Všetko podľa technológie Mrkva je nízka bylinná rastlina, ktorá sa vzťahuje na dvojročné. V prvom roku sa vyvinie koreňový systém mrkvy, jeho vegetatívna časť tvorí zhrubnutie, v ktorom je uložená väčšina živín – koreň, ktorý jeme. V druhom roku sa vyvíja generatívne časť, ktorá je zodpovedná za reprodukciu, a to listy a stonku, ukladanie osiva.

Správna agrotechnika pre pestovanie mrkvy vám poskytne vysoký výnos. Vzhľadom k tomu, mrkva, táto rastlina s vysokou ziskovosťou, potom v prípade použitia pravidiel poľnohospodárskych strojov, zber môže dosiahnuť až 250 ton na hektár osiva.

Ktorá pôda je najvhodnejšia na pestovanie mrkvy?

Plánovanie kuchynskej záhrady Aby sme pochopili, ako pestovať mrkvu a získať kvalitnú plodinu, mala by byť vysadená na správnom mieste, správne zvoliť typ pôdy a miesto výsevu. Základné princípy výberu miesta na pestovanie semien mrkvy:

  • Nezakrývajte mrkvu 3 roky na tých miestach, kde rastliny čeľade zeleru, rasce, petržlenu rastú skôr.
  • Nezakrývajte mrkvu niekoľko rokov v rade na tom istom mieste. Musí prejsť najmenej štyri roky od vzniku mrkvy.
  • Odporúča sa zasiať mrkvu v časti oblasti, kde sa v minulom období pestovali strukoviny a zemiaky.

Základné princípy technológie pestovania mrkvy

Plocha mrkvy Mrkva, ako rastlinná kultúra, možno nájsť veľmi často. Pestuje sa v zeleninových záhradách v súkromných domoch, chatách, poliach rôznych fariem a štátnych farmách. Ak neviete a nerozumiete základným princípom pestovania mrkvy, odporúčame vidieť video na konci článku. Technológia pestovania mrkvy je mimoriadne dôležitá. Keď to viete, môžete zabezpečiť vysoký výnos tejto rastlinnej kultúry s minimálnym poškodením pôdy.

Agrotechnika mrkvy na pozemku je iná ako vo veľkých farmách. Používajú sa rôzne technológie výsevu a zberu. Napríklad výsev na veľké polia dĺžky sa vytvára širokopásmovou metódou a na osobných pozemkoch – jednoradových alebo lôžkových s úzkym rozstupom medzi riadkami.

Výber pôdy a miesta pristátia

Mrkva na pozemku Najprv musíte vybrať správny typ pôdy pre pestovanie mrkvy. Vhodné piesčité hliny, rovnako ako hlinité pôdy, v ktorých je vysoký obsah humusu. Krajina by mala byť tiež dostatočne voľná, aby poskytla kyslíku koreňovej plodine. Vhodnejšie pH pôdy posun kyslé strane, niekde medzi 5,6 a 7. Je tiež dobré pre pestovanie mrkvy pooraná krajine v miestach, kde predtým močiare. Rašelinové pôdy rastú výživnejšie mrkvy s vysokým obsahom prekurzorov vitamínu A – karotenoidov.

Slnečné lôžka Skúsenosti s používaním agrotechniky na pestovanie mrkvy ukazujú, že táto koreňová plodina miluje slnečné svetlo a teplo, preto by sa mala pestovať v otvorených priestoroch s dobrým osvetlením. Existujú tri termíny, v ktorých sa zasial mrkva. Výber termínu závisí od účelu, na ktorý použijete koreňovú plodinu. Ak zasievate malé množstvo mrkvy, ihneď po zbere, aby ste ju konzumovali v potrave, potom budete musieť zasiať na jeseň. Ak sa chystáte, aby ju udržali, alebo predať, pretože vedel, že to musí byť skladované, musia byť siatie vykonané alebo po konvergenciu snehu na jar alebo v júni, keď stratil hlavný škodca mrkvy – mrkva muchu.

Po zberu úrody je pôda oraná, oplodnená a vyrovnaná s hrabatím alebo bránou. Pred vysadením mrkvy na otvorenej pôde by sa mal oplodniť humusom, dusíkatým hnojivom, hnojivami a superfosfátom a znovu sa uvoľniť.

Príprava a výsadba osiva v pôde

Výsev mrkvy a cibule v jednej náplasti Príprava na výsev zahŕňa:

  • Triedenie semien.
  • Liečba prípravkami proti škodcom (napríklad tyram).
  • Umývanie dezinfekčnými prostriedkami.
  • Namáčanie v roztoku kyseliny boritej alebo manganistanu draselného. Po 3 dni sa semená ponechajú pri izbovej teplote a potom sa v podstate chladia
  • Sušené semená bezprostredne pred výsadbou.

Výsev mrkvy Výsev sa vykonáva v jednom rade alebo v posteli, takže vzdialenosť medzi riadkami je 30-40 cm. Existuje aj technológia širokopásmového siatia. Zároveň by vzdialenosť medzi stredmi pásov nemala byť menšia ako 45 cm a šírka samotných pásov – 10-12 centimetrov. Ak je pôda svetlá napríklad ako piesková hlina, potom hĺbka očkovania je 3-4 centimetrov, ak je ťažšia ako hlina, potom 2-3 centimetre. Po stlačení pôdy.

Starostlivosť o rastliny a zber

Dodržiavanie rastúcej technológie Predtým ako sa objavili prvé výhonky, je potrebné zničiť kôru blúdiacej zeminy alebo pokryť postieľku mrkvou. Po vzídení sa vykoná pletie. Ak chcete lepšie určiť miesta výsevu na semená mrkvy miešať šalát alebo reďkovky, rastú skôr a ukázať miesto, kde sa mrkva čoskoro stúpa. Ak je to potrebné, vylejte mrkvu a klíčky. Vo všeobecnosti, mrkva nemá rád veľmi bohatý, ale časté zalievanie. Ak dôjde k nadmernej vlhkosti, potom sa plodiny vysypú.

Keď mladá mrkva môže už byť identifikované 2 listy, je čas na burinu, rovnako ako uvoľnenie pôdy. Sú vykonávané na ochranu mrkvy pred burinami, ako aj na zabezpečenie prúdenia vzduchu do koreňov.

 Jedným z pravidiel technológie pestovania mrkvy – 30 dní pred dňom, kedy sa čistenie mrkvy, zastaviť zalievanie.

Mrkva na predaj Je dôležité nielen vedieť, ako pestovať mrkvu, ale aj poznať pravidlá pre jej zhromažďovanie. Agrotechnika mrkvy na pozemku rozlišuje dva termíny zberu. Závisia od účelu, pre ktorý skutočne ide mrkva. Ak potrebujete mrkvu na skoré stravovanie, čistenie môže začať už v auguste. Ak však plánujete ukladať koreňové plodiny, musíte ich v septembri zhromaždiť. A čo je najdôležitejšie – nemažte zem s mrkvou, ale opatrne ju očistite, takže koreň bude uchovávaný oveľa dlhšie, pretože v posledných 2 mesiacoch sa zvyšuje množstvo živín a množstvo vody v ovocí klesá.

Ako pestovať dobré plodiny mrkvy na plot – video