motoblok CentaurPred voľbou motobloku je potrebné venovať pozornosť kvalite zostavy jednotky, možnosti inštalácie ďalších prídavných zariadení a dostupnosti ďalších funkcií. Medzi motorovými blokmi je veľmi populárna technika od spoločnosti Centaur. V ponuke modelov od spoločnosti Centaurus sú motobloky s prevodom pásu a prevodoviek, ako aj s vodným chladením motora. Zvážte tri najobľúbenejšie modely motoblokov.

Model Centaur 1081D

Motoblok Centaur 1081D je vybavený objemom benzínu 8 litrov. a. a pracovným objemom 450 cm3. Vzhľadom na to, že model má široký rázvor, môže prepravovať tovar s hmotnosťou do 500 kg. Motoblok je vybavený remeňovým pohonom, jeho pracovný hriadeľ je určený pre štyri pásy.

Ak chcete ušetriť peniaze, môžete si kúpiť model Centaur 1080D s trojramenným reduktorom, jeho cena bude nižšia. Všetky ostatné špecifikácie sú rovnaké ako Centaur 1081D.

Model Centaur 1081D je vybavený elektrickým štartérom a trojstupňovou prevodovkou: dve rýchlosti vpred a vzad. Prepínacie prevody sa vykonávajú pomocou páky na rukoväti ovládania bloku motora a ovládania zariadenia pomocou otočných pákov umiestnených na pogumovaných rukovätiach. Kryt palivového priestoru je vyrobený z liatiny.

Nedostatok motoblokov Centaur – motor motora nie je úplne zatvorený.

Pod radiacou pákou je regulátor prívodu paliva do motora. Nastavenie rýchlosti motora zvyšuje alebo znižuje rýchlosť otáčania namontovanej pracovnej frézy. Pomocou nastavenia podávania paliva môžete nastaviť rýchlosť motobloku individuálne pre obsluhu.

Motor motora Centaur 1081 s objemom 10 litrov. a.

Existuje aj iná verzia modelu 1081D. Je vybavený objemom motora 10 litrov. a. Na rozdiel od bežného motobloku, model s 10-litrovým motorom. a. vybavená dvojitým diskom a väčším rázvorom, je na elektrickom štartéri inštalovaný aj elektrický ampérmetr, ktorý indikuje úroveň nabitia batérie.

Motoblok Centaur 1012E3

Motoblock Centaur 1012E3 – jeden z najsilnejších v rade. Model je vybavený objemom 12 litrov dieselového motora. a. Kryt kľukovej skrine, rovnako ako v predchádzajúcich dvoch modeloch, je vyrobený z liatiny. Motoblok je vybavený štvorstupňovou prevodovkou. Sada obsahuje aktívnu frézu a ťažký pluh.

Related  Značilnosti priprave sirskega hibiskusa za zimo