čerešňa na predmestíČerešne rastú takmer v každej záhrade, aj keď nie je záhrada – aspoň jeden alebo dva stromy sú nevyhnutne prítomné v blízkosti domu alebo dokonca uprostred záhonu. Ani severné regióny našej krajiny nie sú výnimkou, ale nie každý si môže vybrať ten najlepší druh višní pre moskovský región. Po prvé, je to kvôli špeciálnym klimatickým podmienkam v regióne Moskve, pretože často mrazy v tomto regióne dosahujú 35 stupňov.

Predtým, než sme zistili, aké vlastnosti by mal mať odrody čerešní a višní na pestovanie v severných oblastiach, a niektoré čerešňa úspešne zakoreniť tu stojí za to trochu hovorí o klimatických predmestí.

Silné zimy pri Moskve

ťažké zimy regiónu MoskvaAko už bolo uvedené vyššie, zimy na moskovských predmestí sú pomerne ťažké a často sa vyskytujú také katastrofy ako námrazy. Z toho dôvodu by mali mať čerešňové odrody v regióne Moskve:

 • dobrý mrazuvzdornosť – odoláva takému režimu nízkej teploty;
 • zimná odolnosť – tolerovať ostré mrazy alebo námrazy.

Najčastejšie choroby ovocných stromov

Ovocné stromy rastúce na území regiónu sú veľmi často náchylné k chorobám, dlaň nadradenosti medzi nimi sú:

 1. Cherry škvrnitosti listov. Listy sú zarážajúce – listy postupne menia farbu, žltnú a rozpadajú sa.cherry škvrnitosť
 2. Moniliosis. Ovplyvňuje ovocie – čerešne sú pokryté bielou vrstvou a hnilobou.moniliosis

Preto by mali čerešne pre moskovskú oblasť tiež zvýšiť odolnosť voči týmto chorobám, pretože sa môžu zbaviť čerešní iba pomocou chemických látok, čo spôsobí, že plody budú nevhodné na spotrebu.

Uvedenie všetky potrebné požadované vlastnosti z najlepších odrôd čerešní na predmestí, medzi nimi je niekoľko druhov, ktoré sa darí v tomto klímy a nie sú náchylné k chorobám:

 • Cherry Cherry;
 • Apukhtinskaya čerešňa;
 • Turgenevka;
 • Mladá čerešňa.

Rozmanitosť Cherry Lubskaja

Cherry LubskáJednou z výhod tejto odrody je jej malá výška vo veku dospelosti – čerešňa rastie nie viac ako 3 metre, čo veľmi uľahčuje zber.

Related  Ako pestovať strom avokáda doma z kameňa

Dôležité je skutočnosť, že Lyubov Cherry tvorí strednú hustotu koruny, hoci sa šíri. To zjednodušuje jeho priebeh počas prerezávania. Postranné vetvy sú oblúkovité a sú umiestnené pod ostrým uhlom k hlavnému kmeňu. Farba kôry čerešne je hnedá so sivým nádychom, povrch samotnej kôry je pokrytý prasklinami.

Bobule sú krásne nasýtené červené farby, chuť dominuje kyslosť. Z tohto dôvodu sa čerešne tejto odrody najčastejšie používajú pri valcovaní kompótov alebo džemov, kde sa kyslý list môže žehliť pridaním cukru.

plodov odrody LubskáLubský kultivar sa odvoláva na ovocné odrody višní pre moskovskú oblasť a plodí ho dokonca sám. Úroda môžu už od druhého ročníka stromu života, k dosiahnutiu 9-ročných cherry prichádza do plnej sile a hojné ovocie, plody sú odolné voči doprave. Avšak po 20 rokoch jeho životný cyklus skončí a strom sa vyčerpá.

Nevýhody kultivaru Cherry Lubskaya zahŕňajú vlastnosti kôry. Prostredníctvom prasklín, ktoré sú v ňom k dispozícii v ťažkých mrazoch, sa čerešňa môže spáliť, takže kmeň, rovnako ako korene, potrebujú ďalšie prístrešky.

Pri pestovaní trávy v Ľubľane na kyslých pôdach pred výsadbou sadeníc je potrebné vápnenie pôdy, pretože táto odroda s rastúcou kyslosťou nerastie.

Tiež odroda Cherry Lyubskaya reaguje zle na časté chemické hnojenie, ale s vďačnosťou bude mať organické. V starostlivosti o odrody je nenáročný, nevyžaduje prerezávanie (okrem odstraňovania suchých výhonkov) a hojné zavlažovanie (zalievanie je nutné mierne, takže nebol stojaté vody v blízkosti koreňového systému).

Cherry odroda Apukhtinskaya

Cherry odroda ApukhtinskayaOdroda sa tiež nerozlišuje veľkou výškou (2,5-3 m), ktorá sa podobá púšti. V druhom ročníku veľkých tmavo červených čerešní plodne plodí, trochu ako srdce. Plody mierne horké.

