Hrozno v prímestskej oblastiKaždý vinohradník by chcel vidieť na svojom sprisahaní tie najlepšie odrody hrozna, ktoré by boli nenáročné v starostlivosti, odolné voči chorobám, plodné a nevyhnutne chutné. Ale so všetkou starostlivosťou, vzhľadom na rozdiely v klimatických a klimatických podmienkach, plány samotných vinohradníkov a veľkosť pozemku, je ťažko možné vytvoriť univerzálny zoznam.

Ak sú jahody pestujú pre vlastnú spotrebu, tie najlepšie hrozno sú uznávané ako tie, ktoré dozrievajú v skorých štádiách, majú najzaujímavejšie chuť, vysoký obsah cukru a chuť.

Grapher v tomto prípade nie je tak dôležitá prenositeľnosť zväzkov a rekordný výnos, čo sa prejavuje technickými stupňami. Kvôli množstvu drobných bobúľ, domácnosť uprednostňuje medové kefy s hmotnosťou do jedného kilogramu.

Hrozno Timur

Hrozno TimurRozmanitosť ruského chovu, zrelého na 105-110 dní, získaná vďaka prekročeniu hrozna Vostorg a Frumoasa Albé, sa ukázala ako skorá a nenáročná. Hrozno Timur sa odvoláva na odrody tabuľky a ukazuje priemernú silu rastu, takže keď zasadené v blízkosti silných rastlín môže spadnúť do ich tieňa, čo ovplyvní výnos a kvalitu bobúľ. Kroviny tolerujú mrazy na -25 ° C, zriedka sa infikujú sivou plesňou a plesňou.

Najlepšie výsledky rastlín ukazujú, keď rastú na vysoko rastových podnožiach a používajú krátke a dlhé orezávanie. Pri jednom výhonku hrozna je v priemere upevnená z 1,5 až 2 kefiek. Zrelá partia váži až 600 gramov, má kónický tvar a priemernú hustotu.

Pri pestovaní bobúľ najlepšej kvality sa dá dosiahnuť, ak je pôda pod vínnou révou voľná a ľahká. Na hustých pôdach bobule dozrievajú dlhšie a s nedostatočnou zrelosťou sa vyskytujú travnaté. Štetec sa skladá z veľkých bobuľovitých bobúľ dlhých do 3 cm a hmotnosti od 6 do 8 gramov. Charakteristické črty jednej z najlepších odrôd hrozna sú špicaté biele alebo zelenkasté bobule a krásny jantárový tan, ktoré sa objavujú v plnej zrelosti.

Hrozno Timur rýchlo akumuluje cukor, jeho bobule majú krehké husté mäso, vyváženú jasnú chuť a vôňu s muškátovým nádychom.

Hrozno Elegantné

Hrozno ElegantnéChované párenie Frumoasa Alba Delight a hrozna Elegantné bol prijatý ruskými vedcami a je právom považovaná za jednu z najlepších skorých odrôd. V období od vzhľadu zelene pred dozretím plodov trvá 110-115 dní, zatiaľ čo v prípade, preventívna liečba včas rozhodol, rastlina je odolná proti plesni uhorkovej a botrytis infekcie. Rastlina odoláva zimné mrazy do -25 ° C, a v niektorých oblastiach pestovaných bez prístrešky bez problémov, dobrá znášanlivosť s väčšinou populácie, má dobrú zrenie výhonkov a stabilne s vysokým výnosom prerezávanie 6-8 púčiky. Banda hrozna Elegantná stredná veľkosť a hmotnosť do 400 gramov má kužeľovitý alebo takmer cylindrický tvar.

Napriek tendencii k epidémiám, Elegant si zaslúži, aby sa označilo za jedno z najlepších hrozna na osobnú spotrebu, pretože jeho plody s hmotnosťou do 7 gramov majú chrumkavý konzistenciu a osviežujúcu chuť.

Vo vyspelých ovocných alebo papilovitých plodoch sa nachádza až 22% cukrov. Nalievanie, nazelenalé bobule sa stáva biele a nadobúda zlatý opálenie. Koža je tenká, ale nezasahuje do ukladania kefiek a ich transportu.

