Foto a popis variácie Thornfree

trpaslíkPríroda dala čučoriedku nielen chutné bobule, ale aj hroty, ktoré bránia zberu a starostlivosti. Jedným z prvých bol Blackberry rastliny besshipnyh Tornfri, popisu a fotografií, ktoré budú zaujímať letných obyvateľom mnohých ruských regiónoch triedy, rovnako ako farmári zaoberajúca sa pestovaním priemyselné kultúry.

Dnes k dispozícii záhradkárov existuje niekoľko desiatok odrôd a hybridov úplne bez trní. Sú životaschopné, tolerujú sucho dobre a nie sú náchylné k chorobe. Rozmanitosť ostružiny Thornfrey, ktorá bola zavedená v roku 1966, si však stále zaslúži zaslúženú lásku a úctu.

Popis Blackberry Thornfrey

Blackberry Thornfrey dozrievaNedostatok trhlín na výhonky bol hlavný, ale nie jediný dôvod pre popularitu Thornfree. Odroda získaná viac ako pol storočia v americkom štáte Maryland má ďalšie výhody, predovšetkým vysoký výnos a vynikajúce chuťové vlastnosti. Navyše, pre záhradníkov v bývalom ZSSR bola jedna z prvých takých odrôd ostružina Thornfrey.

Ostružiny môžu byť vzostupne alebo zoskupené. Zvyčajne, záhradné odrody dnes sú pomerne silné kríky s vzpriamenými alebo ubytovanie výhonky.

Je vhodnejšie postarať sa o výsadbu, kontrolu nad rastom a zberom. Podľa popisu a fotografie Thornfrey’s blackberry je silný Bush s dlhými polovičními výhonkami, ktoré môžu vyrastať na 4-5 metrov bez prerezania. Hnojenie výsadby s vhodnými agrotechnikami majú výšku až 15-200 cm, priemer krovina dosahuje 200 cm.

Vytvorená ako komerčná trieda určená na pestovanie priemyselných bobúľ, bezohľadná odroda sa vyznačuje silnými, pevnými výhonkami s dobre označenými fazetami. Na povrchu zeme, priemer tmavozelenej striešky dosahuje 30 mm, nie sú tam žiadne trhliny. Husté, textúrované listy sú rozdelené do troch alebo piatich častí, majú na jar a v lete bohatú zelenú farbu. Do jesene listy sú žlté.

kvitne ostružina ThornfreyKvitnutie Thornfreyovej ostružinovej záhrady začína v prvej polovici júna. Bisexuálne kvety bieleho alebo mierne ružového odtieňa majú jemnú arómu, zhromaždené v karpálnych kvetenstvách s postupne sa otvárajúcimi pupienkami. V úspešných poveternostných podmienkach samoopelivá odroda dokonale vytvára a udržuje vaječník.

Blackberry Berries Thornfree

veľké bobule Thornfree

Pod hmotnosťou zrelých bobúľ sa tvrdé výhonky ohýbajú, takže kefy sú takmer na úrovni zeme. Zrenie začína v auguste a trvá do polovice septembra.

Bobule oválneho alebo široko-kužeľovitého tvaru majú:

 • hmotnosť od 5 do 8 gramov;
 • sladká s príjemnou kyslou chuťou;
 • čierna s sfarbením s fialovo-šedým odtieňom, so zrelosťou;
 • charakteristické pre príchuť záhradnej černice.

postupné dozrievanie ostružinov ThornfreyNa fotografii a z popisu ostružiny Thornfrey je zrejmé, že fruktizácia v tejto odrode nie je hmotná, ale postupná. To však neznižuje dôstojnosť veľmi plodnej odrody, keďže sa na jednej kefke môže vytvoriť až 30 vaječníkov a na celom výhonku rastú asi 120 plodov. Pre sezónu dáva Bush až 15 kg bobúľ univerzálneho účelu, rovnako vhodné:

 • na použitie v čerstvom stave;
 • na prípravu konzervácie domácich ovocia a bobuľovín;
 • na sušenie;
 • na zmrazenie.

