Klady a zápory plastových kazietPráca na dvore alebo chate je vždy spojená s pestovaním zeleniny a kvetov. Každý druhý záhradník sa pokúša sama pestovať sadenice pomocou rôznych úprav a nových agrotechnických riešení. V nedávnej dobe na záhradné náradie patrili kazetové formy na pestovanie sadeníc.

kazety umožňujú druhy rastú v semenáčikov domov a skleníkových podmienkach sa úplne vytvoreného koreňového systému, ktorý môže rýchlo usadiť v otvorenom poli a produkujú vysoko kvalitnú úrodu.

Sekčný kontajner určený pre pestovanie rastlín výhonky mať rôzny tvar písmena a sú klasifikované do plastu a rašeliny, ktoré majú osobitné zásobník pre zachovanie vlhkosti a vytváranie čistotu v priehradkách alebo dosky, ktoré sú vystavené osiate klíčenie semien a komfortu nosenia a doprava. Plastové kazety na pestovanie sadeníc Sekčné plastové kazety pre sadenice Ľahké formy rôznej hĺbky umožňujú pestovať sadenice absolútne akejkoľvek rastliny, čo jej spôsobuje chránené prostredie pre vegetatívny vývoj pred a po pristátí na otvorenom teréne. Kazety pre sadenice sú zlatým priemerom medzi používaním hrncov a ťažkopádnymi drevenými krabicami so sadením.

Výhody plastových kaziet pre sadenice

Metódy pestovania sadeníc v kazetách

Agrotechnická technika používania kaziet pre sadenice je jednoduchá a veľmi sa nelíši od metód pestovania sadeníc v iných nádobách. Mnoho buniek dokáže pestovať veľké množstvo výhonkov, čím šetrí priestor, aby zabezpečil plné vegetačné obdobie pred uvoľnením prvých listov.

Prázdna bunka je naplnená vopred pripravený primer s ľahkou a porézny štruktúru obohatenú o všetky živiny potrebné mikro- a makro-prvky, ktoré sú zasiate semená, žiarovky alebo výhonky sú zasadené kvetiny a kríky. Po výseve formy sú zahrnuté do fólie a udržiavaná v teplotnom rozmedzí od 25 ° C vo vetranej miestnosti svetlo.

očkovanie kaziet na osivá pre sadenice

Aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti v bunkách, v nich sa vytvárajú otvory, aby unikli prebytočnú vlhkosť.

Zavlažovanie sadeníc kazety sa účelne uskutočňuje pomocou rozprašovacieho zariadenia, ktoré rozprašuje vodu na mikro kvapky.

Po dosiahnutí určitého obdobia vegetatívneho vývoja sa sadenice z plastových kontajnerov ľahko odstránia a vysadia na otvorenom teréne.

Related  Je veľmi dôležité vedieť, kedy pestovať fazuľa na otvorenom teréne v rôznych klimatických zónach

výsadba sadeníc z kaziet na zem video

Rašelina páska – čistá plocha pre pestovanie rastlín z hľadiska ochrany životného prostredia a biologické aspekty poľnohospodárskej techniky. Sadenice s rašelinou kontajnery boli vysadené v otvorenom teréne, potom pod vplyvom vlhkosti a ďalších klimatických prvkov rozložených v pôde, opúšťať mikročastice užitočné, hnojenie pôdy v ňom.

Plastová nádoba má opätovne použiteľnú vlastnosť a podlieha praniu a čisteniu, zatiaľ čo rašelinové kazety na sadenie sú jednorazovým výrobkom.

Výhody kaziet pre sadenice

Použitie kazetových foriem na pestovanie sadeníc má niekoľko výhod:

 • stanovuje možnosť pestovania jednotlivých výhonkov v izolovaných podmienkach, čo predpokladá a zabezpečuje zdravý vývoj závodu;
 • vytvára optimálne priaznivé podmienky pre vývoj silného koreňového systému rastlín a rovnakých vývojových podmienok pre všetky prvky semenného materiálu;
 • eliminuje ťažkosti spojené so zberom sadeníc;
 • vytvára pohodlné podmienky počas pestovania sadeníc vďaka svojej kompaktnosti;
 • stanovuje rýchle vysadenie sadeníc na otvorenom teréne a neumožňuje poškodenie koreňového systému;
 • má nízke náklady a stanovuje úspory podľa nákladovej položky zahrnuté v obstarávacej cene sadeníc;
 • Plastová nádoba je ľahká a má tvrdú hustotu steny, ktorá umožňuje jej prevádzku počas niekoľkých období výsadby;
 • vzhľadom na rôznorodosť tvarov, priemeru a hĺbky kazetové formy umožňujú pestovanie úplne prirodzeného zoznamu rastlín;
 • rašelinové balenie je vynikajúce hnojivo pre pôdu po kvalitatívnom rozklade;
 • Kazety pre sadenice sú pohodlné z fyzického i estetického hľadiska.

Správna voľba kaziet pre pestovanie sadeníc

Tvárou v tvár obrovskému sortimentu kazetových foriem pre sadenice, je záhradník stratený v dohľade, čo je stále zmena z nich, aby si vybrali, aby sa nezachytili.

Hlavné vlastnosti výrobkov, ktoré je potrebné venovať pozornosť:

 • rozmerové charakteristiky a pokyny na použitie kazetových foriem od výrobcu;
 • materiál výroby: hustá plastová alebo nie príliš hustá a porézna štruktúra rašelinových foriem;
 • použitie pri výrobe netoxických materiálov a pomer prírodných k umelým, ktorý sa rovná 70 až 30%; uprednostňovať formy polystyrénu a rašeliny bez všetkých zložiek nečistôt;
 • náklady na formy kaziet;
 • prítomnosť vákuového obalu, čo naznačuje správne ukladanie kaziet, a to najmä pri kúpe rašelinových častí;
 • ak neexistuje inštrukcia na použitie, potom sa výber uskutočňuje podľa agrotechnických noriem rozvoja rastlín;
 • pri výbere úsekov podľa veľkosti bunky stojí za to, že si kúpite plesne s malou hĺbkou, aby ste zabezpečili efektívne výsadbu v prípadoch prerastania sadeníc alebo výhonkov.

Related  Prečo sa listy hrozna stávajú svetlozelenými farbami

Vedieť o formách pod sadenice sú najdôležitejšie vlastnosti, môžeme bezpečne dostať do práce, a v súlade so všetkými podmienkami a štandardy chovu, rast zdravé a silné rastliny s cieľom získať vysoké výnosy a veľké kvety.

Spôsob pestovania sadeníc v plastových a rašelina sekčných foriem doma alebo v skleníkoch je rovnako účinný, ale ktorý z nich aplikovať v praxi, by mal sám rozhodnúť exekútora pre pestovanie a výsadbu, zaistenie pohodlia doplnok záloha na úkor testovanie na jeho pozemku.

Video: ako vytvoriť kazety pre sadenie sami