Rovnako ako ostatné rastliny, egreše môžu byť vystavené hmyzu škodcom. Existujú tiež rôzne choroby egrešov. Je veľmi dôležité včas reagovať na akékoľvek ich prejavy a zabrániť negatívnym účinkom na rastliny.

Stav rastliny je dôležitý na kontrolu počas jeho života. Ak sa vyskytnú choroby alebo ak sa na nich objaví hmyz, ihneď sa musia urobiť lekárske opatrenia. Ak ignorujete tieto negatívne faktory, môžete stratiť plodinu a neskôr samotný krík. Choroby egrešov sa rýchlo šíria, pretože všetky majú hubovú povahu.

húsenicePokiaľ ide o hmyz – nespôsobujú žiadnu škodu ako hubové choroby. Sú to väčšinou húsenice a malé vošky. Rozloženie v rastline je tiež veľmi rýchle. Táto situácia poškodzuje rastlinu.

Existujú situácie, kedy je vplyv hmyzu prepojený s prítomnosťou chorôb. Okamžite uložte krídlo. Malo by sa najprv určiť choroba egrešov a ich liečba.

Hlavné choroby egrešov sú:

 • SeptoriosisSeptoria Leaf Spot. Ochorenie sa vyznačuje rýchlym rozložením listov rastliny vo forme škvŕn. Najnebezpečnejším obdobím infekcie je začiatok júna. Na začiatku vývoja ochorenia sú príznaky sivých škvŕn s tmavo hnedou hranicou. S ďalším vývojom na škvrnach sa objavia čierne bodky. Takýto priebeh choroby spôsobuje predčasné sušenie a pádu listov. Aj po páde huby naďalej žijú v padlých listoch. Pretože je potrebné ich ihneď vyčistiť a spáliť. Môžete vidieť fotografiu o chorobe egreše.
 • SferotekaSpheroteka (múčnatka). Toto je jedna z najnebezpečnejších chorôb rastliny. Jeho zákernosť spočíva v tom, že neovplyvňuje jednotlivé orgány, ale celé rastliny. Priaznivé obdobie vývoja ochorenia je koniec jari – začiatok leta. Prvé známky vývoja ochorenia sa objavujú zo spodnej strany listov vo forme malého bieleho povlaku. V priebehu času, ak sa ochorenie nezaobchádza, roste do zanedbanejšej fázy, ktorá sa vyznačuje vzhľadom hnedých hrubých tuleňov. Na začiatku takejto fázy je veľmi ťažké zachrániť rastlinu. Okrem toho sa neodporúča ponechať v tejto forme, pretože spóry sa ľahko šíria hmyzom a vetrom.
 • hrdzaRust je stĺpcový alebo pohár. Ide o chorobu listov rastliny. Postupuje na konci mája – začiatkom júna. Táto choroba egreše sa prejavuje vonkajšími príznakmi – výskyt žltých spór vo forme škvŕn nepravidelného tvaru. S rozvojom tejto choroby sa miesta infekcie zmenia na tvar kadičiek na lístie. Choroba môže ovplyvniť rast a deformáciu ovocia, v dôsledku čoho môžu byť stále zelené. Ak nezačnete liečbu, môžete stratiť celú plodinu.
 • anthracnoseAnthracnose. Je to tiež ochorenie, ktoré sa prejavuje na listoch rastliny. Porážať oblasti listov, ochorenie spôsobuje ich rýchle vypadávanie. Vyskytuje sa vo forme tmavohnedých škvŕn. V neskorších štádiách choroby sú listy pokryté drsnou, suchou kôrkou hnedej farby. Ak nezačnete včasnú liečbu, lístie padne a rast rastliny sa zastaví.

Related  Kapusta – druhy, odrody, kultivácia

Prítomnosť chorôb egreše nie je jediným nebezpečenstvom v ich raste a rozvoji. Tam sú tiež hmyz – škodcovia egreše, ktoré môžu pokaziť celú úrodu. Nepriaznivo ovplyvňujú lístie, koreňový systém a ovocie.

Saranče egreše bledáSaranče egreše bledá. Jedná sa o malý hmyz vo forme zelených lariev. Dospelí jedinci dosahujú veľkosť 6-satimetra, majú tmavú farbu a svetlé škvrny. Môžu spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zariadenia. Larvy píly sa rozvíjajú veľmi rýchlo. Sú schopní zničiť celý Bush za jeden alebo dva dni. Po ich škodlivom vplyve zostáva z listov iba šľachovitá štruktúra, celý povrch listu je zničený a rastlina prestáva rásť.

Saranče egreše bledáAngrell vyráža žltá. Larva je modrozelená farba. Jeho telo je pokryté malými bradavicami. Dospelí jedinci majú červenožltú farbu. Veľké škody spôsobuje ich, plné listovanie listov. Ak sa zistí tento škodca, je potrebné vykonať opatrenia.

Riadenie škodcov z egrešov:

 • Spočiatku je potrebné rozstrihnúť rastlinu tinktúrami na základe horkého pelyňa, raka, tabaku alebo makhorky.
 • Tiež účinným prostriedkom na ničenie lariev je riešenie mydla a popola z dreva. Použite to, čo potrebujete asi 0,5 kg / krov.
 • Dobrý účinok je použitie insekticídov.

