Dobre upravená záhradaAko je známe, hálenie zemiakov je potrebné na zvýšenie výnosu a ochranu hľúz pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Preto všetci poľnohospodári, ktorí pestujú plodiny, potrebujú vedieť, ako a kedy pestovať zemiaky, a tiež, aby mohli používať nástroje na usmrcovanie.

Potreba vylovenia zemiakov

Správne potopené pramene zemiakovNedávno možno počuť názor, že zemiaky môžu byť pestované bez hluku. Samozrejme, korene rastliny, ktoré sú nasmerované nadol, nevyžadujú takúto prácu, ale stolóny, na ktorých sa hľuzy objavujú, často rastú nielen smerom nadol, ale aj smerom nahor a nadol. Uskutočnenie takéhoto postupu je nevyhnutné na vytvorenie ďalších hľúz vo voľnej pôde a na kopci a na zlepšenie výnosu plodiny.

V priebehu času rastú zemiaky a priblížia sa k povrchu zeme, čo naznačuje potrebu zberu. Okrem zvýšenia výnosu chráni hľuzy hľúzami pred horúcim slnkom alebo možnými nočnými mrazmi, preto sa nestanú zelené a nezhoršujú sa.

Čas prvého a následného usmrtenia

Prvé vylovenie zemiakovAby ste dosiahli dobrú úrodu a ochránili plodiny pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, potrebujete vedieť, kedy prvýkrát brať zemiaky, a tiež koľkokrát vykonať tento postup v budúcnosti. Bolo by pekné robiť hojenie na mokrej pôde po daždi alebo napájaní. V tomto prípade začnú rastúce rastliny stolóny, na ktorých budú hľuzy následne tvoriť. Hranica hrabania na príliš vysušenej zemi môže značne poškodiť zemiakové puzdrá.

Schémy usmrteniaExistuje názor, že hilling by sa mal vykonať dvakrát alebo trikrát:

 • Prvý postup by sa mal vykonať, keď rast zemiakov o 5-10 centimetrov. Ak sa očakávajú nočné mrazy, odporúča sa úplne zakryť púzdra so zemou, aby ste ich chránili pred chladom. Ak teplota neklesne, nie je potrebné zakrývať mladé výhonky pôdou, aby nedošlo k spomaleniu ich rastu.
 • Druhé usmrtenie je žiaduce počas tvorby hľúz. To je približne 2-3 týždne po prvej, pred kvitnúcou kultúrou.
 • Tretí postup na ošetrovanie zemiakov sa dá urobiť, keď rastliny rastú asi o 25 centimetrov. Úplne nemusia zaspať, stačí posypnúť zem. Môžete tiež hodiť malú zem medzi vetvy kríkov, aby sa rozrástli.

Ak sa na plodine objaví farba, je potrebné opatrne odstrániť burinu alebo ju odstrániť. Počas tohto obdobia sa hľuzy začnú viazať a môžu sa poškodiť.

Ako ručne obesiť zemiaky: vlastnosti procesu

Hilling zemiaky s motyčkouPredtým, ako začnete brakujete, musíte odstrániť všetky buriny na mieste. Tráva sa nedá odstrániť, ale zostane na zemi. Po vyschnutí sa stane vynikajúcou ochranou proti slnečnému žiareniu. Najlepšie je zaobchádzať s postupmi starostlivosti o zemiaky nie uprostred horúceho dňa trpiaci smädom a robiť to skoro ráno alebo bližšie k večeru, pričom znižuje činnosť slnka. Koniec koncov, v každom prípade, keď hučíte, mierne porušujete rastlinný systém, a to môže vadiť.

Related  Ako udržať chryzantémy vo váze – "druhý život" pre kvety počas niekoľkých minút

Základné pravidlá pre pochopenie spôsobu pestovania zemiakov budú popísané nižšie. Pre manuálne vyhadzovanie zemiakov nie je potrebné mať nadprirodzené schopnosti, stačí mať motyku alebo motyku a byť schopný ich používať. Sapka je najobľúbenejší nástroj, ktorý používajú záhradníci na starostlivosť o rastliny. Môže byť lichobežníkový, trojuholníkový, s ostrými alebo zaoblenými okrajmi.

Existujú najmenej dva spôsoby hárania zemiakov ručne:

 • Prvá metóda spočíva v tom, že sa zo všetkých strán hrabú pôdu ku púšti. Preto sa od stoniek získava jedna “kytica”.
 • Podľa druhej metódy musia byť stonky oddelené a až potom sa pôda naleje do stredu puzdra.

