Aromatický melón BukharaMelón Chogare alebo Buharka sa používa na volanie sladké plody obyvateľov bývalého Sovietskeho zväzu, stredoázijské odkazuje na predčasne odrody chandalak alebo handalak.

To je plodný skorý melón so zaobleným alebo mierne splošteným ovocím. V rastliny hodnotené ako Tall Chogare zelenkavo alebo svetlo žlté sfarbenie kože, pokrytý sietí typické pre kultúru trhlín. Buničina je hustá, s taviacou, šťavnatou konzistenciou. Doba vegetácie je 70-80 dní. So správnou zálievku a režim teploty vlhkosti melón na krátku dobu sa mi podarí nazbierať veľa cukru, ale ovocie rýchlo prezreté a nebudú prepravovať.

Rozmanitosť melónu Bukhara 944

Rozmanitosť melónu Bukharka 944 v predajiRozmanitosť Bukharka 944 alebo Chogare bola odvodená personálom stredoázijskej experimentálnej stanice VIR. Nenáročné výnosy poľnohospodárskych plodín dokonale previesť kultiváciu v slaných pôdach, sú imúnne voči múčnatke a ich plody dosiahnuť hmotnosť 4-7 kg. melón koža je ľahko pokrčený, svetlo žlté, zdobené s občasnými škvrnami hnedej a oranžovej tieňa.

Na rezu má melón silnú bielu buničinu s obsahom cukru až 13,5%. Melón tejto odrody má rozpoznateľnú vôňu pripomínajúcu hrušku.

Kvôli kôry sú zvlnené zrelé melóny z melóna odstraňované nezrelými. Zbierka ide na niekoľko recepcií a stupeň pripravenosti určuje:

  • na vzhľad melónovej príchuti;
  • na sušenie biča;
  • o sfarbení melónov;
  • vzdelávaním na povrchu očného vzoru.

Počas sovietskej éry bola odroda Bukharka rozdelená na tradičné pestovanie tekvicových plodín uzbeckej SSR a kazašskej SSR. Dnes melóny melónu v týchto krajinách sú obsadené s inými odrodami. V Uzbekistane sa uprednostňujú odrody melónov, ktorých plody sú schopné dlhodobo chrániť svoj vzhľad a dopravu na dlhé vzdialenosti.

Prvým z hlučných zranení sa objavuje značka ChogarePodľa týchto indexov melóny chogarského druhu nie sú konkurencieschopné s veľkými sladkými plodmi goulady alebo iných druhov. Ale sú stále milovaní miestnym obyvateľstvom a sú prvými, ktorí sa objavia na jasných hlučných trhoch.

Vlastnosti poľnohospodárskej technológie

Nenáročná a ranná zrelosť odrody Bukharka umožňuje pestovať ju nielen v južných oblastiach, ale aj v strednom pásme Ruska. V tomto prípade môžete využiť skúsenosti uzbeckých pestovateľov melónov, ktoré používajú na melóny agrotechnické techniky charakteristické pre pestovanie vodových melónov. Avšak kvôli náročnejšiemu melónu na úrodnosť pôdy sú semená po aplikácii hnojív zapustené do vlhkej pôdy.

V strednej Ázii a v Malé Ázii sa už v apríli vysádzajú skoré melóny, keď teplota pôdy dosiahne 12-13 ° C. Na jar je riziko zamrznutia mrazom v tejto oblasti minimálne av strednom Rusku melóny potrebujú prístrešie, aspoň do polovice júna. Čím hustšia je pôda, tým menšia by mala byť hĺbka osiva. V priemere na uzbeckých melónoch sa semená ponoria do pôdy o 4 až 6 cm, čo zabezpečuje rastliny s kohéznym klíčením a rýchlou tvorbou silného koreňového systému.

Video o výhodách melónu