chorá slivkaV záhrade vyraste švestky a každoročne môžete získať najkrajší plody, poznať tajomstvo poľnohospodárskej technológie. Tu sú opísané niektoré choroby slivky a boj proti nim a fotografie v pomôcke záhradníkovi. Každá choroba je ľahšie predchádzať vo fáze starostlivosti a prevencie. Eradikovať raz a navždy všetky zdroje ochorení je nemožné, sú uložené v programe prírody. Ale aby sa zabránilo, nechať vírusy a huby do svojej záhrady, ľudia sa naučili.

Klasifikácia ochorenia švestky

listy slivkového kvetuNež budete môcť zaobchádzať s nôžom alebo postrekovačom, musíte zistiť, aké ochorenie navštívil obľúbený slivok. Choroby sú rozdelené podľa ich rozdelenia a pôsobenia do troch typov:

  • droždie;
  • bakteriálne;
  • vírusovej.

Nesprávna starostlivosť môže tiež spôsobiť neprenosné ochorenia. Zvážte fotografie slivky a bojujte proti nim.

Ak sú listy slivky hrdzavé, musíte odstrániť borievku a sasanku zo záhrady.

Hubové choroby

choroba slivkovícHubové choroby sa prenášajú zo stromu na strom so zosilneným lístie, ktorý nemá čas vysušiť z dažďa a rosy po dlhú dobu. V teplom, vlhkom letnom období spóry húb, ktoré sa dostávajú zvonku, zakoreňujú v tkanivách, vytvárajú mycelium. Niekoľko dní – choroba už hostí, jesť ovocie a lístie. Príkladmi takýchto ochorení sú slivková moniliáza, klyasterosporióza, hrdza.

Často strom netrpí jedným alebo viacerými chorobami. Fungicídy ničia akékoľvek hubové ochorenia, existujú prípravy na systémové pôsobenie. Na hmyz škodcov a chorôb sa používajú rôzne látky.

hniloba ovociaOdborníci považujú za najstrašnejšiu chorobu moniliózu alebo moniliálnu popáleninu. Indikáciou choroby je okamžité vysušenie jednotlivých vetiev. Listy sú čierne, ale nespadajú, plody sa ďalej rozvíjajú. Infekcia sa zavádza do ovocia, ak má koža škrabance alebo rany, čo spôsobuje šľachovitú chorobu – sivú hnilobu plodu. Z jednej plody do druhej sa spóry prechádzajú, dotýkajú sa. Výsledkom je zničenie úrody a vyčerpanie infekcie trvá dlhší čas. Huba žije v ovocí, padlé listy, zimovanie, začne sa na jar znovu rozmnožovať.

Ďalšou chorobou, ktorá môže opustiť pána bez plodiny, je vírusová choroba alebo vrecká zo slivky. Znamenie, že ochorenie sa prejaví, je dlhý kvitnutie, dlhé ovocie sa naleje, ktorý zostáva dlho zelený, hnedý, suší a padá. Ovplyvnené sú iba ovocie.

Vírusové ochorenia

slivka je chorá s kiahňouVírusové choroby sú hrozné pre každú rastlinu. Pozrite sa na fotografiu vírusu šupky vírusu, boj proti nim doteraz je používať systémové drogy. Ochorenie ovplyvňuje cievny systém, prenáša sa hmyzím, ktorý jedá a pohlcuje listy. Pre švestky, šupky alebo kiahne je hrozné ochorenie. Môže ísť na strom aj s ďatelinou. Ďalšou vírusovou chorobou je škvrna na chrómovom krúžku. V tomto prípade sa listy rozjasnia, strúhaná doska sa stáva v dierach, strom je utláčaný. Môže to byť zakrivenie listov. Každá modifikácia listového listu sadenice by mala byť pri nákupe upozornená.

Bakteriálne ochorenia

bakteriálna šupkaBakteriálne ochorenia sú spôsobené mikróbmi a baktériami prenášanými s rastlinným materiálom, nástrojom. Na listoch sa objavujú lemované malé škvrny. Vnútorná časť tabuľky suší, rozpadá a jasná hranica je zvonka viditeľná a list okolo je zvýraznený. Plody sú pokryté čiernymi a hnedými škvrnami. Slivky sú nepožívateľné, spadajú.

Niekedy sú na vetvách hromady tenkých vetvičiek – čarodejnica. Ide o mykoplazmózu. Listy tvoria nákazlivé plaky zospodu.

Medzi neinfekčné ochorenia patrí rozšírenie žuvačky spôsobené neopatrným prerezávaním, keď sa guma pokúša utiahnuť ranu. Starostlivosť o kamenné stromy by preto mala byť čo najmenšia. Slivka môže začať vyschnúť. Dôvod spočíva v blízkom stave podzemných vôd, mrazu, alebo pôdy nezodpovedá stromu.slivkové kvitnutie

Ako môžete vidieť, oslabuje strom, zbavuje plodiny akýchkoľvek chorôb sliviek a ich liečba by mala byť včasná, aby strom nezomrel.

Prevencia a ľudové prostriedky proti chorobe švestky

mliečny leskPrevencia šupinatosti je výber správneho miesta pre strom. Pôda musí byť úrodná, rastlina v čase prijatia hnojenia a preventívne ošetrenie. Ak chcete zbaviť ohniská chorôb zeleň zo záhrady sa nepoužíva v kompostu, je spálený. Po bielení je potrebné skontrolovať kmeň. Pristovalny kruh udržiava čistý, bez buriny.

Neexistujú žiadne recepty na boj proti slivkovým chorobám s ľudovými metódami, s ktorými sa dokážu vyrovnať len špeciálne chemické látky. Dokonca aj preventívne postrekovanie na jar by sa malo vykonávať s použitím prípravkov obsahujúcich meď.

Video o chorobách kôstkového ovocia