nápoj z kukurice z kukuriceKukurica s kukuricou je skladom vitamínov. Obsahuje dvadsať aminokyselín, z ktorých osem je jedinečné. Pri mnohých diétoch a so športovou výživou sa používa nápoj z klíčkov klíčiacej sa pšenice.

Zloženie tohto nápoja obsahuje veľké množstvo bielkovín, ktoré sú potrebné pre súbor svalovej hmoty, a tiež – rastlinné vlákno. Normalizuje metabolizmus a odstraňuje toxíny z tela. Aminokyseliny obsiahnuté v kukle pesto- vanej ako sorbenty.

Pestovanie pšenice

Aby bolo možné pripraviť nápoj z klíčky pšenice, musia byť obilniny klíčené. Za týmto účelom je zrno namočené počas 24 hodín. Potom budete potrebovať:

  • presuňte slad do plastového podnosu;
  • opláchnite zrno;
  • na okennú parapetu položte nádobu na pšenicu.

Počas prvých troch dní po nasiaknutí zŕn sa slad umyje studenou vodou. Po troch dňoch sa pšenica nepožiera. S cieľom urýchliť klíčenie obilnín sú vystavené na parapete na južnom okne.

Príprava nápoja

Počas dvoch týždňov pšenica poskytne silné klíčky. Keď ich výška dosiahne 10 cm, výhonky obilnín sú narezané. Z nich je základ pre vitamínový nápoj. Za týmto účelom vložte do mixéra pšeničné klíčky, pridajte 200 ml vody a všetko rozomlejte.

Keď je základ pre nápoj pripravený, do nej sa pridá zelenina a olivový olej. Používajte dýňový zeler a mrkvu. Pre sladkosť nápoja môžete do zmesi pridať zelené jablko.

Šťava z koreňa zeleru obsahuje vitamíny skupiny B a karotka – karotén, ktorý normalizuje prácu srdca. Do nápoja môžete pridať ovocie alebo orechy. Lieskový orech obsahuje veľké množstvo rastlinných bielkovín.

Nápoj z pšeničných klíčkov by mali konzumovať ľudia trpiaci ochorením obličiek a pečene. Pšeničné klíčky obsahujú aminokyseliny, ktoré rozpúšťajú kameň v obličkách a žlčníku.

Nápoj z pšeničných klíčkov sa používa na výrobu vitamínových prípravkov a liekov, ktoré normalizujú metabolizmus.

V ľudovej medicíne je tento liek široko používaný pri chudnutí. V kombinácii so športom je použitie takéhoto nápoja veľmi účinné.

Výhodou tohto nápoja je jeho neutrálna chuť a vysoký obsah rastlinných vlákien. Vďaka nej je dlhý pocit sýtosti, takže vitamínový nápoj z pšeničných klíčkov má široké uplatnenie v dieteológii.