Dobre udržiavané pole zemiakovZemiaky sú plodiny širokého radu. Od okamihu, kedy sú hľuzy zatvorené až po prvé výhonky, zvyčajne 10 až 25 dní, v závislosti od odrody. Tento fakt ovplyvňuje skutočnosť, že zemiaky sú veľmi nízko odolné voči agresii burín. Ak nebol použitý herbicíd pre zemiaky po klíčení – výťažok sa môže znížiť o 75-80%. Okrem toho sú buriny nosičmi chorôb, ktoré môžu zabiť celú plantáž zemiakov.

Aký je účinok liečby herbicídom?

Ovládanie burinyMyšlienka používania látok, ktoré dokážu bojovať proti burine, má racionálne zrno. Mechanické spracovanie nevylučuje možnosť infekčnej infekcie pri poškodení zelených častí zemiakového kríža. Navyše, rezanie hornej časti buriny, nemáte plnú záruku jej ničenia. Mnoho burín začína rásť ešte väčšou silou.

Je dôležité vybrať ten správny herbicíd, zoznámiť sa s podmienkami jeho použitia a zvážiť, v akej zmesi na postrek môže vstúpiť ako zložka.

Pred aplikáciou herbicídu v praxi sa musíte uistiť, že sú splnené tieto podmienky úspešnej liečby:

  • Pozemný nábrežie, ktorý zostane ako skládka po pôrode, sa určite musí vyrovnať;
  • Pri zakoreňovaní hľúz v zemi by mali byť v hĺbke aspoň desať centimetrov. Inak môže účinná látka vstúpiť do zóny zemiakových klíčkov;
  • Štruktúra obrábanej pôdy musí byť jemná, čo pomôže rovnomerne rozložiť herbicídy v celej hrúbke;
  • Pôdna vlhkosť by mala byť v rozmedzí 80%, len v tomto prípade sa látka ukáže s každou účinnosťou.

Spracovanie máp mafického poľa s herbicídy Spôsob, akým bude herbicíd použitý, rovnako ako jeho výber, bude závisieť od vegetačného obdobia zemiakov a od sortimentu burín, ktoré musia byť odstránené. Z burín na zemiakoch sú prípravky, ktoré možno použiť na spracovanie plantáží v počiatku obdobia po vzídení, vynikajúce. Sú určené na boj s plevelmi a diktátmi.

Na poľnohospodárskom trhu sú široko zastúpené herbicídy novej generácie, to sú prípravky s pôdnym účinkom, v ktorých je prosulfokarb hlavnou účinnou látkou. Je súčasťou liečby v rannom veku a bráni rastu mnohých ročných burín. Ako sa zbaviť bridlíc v sadoch zemiakov? Ako odvodiť z postele lôžko z bedrového húževnatého a čierneho nočného listu? Všetko je veľmi jednoduché – stačí použiť herbicíd v momente, keď buriny tvoria prvé výhonky.

Výhody liečby herbicídom

Ručné pletenie zemiakovKaždé letné obyvateľstvo vie, že pravidelné používanie herbicídov na plantážach zemiakov prináša dobré výsledky a efektívne proti obrovskému spektru burín. Ale v tomto prípade sa to nedalo bez výnimiek. Najťažšie, čo robiť s bindwort, ktorý nielen zabraňuje úplnému rastu hľúz, ale aj depresie nad zemou časť Bush, opletenie sa s jeho vinice. V našom regióne je tento problém obzvlášť naliehavý a kvôli tomu sa pri pravidelnom pliesňovaní vyžaduje množstvo výsadby zemiakov.

Názov produktu“Titus” je vysokokvalitný herbicíd, ktorého hlavným účelom sú jednoročné a viacročné obilniny. Ale okrem nich úspešne eliminuje problém lezenia trvaliek, menovite – húštiny poľných bříz. Tento liek sa môže použiť ako sólovo, tak v kombinácii s látkami zo skupiny metribusínov. Pri postriekaní kultivovaných rastlín chemická látka im nepoškodzuje a postihuje výhradne buriny. Prístup k pôdnej vrstve – rýchlo sa rozkladá a stráca svoje vlastnosti. Oblasti je možné spracovávať aj za mračných podmienok, aktivita neklesá ani vtedy, keď dážď prebehol 30 minút po aplikácii.

Herbicíd “Titus” na lôžkoch zemiakov je veľmi účinný vďaka svojej účinnej látke rimsulfuron. Dodávané na trhu vo forme vo vode rozpustných granúl. Okrem zemiakov sa používa aj na spracovanie plodín s paradajkami a obilnými poliami. Je klasifikovaný ako post-emergentný herbicíd so selektívnym účinkom.

Absorpcia sa uskutočňuje pomocou povrchu listu, po ktorom rastlina blokuje schopnosť buniek rozdeliť sa. Praktický rast buriny okamžite zastaví a samotná smrť sa môže pozorovať do piatich dní od okamihu postreku. Nepoškodzuje životné prostredie, je preto absolútne bezpečné.

Predtým, než odstránite väzbu na zemiakovom poli, mali by ste starostlivo prečítať pokyny pripojené k herbicídu.

Medzi výhody liečiva možno poznamenať, že jeho použitie úplne nahradí liečbu činidlami pred vzídením a predvolením. Po jednom postreku sa buriny zničia, opakované použitie je často zbytočné. Polčas rozpadu, v ktorom je liek biologicky odbúrateľný v pôde, je desať dní.

Lapis lazuli z buriny“Lapis” pre zemiakové polia sa používa o nič menej často ako iné prípravky tohto spektra účinku. Jeho pôsobenie možno charakterizovať ako systémovú, takzvanú – poistnú kompozíciu. Je to herbicíd so selektívnym účinkom na pôde, inými slovami – selektívny prípravok na zem. Používa sa ako prostriedok pred vzídením a po vzídení. Patentovaný a vyrobený v Rusku, je dostupný ako zmáčateľný prášok, zabalený do polyetylénových obalov pre malé obaly. Nepochybnou výhodou “Lazurite” je obdobie jej aktívneho pôsobenia na burinu.

Po jednorazovej liečbe sa počas tejto sezóny na liečenej ploche už nezobrazujú obťažujúce rastliny. To vyvrcholí ako smrť dospelých burín už, a umieranie vyklíčených klíčkov. Požadovaná dávka sa stanoví na základe rozsahu šírenia buriny, stavu obrábanej pôdy a veľkosti pozemku. Hlavnou aktívnou zložkou je metribuzín, ktorý je schopný odstrániť obilniny, dvakrát denne počas dvoch týždňov. V ťažkých prípadoch môže byť potrebné opätovné ošetrenie, ktoré sa vykonáva po mesiaci po prvom v suchom a horúcom počasí a po dvoch týždňoch – s vysokou vlhkosťou a dažďom.

Ovládanie buriny pomocou herbicídu – video