figy Krymská čiernaMedzi populárnymi druhmi fíg stojí za zmienku krymskej čiernej odrody. V južných teplých klímach to je nájdené v otvorenom poli na Kryme, v chladnejších klimatických podmienkach sú pestované s povinným prítomnosti prístrešia na zimu, alebo v skleníkoch.

Vlasť triedy sa považuje za Francúzsko, odkiaľ pochádza s menami Purple z Bordeaux alebo Moisson.

Opis druhu

Muasson figy sú pestované hlavne v podobe krovia, hoci povaha výške rastlín celkom slušné a môže dosiahnuť 3 m. Variety označuje samoplodnye a stredné rodiť dvakrát v priebehu sezóny. Má sladkú chuť s miernou kyslou a silnou arómou.

Keďže odroda nepotrebuje opeľovanie, môže sa úspešne pestovať ako rastlina.

Prvý podiel možno zberať v júli, to je najväčší – hmotnosť jedného plodu je ’80 figy sama o sebe má asymetrický tvar hruškovitý, koža je maľoval v tmavo modrej farby s fialovým odtieňom. Vo vnútri je pri zlomenine viditeľná tmavo ružová dužina.

Vzhľadom k tomu, druhá vlna na začiatku septembra, zrelší malej plody s hmotnosťou až 40 ° C, sú mierne odlišné od prvej úrody a viac v súlade s názvom odrody: trochu podlhovastého tvaru hrušky, koža je maľoval v tmavo fialovej (takmer čierne) farbe a na tele – sýto červené ,

Plody sladkých a voňavých čiernych fíg sú ideálne pre zimné prípravky vo forme džemu alebo sušeného ovocia.

Zvláštnosti pestovania

Krymskej čierne figy dávajú prednosť slnečným miestam a hojnému zavlažovaniu.

Ak nemá Bush dostatok svetla, koža na plodoch nebude nasýtená tmavo, ale žltá.

Je potrebné venovať zvláštnu pozornosť prerezávaniu fíg. Odroda veľmi dobre reaguje na účes a je ľahko tvarovateľná, čo umožňuje získať kompaktný a ľahko ošetrovateľný Bush. K tomu potrebujete:

  • Na jar vyrážajte hornú časť centrálneho kmeňa;
  • pri vytváraní bočných výhonkov sa tiež zaseknú;
  • príliš dlhé pobočky by sa mali z času na čas skrátiť.

Odroda nie je zvlášť zimná, a preto pri výsadbe na záhrade potrebuje dobrý prístrešok. Robiť to bude jednoduchšie, ak vytvoríte fík vo forme krátkeho a pikového púzdra, zatiaľ čo vysádzate sadenice pod uhlom.

Zber fíg Krymská čierna – video