Related  Transplantácia vytrvalých kvetov na kvetinové záhony osobných pozemkov

Hrozno Kishmish-342

Hrozno Kishmish-342Veľmi známe hybridné hrozno Kishmish-342 je maďarského pôvodu a je odvodené od prechodu Perlet a Villar Blanc. Do obdobia splatnosti rovnajúceho sa 110 – 115 dní sa táto odroda vzťahuje aj na skoré. Rastlina vytvára veľké, silné kroviny s dobre zrelými výhonkami a tiež dobre spája pri teplotách nižších ako -26 ° C. Až 80% maďarských výhonkov, ktoré sa vyrábajú v hroznoch Kishmish-342 alebo Kishmish, je ovocné, ktoré umožňuje vysoké výnosy. Výkonné trvalé kríky môžu produkovať veľmi veľké zhluky. Priemerná hmotnosť kartáčov je 300-500 gramov.

Kishmish tvorí okrúhle alebo ovocné bobule s priemerom do 1,7 cm a hmotnosťou približne 3,5 gramov. Farba zrelých plodov je nazelenalá alebo žlto-zlatá, mäso je kazia, bez jamiek a ich základov.

Pre nedostatok semien, vysoký výnos a vynikajúcu chuť Kishmish №342 je považovaná za jednu z najlepších odrôd hrozna na osobnú spotrebu a môže byť použitá ako čerstvá, tak aj na výrobu vysoko kvalitných hrozienok.

Harold hrozno

V podmienkach južného Ruska domáca hroznová odroda Harold dozrieva v 95-100 dňoch a je považovaná za jednu z prvých.

Harold hroznoTak energický rastlina vykazuje dobrú odolnosť k väčšine bežných ochorení, ale vyžaduje normalizáciu väzbu kvitnúce fáze na kríky neboli preťažené úrodu, výhonkov a zrelý pre dokončenie mal vegetačného obdobia. Tri štvrtiny výhonkov, ktoré sú vytvorené, vstupujú do plodov.

Hrozno, ktoré dozrieva, dosahuje hmotnosť 400 až 500 gramov a pozostáva z oválnych žlto-oranžových plodov približne 2,5 cm dlhého a s hmotnosťou približne 6 gramov. Kandidát na titul najlepšej odrody, hroznové vína Harold vykazujú vynikajúce chuťové vlastnosti. Má príjemnú šťavnatú konzistenciu, harmonickú a sladkú chuť a výraznú chuť muškov.

Hrozno Galahad

Hrozno GalahadSkoré stolové hrozno z Galahadu, získané z prechodu potomkov Talismanu a Východu s Muscatom Delight, v podmienkach Kuban, sa zrazí do augusta, to znamená 95-100 dní. Rastlina má vysokú rýchlosť rastu, dobrú odolnosť proti mrazu až do -25 ° C a tiež odolnosť proti infekcii oidium, pižmovou plesňou a sivou hnilobou. Výhonky hrozna Galahad rastú dobre počas sezóny, a plodnosť začína na 60-75% rastu.

Rovnako ako mnohé z najlepších hrozna na osobnú spotrebu, Galahad dáva valcové alebo kužeľové kefy s hmotnosťou od 600 do 1100 gramov. Hustota zväzkov je stredná, kefy je možné prepravovať bez poškodenia. Ťažké, s hmotnosťou až 12 gramov oválnych plodov rýchlo akumulujú cukor. V zrelej forme získajú krásne jantárové sfarbenie, zatiaľ čo buničina zostáva hustá, voňavá.

Z potomkov Delity sa hrozno Galahad vyznačuje veľmi vysokými chuťovými vlastnosťami a podľa expertnej škály hodnotenia si zaslúži 8,9 bodov.

Hrozno Priateľstvo

Hrozno PriateľstvoV zozname najlepších odrôd hrozna sa odroda Družba prináša kombináciou rannej zrelosti bobúľ, zvýšenej odolnosti voči chorobám a zriedkavej univerzálnosti. V oblastiach, kde sa vinohradníctvo rozvíja v Rusku, dozrievanie hrozna Druzhba padá na druhú polovicu augusta. Počas zimy, keď teplota neklesne pod -23 ° C, vresy prakticky nemrznú. V lete hrozno vyprodukuje až 180 kusov bobúľ na hektár.

