Po prijatí krásnej kytice budete vždy chcieť, aby stála aspoň niekoľko dní. Aby ríše stáli vo váze po dlhú dobu, musia byť správne pripravené:

 • môžete nielen priniesť kyticu z chladného prostredia do teplej miestnosti, alebo teplo do miestnosti klimatizovanej. Náhle zmeny teplôt bude mať negatívny vplyv na farbu, takže by mali odísť na nejakú dobu v chlade (v zime) alebo tepla (v lete), miestnosť pre prispôsobenie, a až potom vstúpi do miestnosti, v ktorých štát;
 • Než dáte kvety vo váze, musíte odtrhnúť alebo odrezať dolné listy, aby sa nedotýkali vody. V ideálnom prípade by sa drievka mala ponoriť do kvapaliny vo výške 2/3 svojej výšky.
 • Tiež je potrebné skrátiť konca stoniek, a šikmo (2-3 cm), a s výhodou vo vode, na vnútornej strane drieku nenarazil vzduch. Navyše môžete rozdeliť tipy. Šikmý rez dovoľuje, aby ružica nepretržite prijímala vlhkosť a rozdelenie na niekoľko vlákien zvýši jej objem;
 • voda je lepšie vybrať trvalé. V teplej sezóne by mal byť chladný, a v chlade – pri izbovej teplote. Do vody na dlhú dobu nezačala proces kvasenia a hniloby, je nutné pridať aspirín, bórax, kamenec alebo vodku;
 • Na predĺženie sviežosti rezaných kvetov pomôžu pridať živiny do vody. Ako taký, môžete použiť cukor (20-30 g) a ocot (1 lyžica) Na základe 1 liter kvapaliny.

Ak chcete udržať ruže vo váze dlhšie, je potrebné zabezpečiť určitý teplotný režim okolitého priestoru, a to chlad, ale bez prievanu. Rúže ruže ako chladný vzduch, ale netoleruje priame lúče slnka.

Ďalšie opatrenia

biele ružeAk chcete predĺžiť obdobie obdivu ružovej kytice, môžete vykonávať každodenné procedúry. To znamená, že voda vo váze, alebo iné nádoby, v ktorých sú kvety, by sa malo zmeniť denne, umývanie pod tečúcou vodou koncov stoniek dôkladne. Potom je kytica aktívna, ale úhľadne pokropená, pokúša sa navlhčiť iba vonkajšie okvetné lístky bez toho, aby ovplyvnila jadrový pupen. Voda vo váze, samozrejme, musíte nalievať trvalé, s pridaním potrebných živín a baktericidných látok.

Okrem tejto ruže by mala byť v noci na chladnom mieste. Keby začal slabnúť, je možné vykonať takýto postup – ponorte kvety teploty studenej vody 7-12 ° C (púčiky musí byť nad hladinou vody), nechať cez noc, ráno skrátiť stonky a dať kyticu v sladkej vode s prídavkom amoniaku (2 h. l.). To umožní čas na udržanie ruží vo váze.

Špecializované prípravky

žlté ružeOkrem ľudových spôsobov, ako predĺžiť životnosť a sviežosť rezaných kvetov, môžete dnes používať aj chemické prostriedky. Obchodná sféra ponúka širokú škálu špecializovaných produktov, ktoré uľahčujú vyriešenie problému udržiavania ruží vo váze. Takéto prípravky obsahujú zmesi “Živé kvety”, “Kytica”, “Živá ruža”, “Chrysal”.

Výber ruží

Na ruže vo váze dlhú dobu, kvety na kyticu by mali byť správne vybrané:

 • kytice by sa mala robiť v čase nákupu, a nie kúpiť hotové;
 • ruže na kyticu by mali byť vybrané čerstvé, s čistými okvetnými lístkami, pevné, “vŕzanie” na dotyk. Ak hroty okvetných lístkov s tmavým pásom – kvety stojí dlhý čas a môžu rýchlo slabnúť;
 • rez stonky by mal byť svetlý – to je znamenie, že ruže boli nedávno prerezané;
 • Púder by mal stáť priamo na stonke. Ak sa ohýba, keď je kvetina za špičkou stonky, ruža nie je čerstvá;
 • je lepšie uprednostňovať kvety na krátkych silných nohách, kvôli čomu môžu lepšie piť vodu, a preto stáť dlhšie;
 • V púčik nutne musí byť “košele” – extrémna lístky majú tendenciu byť viac drsné, hustá, naschlý a nie sú tak krásne ako interiéru. Ak nie, s najväčšou pravdepodobnosťou niekoľko vonkajšie okvetné lístky vädnúcich a odstránené vytvoriť krásny vzhľad;
 • tiež znamenie čerstvej ruže je lesklé, živé listy bohatých farieb, ktoré sa nachádzajú na riadených vetiev.
 • voľbe kyticu ruží, by mala dať prednosť príprave čaju a ružové odrody sú čierne, červené a gaštanové viac rozmarná.

Vybrať správne ruže, aby sa čerstvé kytice, uvažovať o ich zachovaní odporúčania do vázy – a tieto úžasne krásne kvety poteší vás dlhšie ako jeden týždeň.

Video: Super cesta k oživeniu ruží vo váze