Používajte vodné melóny v období hromadného dozrievaniaVlastnosť melónov s vďačnosťou, aby sa dusíka hnojiť a zbaviť dusičnanov je známy. Ale pre osobu také bobule môže byť nebezpečné. Musíte vedieť, ako si vybrať melón bez dusičnanov. Tieto škodlivé látky sú prítomné v každej zelenine v malých množstvách. Vodové melóny sú držitelia záznamov pre akumuláciu solí kyseliny dusičnej.

Aké nitráty sú pre človeka nebezpečné?

V laboratóriu testovanie vodných melónov pre dusičnanyV ľudskom tele v hrubom čreve prechádzajú nitráty do dusitanov a absorbujú sa do krvi. V tomto prípade tvoria dusitany zlúčeninu methemoglobínu. Hemoglobín v krvi je potrebný na dodávanie kyslíka do buniek. Methemoglobín tejto funkcie nesplní a v tele začne hladovanie kyslíkom. S 30% substitúciou začne otravy dusičnanmi, pri úmrtí na 50%.

Mierna otravu vyjadruje utláčaný stav, nevoľnosť, vracanie, hnačka. Lekár diagnostikuje otravu zväčšenou a hustou pečeňou. Nebezpečenstvo je vyššie u detí, pretože majú nízku telesnú hmotnosť a neexistuje žiadny enzým schopný premeniť methemoglobín na hemoglobín. Preto dieťa nemôže dať dieťaťu melón.

V ľudskom gastrointestinálnom trakte sú štiepené proteínové produkty, sú prítomné amíny a ďalšie dusíkaté zlúčeniny. Kombináciou so soľami kyseliny dusičnej sa získajú karcinogény a nitrozamíny.

WHO je definovaný ako prípustný denný príjem nitrátov 3,7 mg, nitritov 0,2 mg na kilogram ľudskej hmotnosti. Pokiaľ ide o hmotnosť 70 kg, bude to 350 mg dusičnanu sodného.

Pri tepelnom spracovaní v prítomnosti vitamínu C sa počas skladovania zničia dusičnany. Nebezpečenstvo dusičnanov v melóne je veľké práve preto, že sa konzumuje bez predbežného ošetrenia a vo veľkých množstvách.

Ako určiť dusičnany v melóne?

Ak chcete nakupovať vodné melóny na cestách, neodporúča saAk pred tým, než radíme kúpiť vodný melón v sezóne, je najpravdepodobnejšia, potom modernosť robia úpravy. Existujú nové, veľmi zrelé odrody a hybridy, ktoré dozrievajú včas, bez akcelerátorov. Takéto vodné melóny sú malé, len 1,5-2 kg, a my sme sa učili, aby si nevyberali malé ovocie. Preto, ak je odroda veľmi skorá, potom melón nemôže byť veľký.

Related  Metódy na kontrolu lišejníkov na ovocných stromoch

Preto by sa štúdia sladkých bobúľ mala vykonávať v kombinácii z viacerých dôvodov:

  • vzhľadu;
  • štruktúra buničiny pri domácom výskume;
  • používanie metód a nástrojov kontroly.

Štúdia melónu začína na pulte. Nemôžete si kúpiť tovar z kolapsu na obrubníku. Počas dňa stojaceho v prostredí s plynom bude produkt zhromažďovať veľa výfukových plynov, nie menej škodlivé ako dusičnany. Na zemi sa kôra znečistí, zrná piesku poškodia škrupinu a nebudú môcť tento vodný melón úplne umyť. Zvyčajne je cestný obchod nelegálny, tovar nemá sanitárne osvedčenie o obsahu škodlivých látok.

Predaj poľnohospodárskych výrobkov vrátane vodových melónov a melónov bezpečne na špeciálnych miestach a s certifikátom kvality.

Melón by mal mať suchý chvost. Malo by byť starostlivo preskúmané, znamenie, že melón bol odstránený zelene, bude mokrý špička alebo odrezať s ostrým nožom. Okrem toho sa stane známkou toho, že vodný melón už dlho zostal. A bez chvosta, aby sa ovocie, by nemal byť. To znamená, že predávajúci má niečo, čo sa má skrývať. Chvost môže prirodzene vyschnúť na posteli nezrelého vodného melónu, ktorý sa niekoľkokrát zvlášť otočí a krúti chvost.

Pásy tmavých a svetlých farieb by mali byť kontrastné, nie rozmazané, vzor je jasný. Zrelý melón môže byť mierne poškriabaná pokožka a potom sa objaví biela hrubá vrstva a zreteľne počuteľný zápach z vodného melónu. To všetko je znakom toho, že melón nedávno sedel na posteli.

