Melón v skleníkuNa Sibíri je príliš chladné podnebie pre rast teplomilných plodín. Napriek tomu sa môže pestovať melón na Sibíri. Na plody, bez ohľadu na poveternostné podmienky, zrelé a sladké, musíte pestovať vodné melóny v skleníku.

Ovary a starostlivosť o skleníkové melóny

Keď rastú vodné melóny v skleníku, potom, čo bič vyrastie a začne kvitnúť, bude potrebné opylenie vodného melónu manuálne na vytvorenie vaječníkov. Na každom biče nechajte jedno alebo dve ovocie, pretože skleníkové rastliny nebudú schopné “vytiahnuť” viac bobúľ. Dva vodové melóny, ktoré zostanú na bičoch, budú menšie ako jedno bobule a dozrievajú dlhšie.

Vodné melóny sa pestujú na mreži, takže bič musí byť zviazaný a ovocie zabalené do siete. Vodné melóny sú slabšie, zasadené na otvorenom teréne a biče pod hmotnosťou bobúľ padajú na zem. Ležiaci na zemi, môže melón hniť. Všetky bočné výhonky, s výnimkou tých, ktoré rastú na stranu podpory, musia byť prerušené.

Veľké rastliny potrebujú pomôcť, aby sa pokrčili na podstavci a otočili ich smerom k slnku, pretože biče vyžadujú viac svetla na vytvorenie listov a ovocia.

Výhody rastúcich vodových melónov v skleníku

Vodné melóny na skleníku sú odolné voči chorobám a škodcom. Rastliny vysadené na otvorenom území sú náchylné na phytophthora a iné vírusové ochorenia, ktoré prenášajú hmyz.

Keďže hmyz prakticky neletí do skleníka, skleníkové melóny nie sú náchylné na vírusové ochorenia.

Bakhcha neviaže na zemi, ale vietor pozdĺž mriežky, takže je vhodné zbierať ovocie. Melón sa veľmi rýchlo naleje do džúsu, pretože pri pestovaní v skleníku sú bočné výhonky odstránené a všetko jedlo ide do bobule.

Vlastnosti pestovania skleníka, hnojivá pre melón

V niektorých rastlinách sa na hlavnom biče môžu tvoriť iba samce. Závisí od semien a odrôd melóna. V tomto prípade musíte opustiť svojho nevlastného syna a nechať ho rásť. Bude kvitnúť ako samičie, tak aj mužské farby. Táto rastlina by sa mala oplodniť častejšie, pretože vyžaduje dvojnásobné množstvo živín.

Related  Vytvorenie kvetináče z plastovej fľaše

Naneste hnojivo počas celej sezóny. V prvom mesiaci oplodni s roztokom humusu koní alebo kravy. Pri troch litroch vody pridajte 300 g. hnoja a vody vysadené sadenice. Keď rastlina vyrastie a začne tvoriť ovocie, každých 10 až 15 dní do pôdy sa pripraví roztok kvasníc.

Ak chcete prehnúť melón na záhrade, nestojí za to, pretože je príliš cukrová, prehnaný. Semená tohto melónu môžu klíčiť aj vo vnútri plodu.