Na jeseň, po zbere, musíte uvoľniť pôdu okolo kríkov. Môžete použiť vidlice. Na vykopanie je potrebné dosiahnuť hĺbku minimálne 10 cm, čím sa zničí všetok hmyz, ktorý sa skryl na zimu.

molEgreše mora. Prvým znakom prítomnosti hmyzu v rastline je plody a kefy s pavučinou. V kvetinách dospelí ležia vajíčka, z ktorých vyletí jasne zelená húsenica s čiernou hlavou. V tomto prípade sú ovocie stále infikované v štádiu rastu a formácie a nie sú zrelé. Začnú hniť a suché.

Aby sa predišlo týmto nepriaznivým okolnostiam, je potrebné:

 • Ak chcete zničiť kokony hmyzu, musíte starostlivo vykopať pôdu na jeseň.
 • Pod krídlom musíte urobiť rašelinu alebo kompost (mulčovanie).
 • Na konci jesene je potrebné vyliezať egreše.
 • Počas kvitnutia je potrebné postriekať egreše infúziami makhorky, cibule, tansy, horčice, popola z dreva. Rovnaké opatrenia sa opakujú ešte dvakrát s intervalom 14 dní.
 • Po kvitnutí je v štádiu tvorby plodu potrebné ošetriť egreše lepidocidom alebo bitoxybacilínom.

Ak sú príznaky pavúkov, musíte odstrániť tieto časti rastliny a zničiť ich.

Willow štítWillow štít. Tento škodlivý hmyz sa vo väčšine prípadov vyskytuje v oblastiach s chladným podnebím. Hmyzové štíty sú ako rozprašovanie vápenného roztoku. Pod závojom týchto útvarov sú ženy a vajíčka červenofialovej farby. Pre zimu, larvy zomierajú, ale ožívajú v čase kvitnutia egreše. Kŕmia šťavou z rastliny dlhým proboscis.

Related  Ako rýchlo a jednoducho natrvalo zbaviť púpavy na záhrade

Aby ste sa zbavili tohto parazita, potrebujete:

 • Vyrežte vážne poškodené výhonky s ďalšou deštrukciou (môžete spáliť).
 • Na začiatku jari kosiť kôru púšte s haseným vápnom.
 • Po období kvitnutia egreše je potrebné rozstrihnúť puzdro meďou-mydlom.
 • Na čistenie kôry z lariev by sa mala použiť kefa.

Bežiaca anglická nevadaBežiaca anglická nevada. Vyjadrujú sa hlavne mladé výhonky. Majú vzhľad malých zelených, čiernych a sivých chrobákov, ktoré bohato pokrývajú vetvu a ničia rastlinu. Zastreli sa pod vplyvom parazitických tvorov, deformujú sa a listy sa stávajú skrútené a nudné.

Hlavným prostriedkom na boj proti vošiek je roztok mydla na pranie, vody a uhličitanu sodného. Podiely by mali byť dodržané nasledovne: pri 10 litroch vody potrebujete 0,7% uhličitanu sodného a asi 40 gramov mydla na pranie. Aplikujte roztok zalievaním alebo veľkým rozstrekovaním rastliny.

Najspoľahlivejšie lieky na postrek rastlín egreše sú Iskra, Fitoverm, Karbofos.

Choroby a škodcovia od egrešov sa prejavujú najmä v čase aktívneho rastu a vývoja egreše. Záhradkár musí byť počas tohto obdobia veľmi opatrný (začiatok jari a hranica mája / júna).

Ako sa vysporiadať s chorobami egreše?

Choroby s egrešmi je potrebné rýchlo zaobchádzať, v opačnom prípade môže dôjsť k úplnému strate kríkov a všetko úsilie, ktoré sa vynaloží na jeho rast, bude márne. Ako sa vysporiadať s chorobami egreše?

Ak sa zistí prvé príznaky choroby, mali by sa použiť tieto látky:
Síran manganatý

 • Meď a chlorid železa, rovnako ako kvapalina Bordeaux. V dôsledku postrekovania egreše sa symptómy ochorenia stale nudné a ochorenie ustúpi.
 • Na potlačenie septoriózy je potrebné použiť sulfát mangánu, zinku a bóru. Tieto látky zvyšujú odolnosť voči vzniku ochorenia.
 • Na vyliečenie egreše z antracnózy je potrebné, pri prvých príznakoch, ošetriť listy roztokom síranu meďnatého. Môže sa pripraviť z 10 litrov vody a 40 gramov látky. Silne postihnuté letáky by mali byť lepšie odrezané.
 • Poraziť kosoštvorcovú kôru môže Bordeaux kvapalina. Je potrebné ošetriť listy raz pred otvorením pupenkov, potom 8-10 dní po druhý raz.
 • Aby sa zbavili múčnatky, je potrebné do pôdy zavádzať roztoky bóru, zinku, síranu manganu a medi.

Related  Pravidlá pre prerezávanie malín: berieme do úvahy všetky možné odtiene

Choroby egreše v obrázkoch sa nachádzajú v predchádzajúcej časti článku.

Video: ochrana egreše pred vošky a ryže

Ako pestovať zdravé egreše (boj proti vošiek, múčnatka, atď.) Video