Injekcia dusičnanov urýchľuje začervenanie buničinyPri kontrole je potrebné skontrolovať, či je v koži melón, cez ktorý sa voda naleje, prepichnutá, pre ktorú je melón naliaty na rýchle sčervenanie. A nielen melón, iné melóny a paradajky, tiež získať zábery od bezohľadných predajcov. Urýchľuje začervenanie injekcií dusičnanov.

Nemôžete si kúpiť melón v čiernych škvrnách na povrchu, malý škvrny, s prasklinou alebo zubom. Nemôžete požiadať o vystrihnutie trojuholníka, aby ste si mohli prehliadnuť stred. Rezané plody s nevysušenou kôrkou, špinavým nožom môžu viesť k zlým dôsledkom.

Ak chcete nájsť domy príznaky dusíkatého melónu, štúdia by mala pokračovať. Najprv znížte vodný melón v nádrži s vodou. Ak je ovocie zrelé, bude plávať. Dusený melón sa nedá skontrolovať, vráti sa majiteľovi. Potom by melón mal umývať mydlom a kefou, vyčerpaný.

Related  Domáca starostlivosť o jedinečný melónový strom

Pred jedlom musí byť melón dôkladne umytýRezané ovocie musí mať zrnitý povrch a nie hladký lesklý rez. Semená by mali byť vyvinuté a čierne. Na rezu by nemali byť husté žlté zväzky, nadjazdy výživy dusíka. Žily sú tenké biele, to je normálna štruktúra plodu. Mäso by nemalo byť v strede intenzívnej farby, ale postupne žltne smerom k periférii. Toto sú príznaky veľkého množstva dusíka. Vodný melón s nitrátmi, ktorý je umiestnený nižšie, vykazuje svoj vzhľad zvnútra.Celulóza s melónom s vysokým obsahom dusičnanov

Nakoniec, vezmite kus melónu 20 gramov v číre sklo a kaša vo vode. Ak sa voda zmení, všetko je v poriadku. Ak je škvrny, znamená to prítomnosť dusičnanov. V tomto prípade, čím intenzívnejšia je farba farby, tým viac nečistôt v melóne.

Kontrola melónu na dusičnany domaInštrumentálna metóda vyšetrovania je najspoľahlivejšia. Navrhuje:

  • laboratórna analýza;
  • vyšetrenie pomocou testovacích prúžkov;
  • používanie špeciálneho zariadenia, merača dusičnanu alebo ekotytu.

EkotesterDržte domáce statív na titráciu vzorky a alumokalievye alum rozhodne len špecialista. Takto sa testuje množstvo dusičnanov v poľnohospodárskych produktoch v laboratórnych podmienkach. Existujú testovacie prúžky, ktoré sú lacné, určené nie príliš presne, približne. A môžete si kúpiť ekotyter zariadenia, ktorý dáva výsledok, a varovanie o nebezpečnom obsahu dusičnanov.

Keď je zistená nebezpečná dávka, melón by sa nemal jesť, je lepšie sa s ňou rozdeliť. Aby bolo riziko minimálne, mali by ste počkať do polovice augusta a potom zjednotiť vodný melón. Ale aj v tejto dobe by mala byť pozorovaná bdelosť. Výrobcovia sa snažia získať veľké plodiny a krmivá sú vždy len v určitej dobe kultivácie.

Ako si vybrať sladkú melón?

Ako si vybrať melónNákup vodného melónu, znalosti poradca výber “dievčatá”. Z vedeckého hľadiska to neplatí pre plody. Medzi ovocím nie sú chlapci a dievčatá. Ľudské znaky však ukazujú, že melón s plochým alebo mierne hlbším hrotom je sladší a má menej semien. “Chlapci” sa posudzujú, ak je v hornej časti malý tuberkulár. Možno, to sú niektoré zvláštnosti pri opeľovaní, ale toto pravidlo výberu je platné.

Related  Pestovanie póru na záhrade, výsadba a starostlivosť

Ďalším znakom zrelého bobuľa môže byť malá oranžová škvrna, ktorá leží na zemi. Ak bolo liatie rýchle, zem bola teplá, škvrna bola malá, bobule bola vynikajúca. Ak je škvrna veľká, biela, chuť melónu bude iná. To znamená, že bobule ležal na zemi dlhú dobu, krajina bola studená, takže nestojí za to čakať na sladkosti z týchto bobúľ.

Jesť melóny s prípustným obsahom dusičnanovPri krájaní melónu nechajte okolo kôry 3 cm buničiny, tam sú nahromadené hnojivá. A dajte deťom kúsok od stredu. Nejedz veľa dobrôt v jednom posedení. Je lepšie roztiahnuť potešenie, jesť ovocie v malých porciách pri počúvaní stavu tela.

Vychutnajte si chuť a zdravie!

Ako si vybrať zrelý melón bez dusičnanov – video