bohaté plodyDnes na súkromných pozemkoch, ako kedysi v najlepších botanických záhradách, nájdete ovocné rastliny z celého sveta. Žiadna výnimka – pocit čerešne, fotografie a opis odrôd, ktoré pomôžu vytvoriť predstavu o kultúre a nájsť jej miesto v záhrade alebo na záhrade v ktorejkoľvek oblasti našej krajiny.

Plsť čerešňa pochádza z Ďalekého východného regiónu: Čína, Kórea a Manchuria. Svojím menom je rastlina povinná zjavne belavú hromadu na listoch, mladých výhonkoch, riasy a dokonca aj kôrovce bobúľ.

Rastlina, ktorá je veľmi odlišná od divokých a pestovaných odrôd čerešní známych v Európe, bola objavená v našej krajine až na začiatku minulého storočia. Mrazuvzdorné, ľahko tolerované sucho a bohaté ovocné kríky záujemcov o ZSSR. Práce na pestovaní a cielenom výbere plodov boli vykonané na Ďalekom východe av centre európskej časti.

groundlingUž v 30. rokoch, vďaka práci NN. Tikhonova, I.V. Michurina a G.T. Kazmin k dispozícii sovietskych záhradníkov bolo asi tucet odrôd mrazu výnosom a hybridov Prunus tomentosa a piesku čerešňa. Neskoršie odrody boli získané vhodné pre pestovanie nielen na juhu Primorye, Kaukazu a ďalších oblastiach s relatívne miernym podnebím, ale aj v centrálnom Rusku.

Vlastnosti výberu plste čerešne pre rôzne oblasti

dvojročná sadenicaModerné odrody čerešní cítil, podľa opisu a obrazu, to je veľký-rodil, vytrvalý kríky výšky 1 až 2,5 metra, ktorý je schopný produkovať až 15 kg sladké bobule užitočné.

Plsťová čerešňa je lepšia proti takýmto nebezpečným chorobám plodín z kôstkového ovocia, ako je kokombozikóza a klyasterosporióza. Je menej náchylný k útokom hmyzu škodlivého hmyzu a skôr ku dňu ako normálna čerešňa. Už v priebehu 2 – 3 rokov je oblasť pestovania keramických ramien doslova omietnutá najskôr kvetmi a potom s tečúcou vaječníkmi.

list chlpatosťAle s mnohými pozitívnymi črtami a táto kultúra má svoje slabé stránky. Treba poznamenať, že v porovnaní s bežnou čerešňou má jej vzdialený ázijský bratranec kratší život. V opise odrôd plodov čerešne sa uvádza, že maximálny vek kríkov je 16-19 rokov. V skutočnosti, v strednom páse, po 8-10 rokoch, plantáže vyžadujú kardinálnu obnovu.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať výberu plodov višňových odrôd pre región Leningrad a ďalšie oblasti severozápadného regiónu. Tu, kvôli častým jarným rozmrazeniam, po ktorých nasledujú mrazy, pod hustou tinktúrou, dokonca úspešne zimovacia rastlina môže vyprevat. Podobná situácia sa vyvíja aj pri výbere rôznych plsti čerešní pre Ural.

Nebezpečenstvo pre kultúru je nadmerné a vlhké nie príliš teplé leto. V takýchto prípadoch všetky kôstkovice sú vystavené riziku moniliosis, čo vedie nielen k strate úrody, ale aj k zničeniu všetkého Bush.

Ak časté zrážky – normou pre región, záhradník sezóny budú mať dva alebo trikrát vykonať spracovanie vykládky fungicídy, rovnako ako priebežne sledovať stav krovia, aby mohol vykonávať svoju sanitárne prerezávanie, nezabúdame ani na kŕmenie a odstránenie opadaného lístia a lesných plodov.

Ak máte, aby sa zmestili plsti čerešne odrôd na predmestí alebo v inom regióne s hrubými, kyslé, no odd-bohaté organické pôdy, je potrebné venovať pozornosť nielen na schopnosti vydržať mráz, ale aj na požiadavky rastlín na zemi. Krík spravidla rastie lepšie, je hojnejší a plodí na svetlo, voľné pôdy s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou.

Ak pôda v lokalite nespĺňa požiadavky rastlín, je deoxidovaná a zmiešaná s hnojivami, pieskom a rašelinou v štádiu výsadby. Potom opakujte postup s periodicitou 4-5 rokov. Každý rok sa kŕmia čerešničkou.

Felt Cherry Natalie

cítil cherry nataliVýkonný vysoký ker 1,8 metra s výnosom 9 kg zo závodu. Tmavo červené, ľahko dospievajúce plody Natalie cítili, že čerešňová značka dosahuje hmotnosť 4 gramy. Bobule s červenou šťavnatou buničinou majú harmonickú sladkú a kyslou chuťou. Zber dozrieva v polovici júla.

Rozmanitosť plsti čerešňa Ogonyok

light gradeV nadmorskej výške až 2,2 metra budka tejto čerešňovej čerešnej značky vyzerá kompaktne a nie príliš zahustená vo vnútri. Červená s tenkou kožou a hustou kyslou bobuľou váži 2,5-4 gramov a dozrieva sa v období od 18. do 26. júla. Podľa opisu odrody, plsť čerešňa Ogonyok potrebuje pravidelné zalievanie, inak rastliny môžu stratiť plodiny, alebo bobule bude plytké a menej šťavnaté. Mrazuvzdornosť kríkov je uspokojivá.