Related  Kedy uložiť repa pre skladovanie

Zretie na viniča zužujúci sa kefa priemernej veľkosti a hustoty môžu byť určené na použitie v podobe čerstvého ovocia a prejsť na výrobu džúsov a nealkoholických nápojov vysokej kvality. Hrozno Družba má biele okrúhle bobule s priemerom do 2, 4 cm a hmotnosťou 4 gramov. Konzistencia bobúľ je šťavnatá, hustá, s charakteristickou arómou muškát.

Hrozno Risamat

Hrozno RisamatHrozno Risamat, ktoré chovali chovatelia z Uzbekistanu, je výsledkom prekročenia odrody Parkent a Katta-Kurgan. Zrelý v ranom alebo strednodobom horizonte, odroda bola pomenovaná po slávnom vinári v južnej krajine a ukázala sa ako vysoko výnosná. Z hektára výsadby získava toto hrozno až 250 kvintálov sladkých bobúľ vysokej kvality, ktoré sa používajú ako čerstvé, tak vo forme hrozienok.

Vzhľadom k tomu, že odroda má južný pôvod, v podmienkach Ruska môže krík zmraziť a odolnosť proti plesni v odrode nie je vysoká.

Pri starostlivosti o rastliny treba brať do úvahy, že výhonky hrozna Rizomat sa nezaškrtnú a kvalita plodov môže byť ovplyvnená nedostatkom alebo prebytkom vlhkosti. Stephens na kríkoch, aby sa zabránilo preťaženiu, odstránenie, a rýchlo odstránené kefy. So správnou starostlivosťou odroda prináša veľmi veľké rozvetvené zväzky plné bobúľ s hmotnosťou až 14 gramov. Ružové bobule jednej z najlepších odrôd hrozna majú výrazný valcový tvar a sú pokryté voskovou vrstvou.

Tason Hrozno

Tason HroznoZrelý na 100-110 dní, stolný druh hrozna Tason získali tí domácich chovateľov, ktorí prekročili Talianske hrozno a odroda Zoreva. Rastliny tejto včasnej odrody majú dobrú rastovú silu, výhonky na nich väčšinou dozrievajú na jeseň a viac ako polovica z nich je ovocná.

Vzhľadom na právo na najlepšie odrody hrozna pre osobnú spotrebu, Tason je dobre zakorenený a kompatibilný s bežnými podnožami.

V prípade odrody sa prerezávanie odporúča pre 10-12 pupienkov, zatiaľ čo kríky môžu vydržať až 40 výhonkov. V porovnaní s inými odrodami, hrozna Tason nie sú príliš mrazuvzdorné. Rastliny odolávajú mrazu rádovo -22 ° C a tiež nemajú dostatočnú odolnosť voči patogénom oidium a plesni. Vzhľadom na krátke obdobie zrenia choroby ovocné rastliny nie sú často ovplyvnené.

Charakteristickým znakom odrody je veľká, s hmotnosťou až 1200 gramov kefky, pozostávajúca z bielych ružových oválnych plodov s hustou buničinou a cennou chuťou. Priemerná hmotnosť bobúľ je 7 gramov, dĺžka je až 2,5 cm.

Gourmet hrozno

Gourmet hroznoStredne veľké kríky hrozna Gurman, odvodené V.N. Krainov pri prekročení odrody Kishmish Radiant a Talisman dáva zrelé kefy 110-120 dní po objavení prvých listov. Hybridná forma je charakterizovaná dobrým zrením výhonkov a zakoreňovaním odrezkov. Index lúčov pre hrozno je pevný, keď sa prerezávajú až 8 očí, ak je na krovine až 35 výhonkov.

Mrazuvzdornosť hrozna Gourmet dosahuje -23 ° С, kríky dobre odolávajú infekcii hlavných chorôb kultúry a poskytujú stabilne vysoké výnosy dobrej kvality.