Apukhtinskaya čerešňa patrí k oneskoreným samopôsobivým odrôd, kvitne v júni, zber sa zbiera v neskorom lete. Vďaka neskorému kvetu je čerešňa skôr zimná, ale zároveň kvôli tomu nie je vhodná na použitie pri krížovom opelení. Okrem toho, v prípade začiatku jesene a ostré chladenie, čerešne nemusia mať čas dozrievať a spadnúť. Rozmanitosť však takmer nie je vystavená kokomikóze.

Related  “Zanitari” pre záhradu – lacewings

zrelých čerešníPri výsadbe Apukhtinskaya čerešne pre moskovskú oblasť, musíte si vybrať dva-rok-starý sadenice. Najvhodnejšie miesto pre strom bude južná strana záhrady, kde sa sadenice dostanú dostatok slnečných lúčov, ktoré sú potrebné na normálny vývoj.

Rastliny čerešne lepšie na jeseň, pri výbere miesta vzdialenej od podzemných vôd (nie viac ako 2,5 m od povrchu zeme).

Táto odroda môže byť pripisovaná najlepším čerešniam v regióne Moskve, pretože je absolútne nenáročná v starostlivosti. Stačí stačiť hnojiť a orezať strom v čase. Prvé kŕmenie sa vykonáva počas výsadby (superfosfáty, draslík a organické hnojivá), následné hnojenie sa vykonáva raz za tri roky. Pri prerezávaní na strom, musíte nechať len 5 výhonkov na korunu. Prvé prerezávanie sa uskutoční ihneď po výsadbe. Potom každý jeseň, koruna je jednoducho rezaná, aby udržala tvar a produkovala bohatú úrodu.

Pokiaľ ide o zavlažovanie, je povinné len vtedy, keď sa sadenice vysadia a počas sucha. V budúcnosti je čerešňa dobre riadená prírodnými zrážkami.

Cherry Turgenevskaya

cherry odrody TurgenevskayaCherry Turgenevskaya je odvodený na základe Cherry Zhukovskaya. Strom nie je ani vysoký, nie viac ako tri metre, koruna je vo forme obrátenej pyramídy. Ovocie dozrievanie začína na začiatku júla, slnečné leto s dostatočným množstvom zrážok v šťavnaté čerešne, tam je prakticky žiadne kysnutie.

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch odrôd má Turgenevka nízku sebestu, takže potrebuje opeľovače. Najlepší sused v tomto prípade bude Lyubskaya čerešňa.

Vo všeobecnosti je Turgenevka najlepším druhom čerešní pre moskovskú oblasť. Je dobre zimovaná pri nízkych teplotách, má pretrvávajúcu odolnosť voči chorobám. Aj odroda sa vyznačuje vysokým výnosom, veľké ovocie je dobre prepravované.

Turgenevskaya na predmestíPri starostlivosti o túto čerešňovú odrodu je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 1. Pri pristátí sa vyhýbajte nízkym miestam.
 2. Každoročne prerezávajte strom, dávajte pozor na dolné vetvy, aby ste zriedili korunu.
 3. Počas obdobia dozrievania sa vykonáva dodatočné zalievanie.
 4. Ak chcete chrániť strom pred škodcami, je lepšie ho skryť na zimu.

Pri výbere čerešňové Turgenevka odrôd pre pestovanie v predmestí stojí za zváženie, že medveď ovocie cherry začína iba 5 rokov po výsadbe, a puky majú strach z jarných mrazov.

Rozmanitosť Cherry Molodyozhnaya

čerešňový kvetMladé čerešne – hybrid, ktorý pochádza z prechodu dvoch odrôd – Lubského a Vladimíra. Čerešňa tejto odrody môže rásť v podobe stromu a ker. Strom rastie maximálne na 2,5 m, zber sa zbiera na konci júla.

Related  Pre obyvateľov Uralu a Moskovskej oblasti – druhy rastlín pestovaných cez sadenice, sejba semien v marci

Plody sú bohaté na červenú, majú šťavnatú buničinu a sladkú a kyslou chuťou. Najčastejšie sa čerešne značky Molodezhny konzumujú čerstvé, a je tiež dobré v ochrane.

kvety mládežeCherry ostružiny ročne a hojne, dobre toleruje zimné mrazy. Ale, rovnako ako v Turgeneve, kvitnúce pupeny nemajú na jar odolnosť proti mrazu. Navyše, pri pomerne vlhkom lete, ktoré je sprevádzané vysokou teplotou, sú často postihnuté plesňovými ochoreniami.

Ak chcete pestovať túto čerešňu, musíte vybrať dobre osvetlené miesto, najlepšie ak je na kopci. Mladá čerešňa má rád piesočnatú neutrálnu pôdu a mierne zavlažovanie a tiež potrebuje prerezávanie na vytvorenie koruny a odstránenie suchých konárov. Mladé sadenice potrebujú na zimu ďalšie prístrešky.

Uvedené odrody čerešní dokonale prežívajú v klimatických podmienkach regiónu Moskva. Budú prinášať ovocie hojne s náležitou starostlivosťou a vytváraním potrebných podmienok pre ich rozvoj.

Prehľad videa najlepších odrôd čerešní pre stredný pás a predmestia