obal ruže s ihličnatými konármiRose sa týka rastlín, ktoré vyžadujú starostlivosť a pozornosť nielen v období kvitnutia, ale aj v období prípravy na zimu. Rose je mierne odolná mrazivá rastlina, ktorá sa obáva znižovania teploty. Treba pamätať na to, že táto kultúra nemôže zomrieť ani z mrazu, ako z nesprávneho tréningu v letnom a jesennom období.

Pripravte sa na prípravu ruží na zimu, sú často otázky: kedy by ste mali začať pokrývať ruže na zimu? Stojí to za to zdobiť? aké materiály použiť na prístrešie?

V klimatických podmienkach Ruska môže úspešne zimovať, ak v období jar-leto im bola poskytnutá kompetentná starostlivosť. A na jeseň, keď prišli prvé mrazy, boli prijaté včasné opatrenia.

Pripravte si zimu na zimu z leta.

V júli úplne zastaviť kŕmenie kultúry dusíkom, vzhľadom na to, že jeho prebytok v kmeňoch ruže nepriaznivo ovplyvňuje zrenie dreva a dokonca aj s miernym mrazom vedie k ich smrti.

orezané ružové kríky pred zimouSúčasne je však potrebné začať hnojiť rastlinu fosforečnými a draselnými hnojivami. Ako draslík, tak aj fosfor majú veľmi dobrý účinok na kvalitu dozrievania výhonkov a zvyšujú zimnú odolnosť.

Skúsení pestovatelia sa uchyľujú k inému jednoduchému, ale účinnému spôsobu dozrievania ružového kefa. Odstránením sušených kvetov na konci leta je potrebné nechať 1-2 vaječníky na formovanie plodu. Je veľmi užitočné pre dozrievanie ruže. Podávajúc všetku vitalitu pri dozrievaní ovocia sa rastlina pripravuje na zimný spánok. Drevo úplne dozrieva, množstvo vlhkosti v ňom je výrazne znížené.

Začnite zakrývať ruže iba vtedy, keď začne studená teplota 5oC. Začnite mierne prerezávať všetky kvetenstvo a vaječníky a odstrániť všetky listy, čím sa znižuje plocha na odparovanie vlhkosti z rastliny.

Hilling rastú kríky pred hibernáciouK vykonaniu tejto jednoduchej operácie je tiež potrebné zabezpečiť, aby sa za zimného úkrytu kvetenstvo a listy nestali ohniská hubových chorôb, čo môže viesť k smrti celej rastliny. Pre preventívne účely, stonky rastliny a pôdy pod ním, to neškodí na liečbu síranu železa, zvyčajne 5% roztok.

Po dokončení prerezania a spracovania puzdra pokračujte priamo do prístrešku. K tomu budete potrebovať:

  • kompost;
  • záhradná pôda;
  • drevené alebo drôtené kolíky;
  • ihličnatý lapnik;
  • suché lístie;
  • boxy.

Vykonávanie aktivít na krytie ruží na zimu sa uskutočňuje postupne. Pri náraze mrazov na -5oZ kopca kopca, alebo radšej vylejte pod koreňom kopca z prezretého kompostu alebo výšky pôdy až 25 cm.

Ďalej s nástupom stabilných mrazov na -10oS, vylejte suché listy na kopci a kryt s smrek alebo borovice lapnikom.

Nemôžete zakrývať ruže s hnojom, seno, slamu. Rýchlo sa namočia a udrží vlhkosť, čo vedie k smrti Bush.

Útulok ruží na zimu so smrekovým lapnikomA konečne, sneh je najvyššia a najspoľahlivejšia vrstva úkrytu. Navyše čím viac je, tým lepšie. Ak sa zima stala trochu zasneženou, je potrebné posypat sneh sám. Keď je mráz -30 oC a hrúbka snehovej pokrývky na 60 cm, teplota v blízkosti povrchu zeme bude -5 oC, čo je optimálna teplota pre zimné ruže.

Pre ostatné druhy ruží, napríklad pre lezenie, technológia úkrytu sa mierne líši od predchádzajúcej, tým, že odstráni stonky z podpery, sú pripevnené k zemi a skryté v rovnakom poradí ako vyššie.

Podzemné, miniatúrne a polyanthusné ruže sa skrývajú pomocou krabičiek, ktoré sú pokryté lapnakom a potom posypané snehom.

Video: ako správne pokryť ruže na zimu?