Pri vyhorení dbajte na to, aby mohol byť mohutný a vysoký. V tomto prípade hľuzy budú priestranné a môžu sa rozrastať viac a viac.

Starostlivosť o zemiaky pomocou ručného vrtáka

hand HillerRučná motyka je najdostupnejšie a najpriaznivejšie zariadenie pre starostlivosť o túto kultúru. Môžete si kúpiť brašnu na bradu v železničiarskom obchode alebo si ju môžete sami vy robiť. Toto zariadenie sa používa na ošetrenie pôdy medzi lôžkami. Jeho dizajn je veľmi jednoduchý. Skladá sa z rukoväte – rukoväte a dvoch hromadách, na každom z nich je pripojený odpal, umiestnený pod uhlom 45 stupňov k zemi. Postup je postačujúci na to, aby zariadenie vytiahlo dopredu, držte rukoväť a nastavte skládky v požadovanom smere.

Disky ručného sekáčaTakže je ľahké urobiť si bramborovú motyčku sami. Na výrobu tohto zariadenia budete potrebovať:

 • Dutá trubica (dĺžka – 90-100 cm, priemer – 1 palec).
 • Dutá trubica (priemer ¾ palce), navrhnutá na výrobu trakcie: zadná a predná.
 • Milimetrová oceľová doska na výrobu skládok.
 • Vyfukovač na ohrev kovu na ohýbanie.
 • Šnúrka.
 • Bulharčina na spracovanie kĺbov.
 • Zváracie zariadenie.

Ak chcete bramborový sapper urobiť vlastnými rukami, potrebujete:

 1. Na vytvorenie vertikálneho stojanu, spätného a dopredného ponoru. Táto fáza spočíva v tom, že sa ohyb z 100-centimetrového potrubia približne 30 centimetrov tejto trubice. Optimálne to robiť s potrubím. Proces výroby prednej a zadnej trakcie je lepšie pochopený, ak si pozriete špeciálne video.
 2. Vytvorte dvojramenný pluh. Pri výrobe skládok budú potrebné dve konkávne kruhové dosky. Tieto disky musia byť inštalované pod určitým uhlom a pripojené pomocou zváracieho stroja.
 3. Poškriabte nôž. Táto fáza je veľmi dôležitá pri výrobe kopca, pretože je to nôž, keď pluh preniká do pôdy, predpokladá hlavný odpor. Oceľový plech musí byť rezaný do tvaru šípky s ostrým uhlom 45 stupňov, potom zvárať špičku na spodok stĺpika a brúsiť ho.

Related  Z fotografií a popisov sa oboznámime s populárnymi odrodami čerešňových sliviek

Kŕmenie zemiakov

Motoblok na hádzanie zemiakovK dnešnému dňu, aby sa uľahčila starostlivosť o zemiaky a zrýchli proces hilling, si môžete kúpiť špeciálny motoblok. Výhodou motobloku je jeho univerzálne využitie: od uvoľňovania pôdy až po zber. Nevýhody tohto zariadenia zahŕňajú jeho vysoké náklady, ako aj zvýšenú pravdepodobnosť poškodenia hľúz zemiakov.

V prípade spracovania zemiakov s blokom motora sa počas výsadby uistite, že vzdialenosť medzi riadkami je pevná a rovnaká. Ak to chcete urobiť, odporúča sa použiť špeciálnu značku a použiť ju na kreslenie čiar na lôžkach.

Na vykonávanie vyklíjania zemiakov na motorovom bloku sa stanovujú:

 • Dva prášky na pečenie pred zariadením.
 • Chiller na zadnej strane, ktorý je určený na vypĺňanie zemiakových pútok.

Je dôležité poznamenať, že na starostlivosť o veľké výsadby zemiakov je možné použiť trojriadkové trysky, ktoré súčasne zhromaždia tri rady zemiakov. Každý záhradník sám rozhodne, ako sa starať o rastliny: stráviť trochu času a veľa peňazí na to alebo naopak.

Pre zvýšenie efektívnosti starostlivosti o túto záhradnú plodinu je vhodné prezerať video o tom, ako správne narušiť zemiaky bez ohľadu na zvolenú metódu hilling.

Zabíjanie zemiakov motorovým blokom – video