kamélie rôznych druhovCamellia je jedinečná rastlina, dekoratívna a kvitnúca súčasne. Husté listy s pevnou štruktúrou, maľované v bohatej zelenej farbe, a samy o sebe sú celkom krásne. A keď sa v pozadí objavujú mnohé kvetenstvo rôznych tvarov a farieb, kamélia sa stáva hlavnou ozdobou zberu kvetov.

Je pozoruhodné, že kvitne iba v zime, a v lete začína položenie nových kvetov.

K dnešnému dňu chovatelia vyrábali veľa druhov kamélie. Medzi nimi sú jednoduché aj dvojité odrody a dokonca aj kvety s farebným sfarbením kvetenstva.

Najčastejšie v domácnosti nájdete také typy rastlín:

  • Camellia Japanese;
  • Camellia hora.

Japonská Camellia

V prírode, ako sú kamélie rastúci ker alebo malý strom (10 m na výšku). Pestuje ako jej druhy sú len zriedka nad jeden meter a sú široko využívané pre pestovanie rastlín ako kadochnogo ktorá šetrí čas uzavrieť na záhrade. V skleníkových podmienkach môže odroda priniesť ovocie.

Listy japonskej kamélie nie sú dlhšie ako 10 cm, maľované tmavozelenou farbou. Okraje listovej dosky majú malé ozdoby a sama má tvar oválneho. Kvitnutie sa vyskytuje koncom novembra a trvá do začiatku mája.

Kvetenstvo je väčšina zástupcov tohto druhu sú malé, až 4 cm v priemere, ale tam sú odrody záhradných kvetov s priemerom 12 cm. Sú umiestnené tak v malých skupinách a individuálne. V závislosti na odrode, kvetenstvo farba môže byť aj jednofarebný a farebné. Existujú aj jednoduché a dvojité typy.

Veľmi pekný vzhľad takýchto odrôd japonskej kamélie:

  • “Adolphe audusson” s semi-dvojitými červenými kvetmi, v strede ktorých sú viditeľné žlté tyčinky;
  • “Buttermint” s bielymi okvetnými lístkami;
  • “Lavinia maggi” s pestrými kvetenstvami, ktoré majú svetlé červené pruhy na bielom pozadí.

Horská kamélia

Najčastejšie sa táto odroda možno nájsť v záhradách, ale je tu aj druhy izieb horského kamélie, ktorá úspešne pestovať v interiéri pod podmienkou, že za predpokladu chladné teploty. Rastlina je rastlina záhrady dosiahne 5 m na výšku, v rovnakej rozmery miestnosti kamélie všeobecne kompaktné a ľahko nastaviť pomocou orezávanie.

Horská kamélia sa líši od ostatných druhov v tom, že jej listy a kvetenstvo sú rádovo menšie. Okrem toho je stredná žila na liste zo spodnej strany mierne pubescentná.

Bush kvitne koncom jesene a kvitne v priemere 3 mesiace. Kvetenstvo je najčastejšie osamelé, ale môže byť usporiadané a niekoľko kusov dohromady. Farba je prevažne biela a rôzne odtiene ružovej farby.

Niektoré z najkrajších druhov horskej kamélie možno považovať za:

  • Biela dvojitá s farebnými kvetmi;
  • “Enishi” s semi-dvojitým jemne ružovým kvetenstvom.

Výber videa odrôd camellia