Hnojenie hnojiva hlaveňomPre vysokú plodnosť vašej záhrady musíte na jar urobiť hnojenie ovocných stromov a kríkov. Plantáže sú kŕmené hnojivami. Hlavnými zložkami vývoja stromov sú dusík, fosfor a draslík. Pri použití týchto typov hnojív sú plantáže nasýtené kyslíkom a užitočnými látkami potrebnými na aktiváciu vegetatívnych procesov. Najmä hnojenie ovocných stromov a kríkov je potrebné na jar, keď sa zobudia a potrebujú ochranu a pomoc.

Hnojivá na ovocné stromy a kríky na jar: ich typy

Hnojivo pre ovocné stromy a kríkyMnohí záhradníci a záhradníci sa pýtajú: Čo hnojiť stromy na jar? Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, ktoré hnojivá potrebujú. Potreba ovocných stromov a kríkov v určitých prvkoch potrebných pre výživu a vývoj sa mení v závislosti od vegetatívnych procesov. Na jar, plantáže potrebujú draslík. Fosfor a dusík sú potrebné pre tvorbu ovocia.

Proces kŕmenia sa uskutočňuje pomocou organických alebo minerálnych látok. Nižšie sú niektoré z nich:

  1. Organické hnojivá sú humus (kompost, vrh, hnoj, rašelina), pri ktorých je pôda obohatená o vitamíny.
  2. Minerál – sú rozdelené na jednoduché, keď ich zloženie obsahuje jednu zložku a komplex, ktoré naopak obsahujú niekoľko. Ich základom je fosfor, draslík a dusík.

Kopanie pôdy po vrchnej obliekaní humusom a rašelinouOrganické – prírodné pre plantáže hnojív. Ich hlavnou funkciou je zlepšenie zloženia pôdy. Neškodte. Kŕmenie stromov s hnojom je pomerne populárna metóda. Obsahujú mikroelementy potrebné pre rast – meď, mangán, kobalt a ďalšie. Kompost, ako jeden z typov hnojív, je celkom univerzálnym nástrojom. Môže to byť: 1. humus a rašelina – ako nezávislé zložky; 2. a zmes listov, listov a fermentovaných organických zvyškov so zeminou.

Dusíkaté hnojivá, ako druh minerálneho hnojiva, by sa mali používať veľmi opatrne. Patria medzi ne dusičnan amónny, síran amónny a karbamid (močovina).

Je dôležité dodržiavať dávkovanie, proporcie a bezpečnostné opatrenia. Je potrebné starostlivo prečítať návod na použitie, aby ste nepoškodili seba alebo rastlinu.

Hnojivá z draslíka, musí byť použitá v zriedenej forme (zriedená železom, zinkom). Najčastejšie používaným liekom je síran draselný. Správne dávkovanie obohatí strom alebo ker s potrebnými prvkami, ktoré im prinesú dobré ovocie. Pri miešaní hnojivá s obsahom draslíka a fosforu je dosiahnutý najlepší účinok.

Aplikácia hnojív pod ovocímfosfor, pomôcť pri prispôsobovaní plantáží environmentálnym faktorom, ktoré ich robia silnými a odolnými voči mrazu. Musia byť zavedené do zeme hlbšie na jar, aby korene absorbovali činidlo čo najviac. To je nevyhnutné pre koreňový systém, ako výsledok – dobrá kvalita a množstvo ovocia.

Správne vybraný a použitý hnojivo pre ovocných stromov a kríkov na jar, a to nielen obohatiť ich komponenty a materiály potrebné na potraviny, ale aj zlepšenie vlastností pôdy, ktorá zaistí dobrú úrodu.

Hnojenie ovocných stromov a kríkov na jar

Jarná obliekanie mladých stromovJarné hnojenie ovocných stromov a kríkov začína zavedením prvkov obsahujúcich dusík do zeme. Na nasýtenie rastliny vitamínmi a mikroelementmi môžete použiť močovinu alebo dusičnan amónny. Proces kŕmenia koreňom sa vyskytuje postupne a postupne. Mikroelementy a vitamíny zavedené do pôdy, so zrážaním, budú klesať na korene a absorbovať ich.

Pre každú plantáž sa nachádza systém tzv. Kŕmenia, potrebné látky. Vďaka tomu sa môžete naučiť podávať ovocné stromy a kríky na jar.

Jarná starostlivosť o jabĺčky začína v apríli. Keď sú prvé listy viditeľné, môžete začať proces hnojenia pomocou zmesí obsahujúcich dusík – humus, močovinu alebo dusičnan amónny. Prichádzajú do stromových kmeňov. Tieto látky aktivujú vegetatívne procesy. Hnojivá sa zavádzajú do pôdy pri kopaní alebo uvoľňovaní. V takom prípade je koreňový strom napájaný.

Hruška tiež potrebuje vitamíny a mikroelementy na jar. Je oplodnené dusičnanom amónnym, močovinou a kuracím vrhom.

Kuracie tresky by sa mali zavádzať v malých množstvách, inak hrozí nebezpečenstvo pálenia kmeňa a koreňov stromu.

Pri miešaní soli s vodou je dôležité dodržiavať pomery 1: 0,5. Každý rok na jar by sa malo zvýšiť množstvo použitých hnojív, pretože samotný strom rastie a rastie.

Hnojenie na jar pod ovocnými stromamiPred rozkvitaním čerešňových kvetov je potrebné urobiť jeho vrchný obväz. Od začiatku jari je stále ešte málo listov na strome, počas tohto obdobia sa hnojivá majú zavádzať v kvapalnej forme. To bude obohatiť strom, ešte pred kvitnutím, so všetkými látkami potrebnými pre výživu.

Je žiaduce zavádzať kvapalné hnojivá periodicky, ak zaniklo malé množstvo zrážok. Tiež je vhodný pre kurací hnoj, dusík a organické zložky v zmesi.

Skúsení záhradníci a záhradníci vedia, že pre kríky, ako sú egreše, ríbezle, maliny, ostružiny sú tiež dôležité a vrchný obväz je potrebný na jar. Mali by byť oplodnené nasledovne:

  • dusičnan draselný;
  • zmes popola a močoviny;
  • ekofoskoy;
  • zmes viacerých typov hnojív.

Zavedenie hnojiva na jar pod ovocnými stromami a kríkmi je dôležitým faktorom pri tvorbe plodov a ich normálny vývoj. Kopanie a uvoľňovanie pôdy každoročne vedie k poveternostným vplyvom na Zemi. Preto je potrebné podávať nielen plantáže, ale aj pôdu. Minerálne a organické hnojivá dodávajú a obohacujú pôdu a stromy potrebnými látkami. To je potrebné nielen pre rast a plodnosť rastlín, ale aj pre zlepšenie zloženia pôdy.

Hnojenie ovocných stromov a kríkov začína na jar pred kvitnutím. Počas tohto obdobia sú plantáže oslabené a potrebujú počiatočnú starostlivosť. Koreňový systém vyžaduje dobíjanie. To sa dosiahne zavedením hnojív do pôdy. Samotný proces hnojenia ovocných stromov a kríkov je prvým krokom k dobrému zberu.

Pravidlá pre hnojenie ovocných stromov – video