Dobrá starostlivosť o víno – záruka bohatej úrody

Vytvorený kefAby sa na jeseň dostali veľké zhluky lahodného hrozna, je nevyhnutné, aby sa počas vývoja kríkov systematicky starali o hnojenie a ochranu rastlín pred škodcami. So skúsenosťami kultivácie kultúry, poznanie základných pravidiel a zvýšenie výnosu plantáže a tvorby viniča.

Štruktúra puzdra a účel tvarovania koruny

Nadzemná časť hrozna z hroznaViniča pozostáva z koreňového systému a podzemného lýka. Nad povrchom pôdy je vertikálny kmeň alebo hlava kríža. Kmeň je tvorený v oblastiach, kde nie je nutné pokrývať zimu. Pre krík nie je potrebný krúžok a rukávy pochádzajú z hlavy, z dlhoročnej časti kríkov. Z rukávov opustí vinič, vetvy, na ktorých sa tvorí plodina.

Tvorba kríkovCieľom tvorby kríkov je dosiahnuť produktivitu. To znamená, že výživa bush by mala smerovať k získaniu bobúľ. Ak chcete získať kvalitné plodiny, musíte nechať toľko vaječníkov na Bush, ako rastlina bude vychovávať a priniesť do zrelej stav. Preto sa v priebehu sezóny, okrem zavlažovania, hnojenia a spracovania, je potrebné vytvoriť púzdra tak, že každý list je osvetlený a spracovaný pre zber.

Orezávanie hrozna a úprava

V rôznych obdobiach vývoja, prerezávanie a pichanie rias vykonáva rôzne úlohy. Práca je zvyčajne rozdelená do troch etáp:

  • prerezávanie hrozna na jar;
  • zelené operácie;
  • jesenné prerezávanie.

Ak nechcete vykonávať prerezávanie, prischipku Bush pravidelne, on divoký, plodina je znížená. Avšak v niektorých prípadoch je ker je vytvorený podľa jeho požiadaviek. Pre ker s dekoratívnym tvarom nemôže víno skrátiť a skrútiť rám trupu, ale potom bude zber na seba sekundárny, nie hlavný faktor.

Prerezávanie viniča na jar

Prerezávanie hrozna na jarPrerezávanie hrozna na jar po odstránení zimného úkrytu je revízia zimujúceho viniča. V tomto okamihu sa posúdi stav preplneného kríka. Dokonca aj pred začiatkom pohybu miazga sa na vytvorenie objímky a na prípravu viniča používajú ostré nástroje a špeciálne techniky. Tu sa uskutočňuje odstránenie slabých výhonkov, ktoré sa vytvorili počas prvých rokov vývoja hadice na rukáve, na ktorej rastú v budúcnosti viniče. Hlavným úlohou majstra je správne vyrezať a tvarovať rastlinu tak, aby nerušila spôsob pohybu múky z rukávu na vinič.

Overenie uchovania viniča v zimeZároveň sa odhaduje celkový stav kríkov pre zimnú konzerváciu. V závislosti od stupňa zmrazovania vzniká stonka.

Splnenie jarnej záhradnícke hrozna je nutné mať na pamäti, že sa jedná o chirurgický zákrok na strome, takže by ste mali pracovať dezinfikované nástroje a rany robiť jemný.

Po výstrele sa začnú objavovať na vetvách, najsilnejšie zostávajú a jeden po druhom, zvyšok z nich vybuchne. Od samého začiatku je vytvorený keh s optimálnym počtom vetví, ktoré by mali stačiť na osvetlenie a výživu.

Starostlivosť o vinič v lete

Letná formácia hroznaAko správne vytvoriť vinič, záhradníci vedia zo skúseností. Predpokladá sa, že musíte poznať vlastnosti každej rastliny a porozprávať sa s nimi počas práce. Tvorba práce pozostáva z nasledujúcich činností:

  • prerezávanie vinohradov v júni;
  • pasynkovanie stonky;
  • regulácia kefiek;
  • chytanie viniča.

Formovanie letných búchRezanie hrozna v lete po kvete má regulovať zber. Čím menšie kefy budú kŕmiť vinič, tým budú plné a chutnejšie. Je potrebné nájsť rovnováhu, nie preťažiť Bush a získať dobrý zber. Tvorba plodiny prichádza so skúsenosťami z kultúry.

