Ako rýchlo a jednoducho natrvalo zbaviť púpavy na záhrade

odstráňte púpava na miesteKmeňovanie zo semien a trvalých burín znesie život pre všetkých letných obyvateľov. Ako sa zbaviť púpava na mieste, navždy uľahčiť prácu na lôžkach a rozvoj pestovaných rastlín?

Existuje niekoľko spôsobov, ako bojovať proti nezvaným hosťom, medzi nimi:

 • ľudové prostriedky;
 • chemické prípravky, ktoré inhibujú alebo úplne zastavia rast buriny;
 • pravidelné kopanie a opadávanie záhrad a kvetinových záhonov;
 • Použitie špeciálnych koreňových škrabiek pre púpava.

Rastúce na okrajoch ciest, na mestských trávnikoch a prieluk, teda všade, púpava – je trváca s výkonným podzemok podzemné časti a ružica zelené kopijovité listy, ktoré sú medzi objavovať spod snehu a zmizne až s príchodom zimy prvý.

Nebezpečenstvo, že púpava ako burina bude spočívať v jej ľahkom osídlení a rýchlom zachytení územia.

Prvé kvitnutie sa vyskytuje uprostred jari, potom rastlina môže kvitnúť až 2-3 krát, rozptýliť stovky semien okolo okolia na ľahkých lietajúcich dáždnikov. Púpava sú veľmi húževnaté, vynikajú dobre, zakoreňujú v najnepriaznivejších podmienkach. Ale odstrániť rastlinu kvôli rozvetvenému silnému oddenku nie je ľahké.

Ako sa vysporiadať s púpavami v záhrade, na zeleninových záhradách a trávniku? Výber metódy závisí od toho, kde sa usadili buriny a koľko je.

Bojovanie púpavy v záhrade

púpavy v záhradePre burinu neexistujú rozdiely medzi pustatinou a záhradou vysadenou paradajkami, squashom alebo jahodami. Najlepší čas na posúdenie situácie – skoro na jar, keď listy púpava len získava hybnosť, a púčiky ešte neboli otvorené.

Ak existuje málo púpavíc, čo je najjednoduchšie. Dodržiavanie poľnohospodárskej technológie je jedným z najspoľahlivejších spôsobov boja proti púpava:

 1. Lôžka má byť osiata, alebo vysadené plodiny, je nutné siahnuť hlboko, na ceste zbiera burinu až na malé fragmenty odnože.
 2. Vznikajúce výhonky sú vyčerpané, pôda je pravidelne uvoľňovaná, takže semená, ktoré padajú do zeme, nemôžu preniknúť a zakopnúť.

Čistá pôda na záhradných posteliach môže byť opäť pokrytá kobercom púpaviek, ak obídete pozornosť radov medzi radmi a záhradnými chodníkmi. Kvôli hustote pôdnych burín na nich je ťažké odstrániť, ale je celkom možné ich oslabiť pomocou motyka, vrtuľníka alebo plochého vrchu. Ak spracovávate rizikové oblasti bez toho, aby ste čakali na kvitnutie, púpavy sa nerozmnožia a dostupné rastliny sa rýchlo oslabia.

Na jeseň sa postele opäť prenikajú. To isté sa deje s kmeňmi stromov pod ovocných stromov a kríkov, trvaliek okrasných rastlín, rovnako ako postele, na ktorých vône letničiek.

Ako zaobchádzať s púpavami na tráve s ľudovými prostriedkami

púpavy pozdĺž záhrade cestyDlhý trávnik na trávniku alebo v záhrade nemôže byť vykopaný, ručné pletie je tiež neúčinné.

Pokus o ručné odstránenie buriny bude nevyhnutne viesť k prerušeniu odďaľky, ktorá sa čoskoro začne zotavovať, alebo poškodením pestovaných rastlín v okolí.

Ako sa trvale zbaviť púpava na mieste, ak lopatu a vrtuľník zostal mimo prácu? Existuje niekoľko jednoduchých ľudových ciest. Ak chcete odstrániť púpava, použite:

 • stolová soľ;
 • vriacou vodou;
 • acetickej esencie.

soľ na odstránenie púpavícAgresívne zlúčeniny, ktoré spadajú na základňu zhromaždenia, zabíjajú rastový bod, vedú k útlaku buriny a jej smrti. Soľ sa používa v suchom stave alebo vo forme koncentrovaného roztoku. Vo všetkých prípadoch prostriedky boja:

 • konať priamo na vybranej inštancii;
 • neovplyvňujú vegetáciu v blízkosti;
 • nemenia plodnosť pôdy.

Okrem pozitívnych aspektov existujú nedostatky vo využívaní ľudových bojových metód. Pri veľkých exemplároch, ktorých koreňový systém môže dosiahnuť dĺžku 20-30 cm, domácnosť znamená, že nepracuje veľa.

Boj proti púpavám s pomocou odstraňovača koreňov

odstraňovač koreňov pre kontrolu púpavaJe to oveľa ťažšie, než na kuchynskej záhrade, aby sa vyrovnali s púpavami:

 • na trávnikoch;
 • ak kvetinové záhony zaberajú takmer celú oblasť zarastených trvaliek;
 • pôda v záhrade je potopená.

odstráňte púpava z koreňaTu je užitočná bodová adaptácia na odstraňovanie púští, ktorá nespôsobuje vážne poškodenie trávnatého pokryvu alebo herbicídy alebo ľudové prostriedky.

Na trávnikoch a iných miestach s celoročnou trávou poskytujú korene všetkých druhov konštrukcií skutočnú pomoc.

Ostrý okraj nástroja ľahko preniká aj cez vrstvu trávnika, rozreže pôdu okolo odrodky a ľahko odstráni rastlinu spolu s podzemnou časťou. Otvory, ktoré zostali po trávniku po púpačke, malé a rýchle zarastené, najmä ak zaspávajú a oblasť je hojne napojená.

proces odstraňovania púpavaPodobne prísť na záhrade. Kornealitel zachraňuje na kvetinové záhony s husto rastúcimi trvalkami.

Aplikácia herbicídov: ako sa vysporiadať s púpavami v krajine

pestovať púpava v krajinePredtým, než sa zaobchádzate s púpavami na trávniku a na záhrade pomocou herbicídov, musíte sa uistiť, že chemické látky nebudú ovplyvnené pestovanými rastlinami a trávnikmi.

Ručné pletenie alebo použitie mechanických zariadení je náročná a časovo náročná úloha. Inou záležitosťou je použitie moderných chemických zlúčenín, ktoré utláčajú vegetáciu plevelov. Herbicídy sú nepostrádateľné, ak pampelišky zaplavili miesto a je jednoducho nemožné ich zvládnuť ručne.

chemické prípravky na odstraňovanie púpavaSortiment dostupných prípravkov vhodných na boj s púpavami v záhrade zahŕňa prípravky:

 • zabíjanie všetkých druhov zelených rastlín, na ktoré vstrekne vstreknutá kvapalina;
 • selektívne pôsobenie, ničiť len obilniny alebo odrodové buriny.

Znamená široký akcie, ako je Roundup, Tornado, Agrokiller a iných drog zmierniť záhrada je nielen púpavy, ale aj z pšeničnej trávy, osiať bodliak a ďalšie otravné rastliny, ktoré prinášajú v ostatných ohľadoch je veľmi problematické. Avšak účinok takýchto herbicídov nekončí ihneď po postreku. O niekoľko týždňov kompozícia znižuje všetko, čo rastie v okolí. To platí pre sadenice a vysadené sadenice. Preto sa vykonáva rozsiahle chemické plemená:

 • vopred zakrývajúce kultúrne plantáže a pôdu pod nimi;
 • skoro na jar, dlho pred výsadbou zeleniny, kvetov alebo iných užitočných rastlín;
 • jeseň, keď sa všetko užitočné vyčistí od lôžok.

Rozsiahle herbicídy, ktoré zničia všetku vegetáciu, sa používajú v pustinách, napríklad po zakúpení nového miesta.

Špecializované formulácie konajú selektívne. Ale získanie tohto alebo toho nápravy, musíte mať na pamäti, že pšeničná tráva chemikálie nemusí nutne pomôcť zbaviť púpavy, ale môže zabiť trávnatú trávu.

Než sa na mieste natrvalo zbavíte púpava, musíte vybrať najpoužívanejšiu drogu, prečítať si pokyny a dodržiavať ju a nepresahovať povolené dávkovanie.

Zničiť púpavy v posteliach s zemiaky, jahody, alebo na trávniku pred domom je možné pomocou herbicídu Lontrel-300D, osiať bodliak tiež inhibuje rast mnohých rokoch štiavu a ďalších burín. Špeciálne navrhnutý pre trávniky kompozície, ktoré nemajú vplyv na rast rastlín, ale niekoľko hodín inhibíciu vývoja púpava, lúka harmanček, skorocel, iskerník zasiať bodliak.

Pri používaní chemikálií je potrebné používať osobné ochranné pomôcky a až do vysušenia roztoku chrániť upravené oblasti pred návštevou domácich miláčikov a členov rodiny.

Herbicídy zabíjajú vzdušnú časť púpava a jej oddenky, ale nemôžu ovplyvniť semená. Preto je dôležité, aby všetky spracovania boli vykonané predtým, než burina začne blednúť, a na hlavách dozrievania prchavých semien. Roztrhané zemné rastliny sú kompostované, posypané pôdou, ako semiačka tu môžu dozrieť.

púpavy na záhradeAko sa vysporiadať s púpavami v krajine, ak púpava osady nemožno zabrániť? V tomto prípade budeme musieť pamätať na pravidelné pliesňovanie. Gumming púpava semien začína, akonáhle sa pôda zahreje až na 10-15 stupňov. Zatiaľ čo výhonky sú malé a korene sú slabé, nie je ťažké odstrániť púpava ručne. V budúcnosti pomôžu uvoľňovanie postelí.

Výrazne znížiť počet obyvateľov burinovej vegetácie pomáha mulčovaním alebo použitím filmu, ktorý pokrýva celú oblasť hrebeňov, okrem miest na pestovanie rajčiakov, cukety alebo iných užitočných plodín. Toto riešenie bude obzvlášť užitočné pri pestovaní jahôd.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector