900 gramové kefy vysokej kvality. Odroda vykazuje vysoký výnos. Jeden vinič dáva najmenej 7 kg čerstvých bobúľ komerčnej kvality.

Podľa fotografie a popisu hrozna má Monarch vysokú rastovú silu, dobré zakorenenie odrezkov a starnutie viac ako 65% dĺžky výhonkov. Odroda je mrazuvzdorná a vykazuje vysokú a strednú odolnosť voči známym chorobám tejto plodiny. Charakteristickým znakom tohto hrozna sú veľké, 20 g oválne bobule krásnej žltej farby. Buničina je šťavnatá, ale nie kvapalná konzistencia a nádherná, bohatá chuť. Po dozretí, keď je na viniči, kefka hrozna Monarch, ako na fotografii a v popise, takmer nestratila kvalitu, môže byť dlho skladovaná a prepravovaná.

Hrozno Galahad

Hrozno GalahadMimoriadne skoré hybridné hrozno Galahad na území Kubanu av iných vinohradníckych oblastiach prináša výnos už za 95-100 dní po začiatku vegetácie. Rastlina získala titul najlepšieho trhu s odrodami hrozna vďaka najvyšším chuťovým vlastnostiam, dobrej rastovej sile kríkov, schopnosti zimovať pri teplote vzduchu -25 ° C a tiež dôstojnej pozornosti voči odolnosti voči škodlivým hubám a hnilobe.

Related  Ako vykonávať letnú starostlivosť o hrozno, aby ste získali dobrý zber?

Hrozno prináša krásnu hmotnosť až 1,1 kg, priemernú hustotu kužeľových zväzkov. Priemerná dĺžka oválnych, veľkých jantárových bobúľ je 2,6 cm. Hmotnosť mäsitých s príjemnou konzistenciou a sladké bobule dosahuje 12 gramov.

Fotografie a popis hrozna Super-extra

Hrozno Super-ExtrasHybrida obdobia predčasnej splatnosti, ktorú získal E. Pavlovský, poskytuje výťažok 100 až 110 dní po objavení prvých listov. Do konca júla na vysoko rastúcich kríkoch hrozna Super-Extras môžete vidieť veľkú až stredne hlbokú hlina až 1,5 kg. Odroda je vysoko výnosná, preto sa vinohradník musí vyrovnať s normalizáciou vaječníkov a kvetenstva.

Podľa popisu a fotografií hrozna Super-Extra kefy pozostávajú z oválnych alebo oválnych veľkých bobúľ s hmotnosťou 7-8 gramov. Farba bobúľ je biela alebo svetlo jantárová. Bobule veľmi rýchlo získajú sladkosť, ich buničina je príjemná, hustá s dostatkom šťavy.

Hrozno nie je zlé voči chorobám a zimným mrazom. Kefy po zbere môžu byť prepravované a uskladnené, jedinou nevýhodou je variabilita plodov vo zväzkoch.

Hrozno Fourchette

Hrozno FourchetteFurčené hrozno, ktoré nesie plody po 115-125 dňoch po začiatku vegetácie, sa chovajú na Ukrajine chovateľom V.V. Zagorulko od odrody Kuban a Zaporozhye darček. Podľa údajov získaných pestovateľmi vína, ktorí už s týmto hroznom oboznámili, má Furshetny priemernú odolnosť proti napadnutiu hubami a úspešne spája pri teplote -22 ° C. Výkonné kríky tohto druhu aktívne tvoria výhonky, takmer úplne dozrievajú na jeseň.

Kefy na kríkoch tvoria husté, tvarovo bližšie k valcovitému. Hmotnosť zväzku pozostávajúceho z oválnych plodov s hmotnosťou do 16 gramov, od 600 do 800 gramov. Dĺžka samostatného bobule je asi 3,5 cm, farba je tmavá, červenkasto fialová s výrazným voskovým povlakom. Jedna z najlepších odrôd hrozna má nádhernú chuť s notami hrozienok a zrelého moruše.

Na popis odrody Furshetny známy s najlepšími odrôd pre trh nekončí. Prečítajte si článok o najlepších odrodách hrozna na predaj. Dúfame, že náš výber vám pomôže pri výbere a predaji hrozna.

Video o najlepších odrodách hrozna