Zvyčajne normalizujte zber po vytvorení kefiek a ponechajte na výhonku jednu alebo dve prvé kefy s naliatymi bobuľami. V tomto prípade sú odstránené malé vaječníky. Procedúra sa vykonáva v čase, keď sú plody ešte veľké ako hrach.

Koncom júna skrátite výhonky tým, že ich zovrete, ponecháte päť listov nad každou partiou hrozna, čo stačí na vytvorenie plodiny. Súčasne sa odstránia všetci nevlastní synovia, ktorí sa objavia v axilách listov a nechajú len tie, ktoré sú potrebné na formovanie viniča v lete. V júni skrachujú konce viníc, aby obmedzili rast. Súčasne sa väčšina potravín prerozdeľuje, aby sa naplnili zväzky hrozna. Avšak tie mladé výhonky, ktoré sa nahradia, sa neskrývajú.

Priebežne počas leta ide podväzkový strieľa k mreží potom, čo boli pestované cez spodný drôt tier o viac ako 20 cm. V tomto stave je dodržaný jasu každého listu. Pestovateľ viniča považuje za najdôležitejšie v riadení kultúry reguláciu zelenej hmoty, zavlažovanie a horné obliekanie rastliny v čase.

Letné prerezávanie hroznaĎalšia agrotechnická technika, ktorá urýchľuje dozrievanie kefiek, prenasleduje vinič. To znamená, že všetky vrcholy ľavých výhonkov sú odstránené, takže zostanú 13-15 listov. Za týchto podmienok začína intenzívny vývoj nevlastných detí v dutinách listu. Stephens by mali byť pravidelne odstraňovaní. Pomôže zvládnuť základné metódy razby hrozna v lete nastavený na konci videa článku.

Vytvorenie viniča hrozna hmyzuMedzi vinohradníkmi sú oponenti používania mincí. Odkazujú na skutočnosť, že rast bez skrátenia viniča prispieva k rastu koreňovej hmotnosti. Tvrdia, že rastlina je menej chorá a bobule sú chutnejšie. Avšak spory sú možné len vo vzťahu k vinohradom pestovaným bez prístrešku. Pri odrodách bez pôdy je povinná tvorba viniča v lete.

Obliekanie a spracovanie vínnej révy

Súčasne v druhej polovici leta je vylúčené hnojenie dusíkom a rast zelene sa spomaľuje. Výživa fosforu v draslíku pokračuje, zlepšuje plnenie, chuť hrozna a zvyšuje zimnú odolnosť plodiny. Obzvlášť cenné podávanie popola stonkou.

Pre lepšie osvetlenie Bush, už začína strácať svoju silu slnečných lúčov, tri týždne pred zberom listov z vínnej révy sa odstráni, takže maximálne pokrytie hrozno. Musíte odstrániť listy v spodnej časti puzdra a od zväzkov. Vetranie vylučuje možnosť vzniku plesňových ochorení, ktoré sa šíria najmä počas nočného chladenia a rastu.

Starostlivosť o vinič by bola neúplná, keby nezahŕňala také činnosti, ako je boj proti hubovým chorobám a škodcom hmyzu. Ochorenia hrozna, ktoré môžu zničiť, zahŕňajú oidium a plesni. Preto ak je na listoch zo zadnej strany charakteristický povlak alebo škvrny, je potrebné vykonať ošetrenie fungicídmi. Najčastejšie je preventívna liečba s Topazom.

Hmyz škodca sa odstraňuje insekticídmi. Tri týždne pred zberom je však akákoľvek liečba zakázaná. Pre túto sezónu sa preventívne ošetrenie vinohradov uskutočňuje trikrát. V prípade výskytu prvých príznakov hubových chorôb sa ošetrí celá záhrada.

Ako nakrájame hrozno na jeseň

Podzimné prerezávanie hrozna a príprava na zimovanieJesenná starostlivosť o lúky leží v správnej príprave na zimovanie. Ako nakrájať hrozno na jeseň a pripraviť vinič na zimovanie v každom klimatickom regióne sa rozhodne inak. Besshtambovy kríky vyžadujú prípravu viniča v čase pádu listov. Potom vystrihnite všetky slabé výhonky a odstráňte ich mladé zelené časti. Viniče sú z nosičov opatrne odstránené, zviazané vo zväzkoch a uložené v špeciálne upravených drážkach. V tomto kanáliku, pokrytý rašelinou, listov a zeminy, čaká na nasledujúci rok, aby zopakoval životný cyklus.

Letné vinobranie viniča – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector