ovocný vnútorný citrónLemon je exotická rastlina. Citrusy nesúce ovocie by mali byť na rastliny správne naočkované. Ak ste správne vysadili kultivar citrónu na podnožke a už nie je produkcia ovocia už tri roky, potom sa môžete uchýliť k niekoľkým trikám, aby ste to urýchlili. Rovnako ako akýkoľvek keš, citrón začne prinášať ovocie, ak vykonávate zvonenie zelených výhonkov. Existuje však niekoľko konkrétnych spôsobov, ako zvýšiť ovocie citrusových rastlín. Pozrime sa na niektoré z nich.

Stimulácia toku šťavy

Ak citrón neprináša ovocie a jeho vetvy sú už stužené, listy vyzerajú nudné a bledé, musíte vykonať zavlažovanie vodou. Ak vykonáte jedno veľké zavlažovanie vodou, koreňový systém citrónu bude hniť a rastlina zomrie. Zalievanie hlinka so studenou vodou sa tiež neodporúča.

Každý deň vodu rastlinu teplou vodou. Nalejte vodu do zásobníka. Po prvé, rastlina bude mať trochu vody z panvice, ale mesiac po takom napájaní, korene začne chtivo piť vodu, kvôli ktorému sa bude zvyšovať tok šťavy.

Vďaka intenzívnemu pohybu drevnej šťavy sa stimuluje rast nových zelených výhonkov, na ktorých sa budú nachádzať puky.

Zvonenie zelených výhonkov

Ak sa obávate príliš veľa na navlhčenie pôdy, potom môžete zvonenie zelených výhonkov kríkov. Potom bude citrón intenzívne začať absorbovať rezervné živiny nahromadené v listových platniach, čo bude stimulovať rastúce kvetnatky a tvorbu ovocia. Ak chcete zvoniť, vyberte si mladý zelený citrón. S holiacou čepeľou alebo papierovým nôžom odstráňte malý kôrový prsteň medzi dvoma kvetinkami. Stuha z kôry by mala byť taká široká ako 0,5 cm.

Pri zvonení je dôležité, aby nedošlo k poškodeniu púčikov. Odstráňte kôru citrónu opatrne, snažte sa ju nerozlomiť. Potom kôra je obrátená dovnútra von a znova zviazaná späť na stonku. Kôra musí byť upevnená páskou alebo stuhou, aby pokryla celý rez.

Napínanie kmeňa

Citrón pohlcuje živiny z pôdy a hromadí ich v mladých výhonkoch a listoch. Potom sa tieto mikroelementy vrátia späť k koreňom. Potiahnutím hlavne silným drôtom môžete nechať niektoré živiny vo vetvách, čo povzbudí kvitnutie citróna. Zúženie citróna sa môže uskutočniť hneď, ako je jeho kmeň lignifikovaný.