odrôd hrušiek Lesnaya BelaBelgický Châtillon na začiatku 19. storočia objavil v lese hruškovú lesnú krásu. Popis, fotografie ukazujú, že toto ovocie je jedným z krásnych a chutných podľa svojho druhu. Hlavnou výhodou takéhoto vytvorenia je to, že hruška sa nedosahuje výberovou metódou.

Odroda je príliš odolná. Existuje povesť, že niektoré stromy môžu priniesť ovocie až do 100 rokov.

popis

kvitnúca lesná krásaStrom strednej veľkosti nie je príliš hustý s pyramídovým tvarom koruny. Po piatich rokoch začnú plody dozrievať po výsadbe. Majú tvar vajíčka. Farba závisí od lokality: zelená, žltkastá, červená. Kyslá sladká buničina je príliš šťavnatá.

veľké ovocie Lesnej krásyPredtým, než sa stane slávnou hruškovou lesnou krásou. Ako ukladať takéto ovocie? Po prvé, je vhodné ho trochu prerušiť pred koncom leta. Plody netrpia prudkými teplotnými zmenami po porušení, takže optimálna fluktuácia stupňov by mala byť -1 – 0. Po druhé, vlhkosť v sklade by nemala presiahnuť 90%. Dĺžka skladovania závisí od javu, v ktorom bola hrubo odstránená zo stromu. Ak je zrelý, potom nie dlho, ale mäso takéhoto vitamínu je sladké a šťavnaté. Roztrhnutá hruška 3 dni pred dozreťou má dlhšiu trvanlivosť, ale jeho chuť nie je taká, ako je nasýtená a sladká po dozretí v ležiacej polohe. Nedostatočne chladené úložné priestory umožňujú ušetriť ovocie 1-1,5 mesiaca a studené – až 2 mesiace.

zrelú hruškuCharakteristiky odrody hrušky Forest Beauty sa dajú lepšie naučiť pri pohľade na výhody a nevýhody. Pozitívne vlastnosti:

  • mrazuvzdornosť;
  • odolnosť voči suchu;
  • vysoký výnos.

nevýhody:

  • tvárny do šupky;
  • rýchlo prepisuje.

Vysádzanie a starostlivosť

pristátie Lesnej krásy z detskej izbyPear Forest Krása, výsadba a starostlivosť, ktoré sú povinné a dôležité, odmeňuje pestovateľa bohatými úrodami. Na získanie veľkého objemu zberu je potrebná úrodná pôda, ale na ílovitých zlúčeninách strom dosahuje aj dobrý výsledok. Self-hnojivá hruška vyžaduje opeľovače, ktoré môžu vyrobiť Josephine Mekhelnskaya, Limonka, Williams.

Pristátie sa uskutočňuje začiatkom mája a októbra. Niekoľko dní pred touto udalosťou musíte pripraviť otvory v zemi, ktorých šírka je 80 cm, hĺbka je 1 m.

Ďalej je potrebné skombinovať zem s superfosfátom, 2 kôstky humusu a síranu draselného. Pre hodiny 4, korene sadenice by mali byť držané vo vode, a potom umiestnené na oplodnenej pôde. Posypeme zemou, zatiaľ čo umiestnite stĺp na upevnenie tenkého kmeňa sadeníc. Nakoniec naplňte zem a nalejte vodu. Pre spoľahlivosť zeme okolo budúceho stromu na pokrytie humusom alebo rašelinou.

používanie hnojívRozmanitosť hrušiek Forest Beauty v prvom roku života nepotrebuje hnojivá. Od druhého roka rastu musí byť strom doplnený minerálnymi doplnkami. 50 g dusičnanu amónneho sa spotrebuje na 1 m2 Km. meter. 50 g superfosfátu v granulách, 25 g síranu draselného, ​​sa dostane do rovnakej oblasti. Tieto hnojivá by sa mali používať na jeseň. Pokiaľ ide o organické prísady, pridávajú sa každé 3 roky.

Hlavnou nevýhodou takejto krásy je škrabka, s ktorou potrebujete bojovať. Preto pred rozkvitnutím, akonáhle sa obličky začnú napučiavať, stromy sú pokryté oxychloridom medi s 0,5% roztokom.

prerezávanie

strom lesnej krásyPopis a fotografie hrušky Lesnaya Belova jasne ukazujú, že na získanie vysokého výťažku je potrebný postup pre prerezávanie vetví.

okruh formácie korunyNa reguláciu rastu stromu za 1 rok je potrebné vykonať formovanie dolnej vrstvy koruny. V druhom roku pokračujte vo vytváraní a skráťte hlavné pobočky o 1/3. V treťom roku urobte záložku hornej vrstvy koruny pomocou dvoch vetiev. Posledná fáza štvrtého roka je známa ako položenie hornej vrstvy treťou pobočkou. Vytvorenie koruny skončilo.

Všetky sekcie musia byť ošetrené záhradným vínom, ktorý je vyrobený z kolofónie, včelieho vosku a sádla. Pomer poskytnutých komponentov bude 4: 2: 1. Na výrobu zmesi bravčovej masti, topíme vo vodnom kúpeli a nakrájame kolofón. Zmiešajte ingrediencie a varte pol hodiny za stáleho nízkeho tepla. Tento var je nevyhnutný, aby sa predišlo tomu, že škodcovia uniknú džúsu na plátky.

choroba

Chrasta. Z takej choroby pomôže 1 ampulka znamená “Skor”, chovaná v 10 litroch vody. Liečivo sa aplikuje na jar, hneď ako začnú kvitnúť listy hrušky Forest Beauty. Popis, fotografie chorôb tejto odrody nás zavádzajú do jedného druhu ochorenia – ovocnej hniloby. Zbavte sa to pomôže 40 gramov “Homa”, riedených v 10 litroch. Na jar takáto zmes musí posypať celý strom. Rovnaký liek sa môže zbaviť cytosporózy. Ak sú vaše hrušky sčernené a výhonky sú uschnuté, viete – to je bakteriálne popáleniny. Pomoc v tomto prípade môže 3 polievkové lyžice. lyžice síranu medi, rozpustné v 10 litroch vody.

Starostlivosť o strom, dostanete vynikajúce ovocie z vašej krásy Lesnoy.

Hruška les krása v záhrade – video