Felted Cherry Ocean Virovskaya

Grade oceán WyrowskiDo konca júla je čas zbierať čerešňové kríky Okeanska Virovskaya. Rastliny až do výšky 1,8 metra poskytujú až 9 kg červených oválnych plodov s hmotnosťou až 3,6 gramov. Chuť ovocia je harmonická, s nízkym obsahom kyseliny. Napriek skutočnosti, že mäso je husté a šťavnaté, neodporúča sa prepravovať ovocie univerzálneho určenia.

Plsť čerešňa Cherry

plsť čerešňa pre detiKríky s výškou viac ako jeden a pol metra majú širokú priemernú hrúbku koruny. Zbierka masívne dozrievanie jasne červených bobúľ sa koná po polovice júla. Ovocie s tenkou pôrodnou pokožkou váži asi 3,5 gramov a má skvelú chuť s výraznou sladkosťou a jemnou kyslou. Z dospelého Bush môžete zbierať až 10 kg bobúľ. Rastliny sú plodné a potrebujú opeľovače.

Popis a fotografie višní cherry odrody Leto

plátované čerešňové letoV predkoch letošnej čerešiny, ktorú vytvorili chovatelia z Far Eastern, existuje iná kultúra – čerešňový piesok alebo keš. Ale je možné sa o tom dozvedieť len z popisu, je ťažké zvážiť hybridizačné značky z fotografie čerešňovej čerešňovej odrody. Z piesočnej čerešňovej rastliny sa dostal pomalý rast, obzvlášť zrejmé v prvých rokoch po výsadbe. Svetlo, s nerovnomerným červeným sfarbením, je ovocie pomerne veľké a má hmotnosť až 3,3 gramov. Dužina je hustá, čerstvá. Zrelosti bobúľ sa vyskytujú koncom júla a potom môžu zostať na pobočkách takmer mesiac. Ak sa zbiera zber, musí sa okamžite spracovať. Zimná odolnosť rastlín je priemerná. Dospelý Bush dáva až 8 kg bobúľ.

Plsťová čerešňa

odroda ružováRoztrúsené stredne veľké kríky tejto odrody môžu vydržať až 9,5 kg červeno-červených zaoblených bobúľ. Chuť ovocia je vyvážená, s prevahou sladkosti. Priemerná hmotnosť je 3 gramy. Hromadná zber sa získava v druhej polovici júla. Mrazuvzdornosť odrody je uspokojivá, rastliny netolerujú prebytočnú vlhkosť.

Popis a fotografie čerešňového kvetu triedy Smuglyanka na východ

triedy tmavých farieb na východV druhej polovici júla je čas zberu čerešňového kvetu odrody Smuglyanka East. Z malých, iba 1,2 metrov vysokých kríkov je možné zhromaždiť až 7 kg mäsitých bobuľovitých bobúľ s priemernou hmotnosťou 2,5 gramov. Mäso ovocia je jemné, šťavnaté, bohaté na červenú. Rastliny sú zimne odolné a môžu byť použité ako druh plste čerešne pre oblasť Ural a Leningrad. Ovocie a vo forme vrúbľovaných odrezkov.

Pliecané odrody višne

radosť radosťTlustý jeden a pol metrový krúžky vyžadujú povinnú formáciu a s dobrou starostlivosťou dokážu vyrobiť viac ako 9 kg čerstvých veľkých bobúľ. Plody s jasne červenou kožou a rovnakou buničinou majú hmotnosť až 3,5 gramov a vyznačujú sa vyváženou sladkou chuťou. Zhromažďujte hmotný zber od 10. do 20. júla.

Plsť cherry cherry Jubileum

jubilejný triedaHardy zimné tvrdé kríky tohto druhu plsti čerešne pre moskovský región dosahujú výšku 1,7 metra a odolávajú zaťaženiu 9 kg bobúľ. Plody vážia asi 3,5 gramov, majú dobrú dezertnú chuť a dobrý vzhľad. Hromadné dozrievanie plodov padá na obdobie od 10. do 26. júla. Odroda sa nebojí sucha, ale s nedostatkom vlhkosti, plody sú výrazne menšie.

Plsť čerešňová odroda Amurka

plstená čerešňaSilné, s pomerne zriedkavou kultúrou koruny, kríky tejto odrody sú dobre znášané ťažkými zimami, ale netolerujú nadmerné množstvo vlhkosti. Zvyšovanie veľkých, s hmotnosťou viac ako 2,7 gramov bobúľ začína v druhej polovici leta. Plody sú veľmi tesne sediace na vetvách, majú jasnú farbu, šťavnatú buničinu s vínovým nádychom a nádhernú dezertnú chuť. Odroda má rekordný výnos s primeranou starostlivosťou a dosahuje 14,5 kg od dospelých rastlín.

Nákup sadeníc tejto ovocnej plodiny, neverte príbehy, že tento alebo ten čerešňový kultivar je self-fertile. Všetky odrody tejto rastliny zaradené do štátneho registra potrebujú opeľovače, takže záhradník by sa nemal obmedziť na výsadbu jedného kefa. V najlepšom prípade bude z nej zberu jednej stotiny možného množstva bobúľ. Pre lepšie opelenie kríky zasadené vo vzdialenosti 2-3 metrov, pričom nezabudnite na prerezávanie a zriedenie koruny.

Felt Cherry on Siberia – video