druh hruškyPred vami, katedrála Hruška, popis, fotografia a starostlivosť, ktoré vyžadujú starostlivejšie štúdium, ako sa zdá na začiatku. 1990 bol poznačený objavom novej odrody hrušiek od vedcov Potapov SP a Chizhov ST. Výbercovia dostali ovocie prekrížením sadenice 32-67 (Téma Forest Beauty) a 72-43 (Duchesse Stehno Lesná krása).

Opis druhu

stromová hruška katedrálaStromy majú priemernú hodnotu s kónickým tvarom koruny. Hustota listov a vetiev je tiež priemerná. Vetvy sú rovné, rastú smerom nahor. Hladká kôra šedej farby. Červeno-hnedé výhonky sú okrúhle a stredne veľké. Veľké obličky vo forme kužeľa s miernym dospievaním. Svetlozelené listy dosahujú rozdielnu veľkosť, oválny tvar je orientovaný smerom ku koncu a so zubami na okraji. Povrch listu je hladký, lesklý s výraznými žilami. Biele okvetné lístky kvetov sú dostatočne veľké a majú konfiguráciu misiek.

ovocnýSvetlo žlté ovocie malej veľkosti a hmotnosti 130 gramov. Vzhľadom na popis fotografie katedrálnej hrušky vidíme veľmi atraktívne ovocie vo vzhľade. Forma je štandardná hruškovitá s mierne hrboľatým povrchom. Kôra je jasná, hladká, jemná s jemnými podkožnými bodmi. Žltá a jemne zelená farba povrchu je niekedy doplnená miernou ružovou červenou farbou. Stredná dĺžka stopky je zakrivená a široká. Neexistuje žiadny zúženie. Tanierka je stredne veľká a dostatočne malá. Hnedé semená vajcovitého tvaru sa nachádzajú v malých uzavretých semenných komorách. Šťavnatá, biela buničina je voľne štruktúrovaná v sladkej a kyslej chuti. Pri 5-bodovom hodnotení chuti získala odroda 4 body a vzhľad – 4,3 bodov. Chemické zloženie príslušného ovocia predstavuje až 8,5% cukrov, až 16,0% sušiny a 0,3% kyselín.Kvetinová katedrála

Nevýhody a výhody

ponáhľa hrušku katedráluChutná katedrálna hruška, ktorej fotografia je dôkazom, má nielen výhody, ale aj niektoré chyby. Medzi zásluhy patria nasledujúce vlastnosti:

  • nie je náchylný na škrabanie;
  • odolnosť voči nízkym teplotám;
  • skorý vzhľad ovocia;
  • bohatá úroda;
  • ročné ovocie.

Related  Rôzne druhy kapusty v krajine

Nevýhody zahŕňajú:

  • drobné ovocie;
  • ovocie podliehajúce skaze.

Malá veľkosť ovocia v niektorých prípadoch nie je nevýhodou, napríklad v oblasti konzervovania kompoty na zimu, miniatúrne hrušky vyzerajú esteticky príjemné v pohároch.

pristávacia

záhradné hrušky správneHruška Katedrála, výsadba a starostlivosť, ktoré nie sú zložité a málo namáhavé, ako mnohí záhradníci. Pri výsadbe katedrály si musíte na svojom mieste zvoliť rovnomerný a suchý povrch. Hustota pôdy musí byť najvyššia, aby mohla čo najdlhšie držať všetku získanú vlhkosť. Najvhodnejšia pôda pre taký strom by mala obsahovať veľa živín, černozemu alebo popola. Hruška sa zvyčajne vysádza na konci jari alebo začiatkom jesene. Záhradné stromy v zime sú dobre znášané.

Hrušky stromu odrody katedrály sa nemôžu vysádzať v tieni av dutinách.

výsadba sadeníc s uzavretým koreňovým systémomPoradie vykládky:

  1. Vykopať otvor 60 cm hlboký, 100-150 cm široký Šírka závisí od zeme. V obyčajnej pôde je šírka minimálna, zatiaľ čo piesok vyžaduje, aby sa zvýšila na 150 cm. Po príprave jamy je potrebné počkať niekoľko dní, kým sa sadenica neusadí po výsadbe. Vzdialenosť medzi jamkami je lepšie trvať 3 metre.
  2. Za niekoľko dní začnite pristátie. Budúci strom by mal byť umiestnený vertikálne na zem a pokrytý zemou, s pulzovaním. Krehký kmeň stromu musí byť podporovaný jeho kolíkom. V prípade potreby inštalujte stávku vedľa hlavne.
  3. Pripojte hlaveň k predtým pripravenému kolíkovi a nalejte vodu.

etapy pestovania hrušiekŠtúdium vlastností katedrály hrušky, jej popisu a fotografií je tiež potrebné vziať do úvahy, že odroda stredného veku začne dozrievať v druhej polovici augusta a strom neprináša plody dlho. Okrem toho má priemerný stupeň prenosnosti. Preto je toto ovocie výborné na spracovanie a skladovanie ako sušené ovocie, kompoty. Bez ohľadu na svoju rýchlosť, hruška produkuje stabilný výnos a každý rok, čo je 85 c / ha.

Related  Ako sa zbaviť nepríjemných vošiek na čerešňu?

starostlivosť

Starostlivosť o hrušku nie je príliš bolestivá. Pôda sa oplodňuje dvakrát ročne. Prvýkrát s dusíkom v septembri, druhý – humus alebo rašelina pred zmrazením. Nemali by sme zabudnúť na pliesňovanie v blízkosti stromu. Zbavenie buriny a inej vegetácie umožňuje hruške absorbovať všetku potrebnú vlhkosť a živiny. Toto je obzvlášť dôležité pre mladý strom.

Opeľovače pre hrušku odrody katedrály majú určitý význam, aj keď je samo o sebe dostatočne plodné. Odrody Chizhovskaya, Rogneda, Lada, deti s krížovým opeľovaním perfektne zvládajú ich cieľ.

prerezávanie hrušiek na zberPrerezávanie sa musí vykonať v apríli. A ešte lepšie zamerať sa na počasie a teplo, až kým začne tok šťavy. Odstránenie zbytočných ramien sa vykoná “pod krúžkom”, konope by sa nemalo ponechať.

Stolovité hrušky sú nenáročné v starostlivosti, odolné voči mrazu a chorobám. Nebuďte príliš leniví a nechajte si stromovú katedrálu tak, aby sa po mnoho rokov potešilo sladkým a zdravým ovocím.

Video o hruškách na jar