Podľa odborníkov, ochutnávka kvality Blackberry Thornfrey je 4,4 bodov z 5 možných. V čase odberu šťavnaté jahody obsahujú:

 • 9,3% sušiny;
 • 0,9% pektínov;
 • 5,5% cukrov;
 • 0,8% organických kyselín.

Na 100 gramov jahôd je 10 mg kyseliny askorbovej a až 300 mg P-účinných látok.

Výhody a nevýhody trpaslíka Thornfrey

je čas vyskúšať bobuleVkusné a zdravé bobule z ostružiny, spěchá, získavajú lákavú arómu, ale tiež znateľne zmäknú. Táto nevýhoda záhradníkov je považovaná za hlavnú odrodu Thornfrey.

Aby sa uchránili rýchlo vrásiace bobule, zber sa začína niekoľko dní pred úplnou zrelosťou.

Táto metóda vám umožňuje chrániť prepravovateľnosť plodov, ale ich vôňa je o niečo slabšia, ako je to možné, a chuť sníma kyselinu, ktorá neznižuje kvalitu spotrebiteľov.

Vynikajúca chuť – to je zjavná, ale nie jediná cnosť odrody. Navyše, Thornfrey je nudné ostružiny stojí za to venovať pozornosť vďaka:

 • vysoký a stabilný výnos;
 • Absencia trní, ktoré bránia zberu a starostlivosti o kríky;
 • odolnosť voči bežným chorobám, napríklad rakovina kmeňa, antraknóza, hrdza;
 • univerzálny účel bobúľ.

Nevýhody Blackberry Thornfrey sú podstatne menej. Patrí medzi ne krátka trvanlivosť zrelých bobúľ a ich nízka prenosnosť, ako aj odolnosť voči mrazu pri 18 ° C.

V podmienkach stredného pásma, výhonky musia byť pokryté, čo robiť s tvrdými, nespoľahlivými stonkami je veľmi ťažké.

Výsadba a starostlivosť o ostružinu Thornfree

dôsledkom dobrej starostlivostiVšetky odrody ostružinovej záhrady možno pripísať nekonečným plodinám. Kroviny sú vynikajúcou odolnosťou voči napadnutiu škodcami a sú zriedka postihnuté ochorením. Ak to povoľuje počasie, veľa výhonkov je upevnených na výhonkoch. Hlavnou podmienkou pre úspech je poskytnutie ľahkej pôdy na výsadbu trstiny Thornfree a starostlivosť, ktorá pozostáva zo zalievania, hnojenia a prerezávania rastlín.

Rýchlo Rastúce výhonky černice by dostatok výživy, vodu a vzduch, takže vstupná časť sa izoluje vo voľnej, dobre priepustnej pôde s pH 5,5-6,5 jednotiek kyslosti. Kultúra miluje svetlo, z ktorého množstvo závisí od počtu bobúľ a ich kvality. Hoci výhonky rastú až na 5 metrov, zriedka trpia vetrom. Čierna odroda Thornfree sa nebojí sucha, ale pri ďalšom zalievaní, najmä po kvete, môžete očakávať zvýšenie výnosu a zvýšenie hmotnosti bobúľ. Zároveň sa kŕmia výsadbou.

Vzhľadom k tomu, kŕmenie výhonkov, čo komplikuje grooming, prerezávanie Thornfree ostružina je povinné. Toto agrotechnické zariadenie pomáha spravovať s kríkmi a na jeseň, keď je čas na zakrytie bobule z mrazu. Zastrešenie ostružiny pomáha nízkym prerezávaním výmenných výhonkov, vetvenie a stáva sa väčšou plastikou. Ďalšia cesta zahŕňa kopanie kríkov a ich ukladanie na ich stranu. Na jar sa rastliny vrátia na svoje miesto.

Rozmnožovanie ostružinovcov sa môže uskutočniť pomocou zeleného šírenia alebo pomocou koreňových vrstiev, ktoré sa objavia pri poškodení koreňov.

Blackberry Thornfrey na mieste vily – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector