Vintage mrkvaŠpeciálny prírodný prístroj vždy prekvapil človeka. Takže v ňom je dohodnuté, že blízke rastúce rastliny si navzájom pomáhajú alebo naopak začnú “bojovať” o miesto na slnku. Ak ste vážne presvedčení, že nebezpečenstvo pre záhradu je skryté iba v burinách, potom sa mýlite! Nachádza sa vedľa postele s nekompatibilnými plodinami, môže spôsobiť zlé nálady záhradník.

Takže, čo nie je blízko sebe navzájom? Napríklad sa neodporúča pestovať uhorky vedľa šalátu, pretože táto zelenina nemôže žiť v harmónii s mnohými bylinami, vrátane aromatických bylín. Výnimkou nie je fenikel. Ako vidíte, v tejto záležitosti je veľa nuans a jemností. S nimi sa pokúsime porozumieť tomuto článku, keď dáme odpoveď na otázku – čo by sa malo pestovať vedľa mrkvy?

Mrkva je zelenina, ktorá je vždy potrebná pre každú hostiteľku! Celoročne ju pridávajú do všetkých druhov jedál, horúcich i surovín. Najmä chutné šaláty s prídavkom mrkvy. Aké susedstvo s mrkvou bude najpriaznivejšie?

Cibuľa a mrkva

Cibuľa a mrkva na jednej náplastiCibuľa a mrkva sú “večné” spolubývajúci. Samozrejme, už ste počuli veľa príbehov o mrkvových muchách, ktoré sa na tejto koreňovej plodine páčili nielen ľudia. Ak rastlíte mrkvu a cibuľu v tej istej záhrade, potom sa tento škodca môže vyhnúť. Dôvodom je, že také mušky netolerujú arómu cibule. Použitie blízkej cibule je tiež v tom, že nedáva koreňovým roztočom poškodiť mrkvu.

Ako sa hovorí, mrkva nezostáva dlh. Chráni cibuľu pred cibuľou a molom. Je potrebné poznamenať, že táto koreňová plodina je vynikajúca spolubývajúca pre všetky druhy cibule, a dokonca aj pre cesnak.

Existujú samostatné spôsoby výsevu cibule a mrkvy. Podstatou jednej z týchto metód je, že je potrebné rozptýliť semená cibule v záhrade štrnásť dní pred začiatkom zasiatia mrkvy. Posypeme semená cibule nie okamžite, ale po zasiatí mrkvy. To nie je vhodné len pre záhradníka – nemusia robiť jednu prácu niekoľkokrát, ale tiež užitočné, pretože plodiny budú zasiate v primeranom čase pre nich.

Related  Pestovanie a starostlivosť o otvorenú mrkvu

Inak povedané, ak sa rozhodnete pestovať mrkvu vedľa cibule-sadenice (ako pestovať cibuľu cibuľu na otvorenom teréne). Najprv je potrebné zasadiť mrkvu a za pár týždňov začať vysadzovať výsev. Odporúča sa, aby sa karotka a cibuľa rozrástli v rade alebo dokonca v dvoch radoch.

Mrkva a cibuľka spoločne vedia, že prvá kultúra je kompatibilná s paradajkami, zatiaľ čo nemôžete ich vysadiť lukom!

Mrkva a zeler

Zlý sused - zelerNeodporúča sa pestovať mrkvu a zeler na jednej posteli. Tieto kultúry sa nezhodujú dobre. Celer nechráni cibuľu pred cibuľou, naopak priťahuje hmyz, ktorý je pre ňu nebezpečný.

Pristátie cibule na rovnakej posteli s mrkvou má niekoľko funkcií. Tieto kultúry sa odporúčajú zasiať skôr ako mrkva. Ak rastlíte pred dátumom splatnosti zeleninu, jeho výhonky môžu spadnúť pod jarné mrazy a potom namiesto bohatej úrody dostanete “záhon”. Je známe, že mrkva kvitne len v druhom roku a môže “rozhodnúť”, že už prišla a je čas, aby kvitol.

Plus, pre plodiny v úzkom usporiadaní mrkvy je to, že kvitne, jeho príťažlivosť priťahuje rôzne užitočné hmyzu.

Čo sa odporúča spoločne vysádzať?

Kombinovaná posteľMrkva je zelenina, ktorá je prítomná počas jedla na takmer každej tabuľke. Tento koreň je bohatý na vitamíny, stopové prvky a užitočné minerály. Nie je to nič, čo Rusko povedalo, že táto zelenina prináša silu ľuďom. Nielen užitočné vlastnosti, ale aj príjemná chuť rozlišujú mrkvu. S jeho použitím sa dokonca pripravujú dezerty a malé deti sa odporúčajú, aby poskytli chutnú mrkvovú šťavu.

Ale ak chcete získať dobrú úrodu mrkvy, musíte vedieť, vedľa toho, čo je najlepšie zariadiť. Najvhodnejšia kompatibilita mrkvy:

 • fazuľa;
 • reďkev;
 • šalvia;
 • hrach;
 • paradajky;
 • šalát;
 • Cesnak.

Mramor sa odporúča vysádzať spolu s strukovinami a paradajkami. V dôsledku toho môžete získať nielen dobrú, ale aj lahodnú úrody. Vysádzanie je odporúčané prostredníctvom lôžka, aby každá kultúra mala miesto.

Čo je nezlučiteľné s mrkvou?

Výber susedovMrkva je obyčajná koreňová plodina. Pestuje sa takmer na každej zeleninovej záhrade, ale nie vždy výnos sa ukáže byť rovnako dobrý ako ten, kto sa chce truckerovi páčiť. Zdá sa, že nedošlo k suchu av pravý čas bola vysadená a starostlivosť o ňu je vynikajúca. Čo nie je dosť mrkvy?

Related  Pochádza z malého Ázie a Strednej Ázie melóna Kassaba

A odpoveď nie je tak zložitá, ako by sa mohlo zdať. Zničujúce susedstvo s inými kultúrami je hlavným dôvodom. Zelenina utráca všetky svoje “silné” a “rezervy” na boj a mrkva rastú tenké, slabé av malom množstve.

S mrkva na jednom pozemku nezlučiteľné takéto kultúry:

 • Anis;
 • repa;
 • chren;
 • petržlen;
 • Voňavé zelené listy.

Okrem toho sa odporúča zasadiť mrkvu, pokiaľ je to možné, z jabloní. V opačnom prípade môžete získať horkú zeleninu a horké jablká. Samozrejme, chcem pestovať sladkú mrkvu, takže je lepšie odmietnuť takúto susedstvu.

Semená s mrkvou a repy v susedstveTeraz viete, čo sa pestuje vedľa mrkvy a aké plodiny je potrebné sa vyhnúť. Záhradník by mal tieto informácie brať vážne. Uistite sa, že zasadením mrkvy z kôpru dostanete vynikajúcu úrodu, ktorú vaši susedia závidia! Hlavná vec je správne usporiadanie sedenia. Keď viete, ktorú zeleninu konfliktujú navzájom, môžete ich ušetriť zo straty, pretože na prvom mieste je pre vás užitočná! Naopak, vedieť, ktoré kultúry sú “priateľské”, pomáhajú si navzájom a chránia pred hmyzom, zámerne ich postavíte vedľa seba.

Tu je taká jedinečná príroda! Je veľmi ťažké pestovať dobrú úrody mrkvy a repy na jednej záhrade a je takmer nemožné pre mnohých záhradníkov. Nachádza sa vedľa repy a mrkva záhrada môže dať kvalitnej úrody s náležitou starostlivosťou.

Zelenina-susedí video