veľké bobule z melónuMelón je teplomilné bobule. Veľmi miluje piesočnatú úrodnú pôdu a nepodlieha prudkým zmenám teploty. Preto bolo pomerne ťažké rásť, kým chovatelia nepodnikli odrody prispôsobené takmer akýmkoľvek klimatickým podmienkam. Teraz môžete pestovať vodné melóny v každom kúte sveta, najdôležitejšie je vybrať ten správny stupeň.

Príprava sadeníc

Melón semená majú veľmi hrošiu kožu, v prípade, že rastlina je priamo do pôdy, niektoré semená nemôžu vyliahnuť. Pri pestovaní sadeníc by sa melónové semená mali namočiť vo vode. Keď sa otvoria, môžete ich vyložiť do zeme. Ihneď po zasiatí sa semená musia nalievať a umiestniť na okennú paravu, aby sa sadenice dostali čo najviac slnečného svetla.

Sadenica by mala vyvinúť vyvinutý koreňový systém, takže je potrebné osivo vysadiť vo vysokej kapacite.

Pôda musí byť piesčitá a plodná. Na pestovanie vodových melónov je ideálne vhodná zmes piesku a humusu v rovnakých množstvách.

Transplantácia na otvorené miesto

Rastlina bude musieť byť zasadená do pôdy ihneď po vytvorení prvého listu. Je potrebné vykopať dieru do veľkosti nádoby so sadenicami a transplantovať do nej vodný melón.

Pri transplantácii buďte veľmi opatrní, aby nedošlo k poškodeniu hlavného koreňa sadeníc. Ak náhodou odtrhnúť časť hlavného koreňa, môže sadenice netvoria veľké bobule a uschne v určitej fáze rastu.

Po transplantácii, je nutné vytvoriť okolo malé sadenice, “kmene” kruh s priemerom 1 m, takže všetka voda prišla okamžite ku koreňom. Potom musí byť znehodnotená.

Pri pestovaní melón semien, koreň rastliny dosahuje 2 m, a keď rastú z melón sadenice koreň – iba 50 cm, takže sadenice treba hojne zalievať dvakrát denne s teplou vodou, aby nedošlo zložené listy.

Najlepšie obliekanie a opeľovanie

Po týždni bohatého napájania bude melón rýchlo rásť a bude potrebovať živiny. V tejto chvíli musíte začať pridávať hnojivo. Ideálny vrchný obväz je bylinná infúzia alebo roztok kvasníc. Potrebujete kŕmiť každých 10-15 dní.

Ak chcete zbierať čo najskôr, budete musieť opeľovať ručne ručne. Aby sa zabezpečilo príjem vaječníkov, jedna kvetina by mala byť opeľovaná tromi mužskými kvetmi.

Formovanie Berry

Po vytvorení plodov a ich intenzívnom raste bude potrebné melón bohatšie. Akonáhle vodný melón zastaví svoj rast, zavlažovanie by malo byť zastavené, inak bobule budú nesladené. V tomto štádiu, v kŕmení, musíte pridať drevený popol, ktorý pomôže bobule zbierať sladkosti. Bobule majú “ucho” a “tendril”, sú pod bičom. Akonáhle sa vyschnú, znamená to, že melón je zrelé.

Related  Bagaimana untuk menyimpan begonia begonia pada musim sejuk