Hromada tohto skorého hrozna môže vážiť od 500 gramov do 1,3 kilogramu. A s podlhovastými ružovými bobuľkami s atraktívnym vzhľadom a hmotnosťou približne 9 gramov, s príjemnou hustotou buničiny a harmonickou dezertnou chuťou s doplnkovým húsenicovým odtieňom.

Ultra-vysoký hroznový červený Muscat

Supernumerary Red MuscatHrozno úplne zodpovedá ich názvu a dozrieva sa po 95-100 dňoch od začiatku vegetačného obdobia. Červené hroznové muškátové hrozno, ktoré tvoria stredné alebo silné kroviny s kvalitatívne zrelými výhonkami a vynikajúcou kompatibilitou s existujúcimi podnožami. Pri prerezávaní 6-8 púčikov sa krúžky vyrovnávajú zaťažením 35-50 očí. Avšak vzhľadom na nízku odolnosť voči chladu môže hrozno odolávať teplotám -23 ° C, lepšie je pokryť odroda na zimu.

K bežným chorobám hrozna Muscat, červená super-skorá ukazuje stredný alebo vysoký odpor.

Ako rast, vývoj a akumulácia trvalých vín, kríky tvoria väčšie, ťažšie kefy. Priemerná hmotnosť stredne hustého alebo voľného valcového zhluku je 300 až 400 gramov. Okrúhle alebo oválne bobule s priemerom 1,8 cm as hmotnosťou približne 5 gramov majú bohatú vínovo červenú farbu, ktorá stmavne a stáva sa fialovou v čase dozrievania.

Rovnako ako je to potrebné pre jednu z najlepších tried, hrozno má chrumkavé konzistencie a dobrú chuť s nevýznamnou kyslosťou. Rozmanitosť s dôstojnými jedálenskými vlastnosťami takmer netrpí vosami, kefy môžu byť prepravované a skladované na viniči až 60 dní.

Hrozno Muscat Jantár

Hrozno Muscat JantárPred zverejnením obličiek na hrozna Muscat Amber do plnej zrelosti sa koná od 105 do 115 dní, ale Middle-grade pripočítaný druhu. Odroda tvorí stredne veľké kroviny, na ktorých dozrieva až 90% ročného prírastku. Z dôvodu poškodenia mrazom sa pestujú rastliny s teplotou -20 ° C ako plodina. Odroda je náchylná k infekcii múčnatkou a múčnatkou. Ale to toleruje kolísanie vlhkosti, bobule zriedka praskať alebo začať hniť.

Related  Vlastnosti petržlenu kučeravé a spôsob, akým rastú

Pre muškátová hroznový Amber charakteristické priemerné hodnoty alebo kónickým valcové strednej kefou hustoty. Chumáč môže mať hmotnosť asi 350 g, a jej zložka zaoblené plody – až 2,7 gramov. Karty ľahko prenášajú dopravu. Zrelé plody s mäsitú šťavnatou dužinou, výbornej chuti a vône muškátového orieška pokryté hustou zelenou alebo bledo jantárovej farby pleti.

Hrozno zábavy

Základom práce ukrajinských chovateľov pri vytváraní hrozna hrozna sa stali Codreanka a Laura, známe svojou vysokou chuťou, výnosom a skorou splatnosťou.

Hrozno zábavyZískaná hybridná forma sa tiež líši v skoršej dobe splatnosti. Bobule dozrievajú 100-110 dní od začiatku vegetačného obdobia. Rastlina je dobre zakorenená, dozrieva, spája sa a odoláva infekciám, ktoré nie sú horšie ako rodičovské odrody

Hrozno Fun vytvára veľké zhluky strednej hustoty, ktoré pozostávajú z oválnych alebo vajcovitých bobúľ tmavomodrej farby v tvare 10 g. Z dôvodu hrubého vosku sa zdá, že plné hrozno je sivé. Konzistencia zrelých bobúľ je hustá, chuť je jasná, harmonická. Kôra strednej hrúbky nie je cítiť pri jedení čerstvého ovocia, ale chráni bobule pred poškodením vosami a počas prepravy.

Zriedkavé a najlepšie hrozno – video